Raj nie istnieje

HarperCollins Polska
The Secrets She Keeps
kryminał, sensacja, thriller
Katarzyna Ciążyńska

Motyw dość oczytany ale książka jest dobrze napisana. Pozycja czysto rozrywkowa. Autor nie rozpisuje szeroko wątków pobocznych. Mimo, że zakończenie dość przewidywalne na minus książka kończy się 50 stron przed końcem.

Ksiazka nie ma wartkiego biegu akcji, ale szybko się ją czyta,jest zdecydowanie wciągająca.

dwie skrajnie różne kobiety - jedna jest piękna, ma kochającą rodzinę, a druga ma pustkę w sercu i tragiczną przeszłość.
jedna ma trójkę dzieci, druga desperacko pragnie chociaż jednego.

co do stylu nie mogę się do niczego przyczepić. nie jest wybitny, ale płynnie się czyta i z pewnością to sprawiło, że odłożenie ,,raj nie istnieje'' stało się dla mnie trudnością....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra, wciągająca. Ciekawy sposób narracji. Sama historia nie przesadzona, wygląda jakby mogła się rzeczywiście wydarzyć. Początek może być trochę nudnawy, ale potem się już rozkręca.

Mimo, iż w zasadzie od pierwszych stron wiedziałam kto będzie tym złym i jak potoczy się fabuła, bo było to w miarę do przewidzenia... To i tak książkę czytało się świetnie. Nie jest przesadzona, historia dość wyważona co pozwala naprawdę szybko chłonąć każdą kolejną stronę i czekać na zakończenie - jedno z dwóch możliwych :) Przeczytajcie, pozycja do polecenia :)

Słyszałam wiele pozytywnych opini o tej książce jedna ona sama jakoś mnie nie zachwyciła !
Historia dwóch kobiet obie w podobnym wieku . Jedna z nich ma życie jakiego niechciałbym żaden z nas a ta druga jak się wydane idealne ! Ale czy oby napewno idealne ! Obie czego pragną to dziecka ! Obie w ciąży ! Ale czy napewno w prawdziwych czy urojonych ! Jak się skończy i rozkręci...

Dałabym siedem gwiazdek, za ciekawa fabule i wartka akcje, ale zakończenie ewidentnie skopane.

Historia trochę się dłuży i niestety spodziewałam się po książce więcej akcji. Nie zostawiam nieprzeczytanych książek ale raczej bym jej nie poleciła. Rozwój wydarzeń dość przewidywalny, choć pomysł na książkę i przeplatanie dwóch opowieści mi się podobało.

Tak jak napisane na okładce - nie mogłam się oderwać. Przeczytałam ją w 3 dni i żałuję, że już skończyłam, bowiem historia była tak porywająca, że zylam nią podczas całego okresu lektury. To moje pierwsze spotkanie z autorem i na pewno nie ostatnie, bowiem chyba pierwszy raz czytałam aż tak głęboki, przemawiający do mnie i pod koniec wzruszający thriller. Niesamowity,...

Tak jak głosi napis na okładce, nie mogłam się od niej oderwać.
Obudziłam się dzisiaj przed 4 i czytałam, aby skończyć przed pracą.
Historia dwóch kobiet, jedna pragnie dziecka i zrobi dla spełnienia tego marzenia dosłownie wszystko.
Meg ma już dwójkę dzieci, spodziewa się trzeciego, które nie było planowane. Z pozoru ma szczęśliwe życie, ale tylko z pozoru.... jak każdy...

Dyskusje

• 2018