Modlińska 257 : miejsce magiczne

źródło okładki: Skan własny

książek: 2084
Julka | 2016-11-09
Przeczytana: 07 listopada 2016

Jestem mieszkanką Białołęki od siedmiu lat, mieszkam na ul. Modlińskiej - blisko opisywanego budynku - i wszystko, co dotyczy tej dzielnicy bardzo mnie ciekawi i jest mi bliskie. Dlatego cieszę się, że powstała książka przedstawiająca jeden z niewielu zabytków Białołęki i że budynek ten będzie uratowany i otrzyma drugie życie jako miejsce integrujące miejscową społeczność.
Bardzo polecam, ciekawa książka i magiczne miejsce.

literami | 2016-06-13
Przeczytana: maj 2016

Barwnie opowiedziana przez autorów historia posesji, wpleciona w wir warszawskich wydarzeń pierwszej połowy XX wieku, uzupełniona licznymi wypowiedziami mieszkańców i gości domu po prostu wciąga – na moim przykładzie widać, że nie tylko mieszkańców Białołęki. Bo czyż pomieszanie dziejów warszawskich panien lekkich obyczajów, zakonnic, które poszukują własnego charyzmatu i zakładają nowe zgromadzenie oraz największych twórców i artystów, jak Leon Schiller lub Czesław Miłosz, a także zetknięcie z historią działalności Ireny Sendlerowej nie stanowi gotowego scenariusza na film? Owszem, stanowi. A nawet na sztukę teatralną, która już powstała („Wigilia w Henrykowie” Anny Schiller) i czeka na wystawienie (może to wyzwanie dla lokalnego samorządu?).

Więcej na: http://literami.pl/oaza-czyli-przystan-lokalnie-o-bialolece/