Dlaczego mój pies to robi?

Okładka książki Dlaczego mój pies to robi? Sophie Collins
Okładka książki Dlaczego mój pies to robi?
Sophie Collins Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
Why Does My Dog Do That?
Muza
2016-02-24
2016-02-24
Sergiusz Lipnicki, Urszula Szymanderska
pies

Doskonały poradnik dla tych co posiadają już psa lub próbują je zrozumieć.
Kompendium przedstawiony jest w formie różnych sytuacji życiowych i odpowiednia argumentacja z punktu widzenia psa.
Jest to niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania trudności i nieporozumień na linii pies i jego pan.
Wchodzimy w świat tych inteligentnych czworonogów, poznajemy ich uczucia .

Każdy problem zaprezentowany jest w formie pytania, po czym następuje odpowiedź. Dodatkiem do każdego takiego zestawu jest rubryka ,,Z życia zwierząt’’.

Pytań z odpowiedziami jest dokładnie 50.

Przykładowo : Dlaczego mój pies …
rozrzuca łapami ziemię jak się załatwi?
Po tym pytaniu następuje bardzo wyczerpująca odpowiedź, że związane jest to z rozprzestrzenianiem zapachu na jak największym obszarze. Ujęte jest to na dwóch stronach.
I teraz umieszczona jest ciekawostka , dotycząca innych zwierząt.
Cytuję,, Małpy prowadzące nadrzewny tryb życia nie rozkopują wprawdzie ziemi tak jak psy, niektóre gatunki wymyśliły jednak inne sposoby na rozsiewanie swojego zapachu. Kapucynki na przykład spryskują moczem wnętrze przednich łap i podeszwy stóp – dzięki temu, gdy wspinają się po gałęziach, wcierają w nie swój zapach, co pozwala im zostawić na drzewie równie silny sygnał zapachowy , jak ten, który pies pozostawia na ziemi’’.

Bardzo ciekawa koncepcja książki, przy czym dowiadujemy się nie tylko o poczynaniach psa ,ale o innych zwierzątkach również.

Pytania są bardzo różne , dotyczą też okresu szczenięcego jak i dorosłego.
Dowiemy się między innymi dlaczego szczeniak wymaga znoszenia po schodach, dlaczego pies łatwo przechodzi od zabawy do bójki, dlaczego zaczyna szczekać , gdy słyszy ,że inne psy szczekają, dlaczego ma widzieć we mnie przywódcę swojego stada itd.

Kto czuje potrzebę bliższego zrozumienia swojego pieska , zapraszam do interesującej lektury.
Książka zawiera też pomocne małe czarno-białe ryciny.
Na końcu znajduje się indeks alfabetyczny .

Doskonały poradnik dla tych co posiadają już psa lub próbują je zrozumieć.
Wchodzimy w świat tych inteligentnych czworonogów, poznajemy ich uczucia...

Jest to bardzo dobrze napisana książka dla osób rozpoczynających swoją przygodę z psem oraz dla tych, którzy już posiadają psy i chcą poszerzyć swoją wiedzę lub rozwikłać męczące ich problemy. Poradnik ten jest spisany na zasadzie pytań i odpowiedzi. Propozycje rozwiązań i odpowiedzi na nurtujące pytania są punktem wyjścia do zdobycia dalszej wiedzy. Autorka pokazuje i sygnalizuje skąd biorą się niektóre, często nietypowe zachowania psów. Książka może być niezwykle pomocna w pracy z psem i wspólnym zrównoważonym życiu.

Niestety niewiele się z tej książki dowiedziałam. Mało interesujących mnie tematów zostało poruszonych. Dużo opisanych sytuacji, kiedy w domu jest kilka psów. Jednak przez książkę przebrnęłam w jeden krótki wieczór :)

Niestety, rozczarowałam się tą książką. Nie sądzę by mój pies, choć cudowny, był aż tak inny, niż wszystkie, a większość zagadnień poruszonych w książce okazała się dla mnie zupełnie bezużyteczna. Zabrakło znów poruszenia wielu moim zdaniem bardziej przydatnych tematów.

Bardzo ciekawa pozycja, pozwalająca lepiej zrozumieć swojego pupila. Książka jest napisana w formie pytanie- odpowiedź. Polecam każdemu właścicielowi, aby jeszcze lepiej zrozumieć zachowania swojego czworonoga.

• Zwierzęta
  • WIEK XXI
  • Psychologia behawioralna
  • Przeczytane w 2016
  • Poradnik
  • MAMA REGAŁ
  • Też psie

Dodaj cytat z książki Dlaczego mój pies to robi?