Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota

Seria: Samo Sedno
Wydawnictwo: Edgard
koty, poradnik, behawioryzm
poradniki
Joanna Gacek

Masz kota na punkcie kota? Pragniesz lepiej poznać kocią naturę? Dzielisz dom ze zwierzakiem, którego reakcji nie rozumiesz lub który zachowuje się w sposób niemożliwy do zaakceptowania przez domowników? Nie kupuj kota w worku! Ten poradnik omawia kocie zwyczaje, potrzeby i reakcje oraz przybliża informacje dotyczące opieki nad kotem, m.in. zasady właściwego żywienia, pielęgnacji i...

Nie kupuj kota w worku! Ten poradnik omawia kocie zwyczaje, potrzeby i reakcje oraz przybliża informacje dotyczące opieki nad kotem, m.in. zasady właściwego żywienia, pielęgnacji i organizacji przestrzeni. Dzięki książce dowiesz się również, jak wybrnąć z kłopotów w kocio-ludzkim domu, zarówno w sytuacjach codziennych, takich jak korzystanie z kuwety czy wizyta u weterynarza, jak i nietypowych, np. przeprowadzka, narodziny dziecka czy wyjazd.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- wskazuje przyczyny kocich zachowań i wyjaśnia ich związek ze zdrowiem pupila
- pokazuje, kiedy problem ma źródło w kociej naturze, a kiedy jest wynikiem działania i reakcji opiekuna
- podpowiada, jak interpretować kocią mowę oraz rozumieć sygnały zapachowe, wzrokowe i dźwiękowe wysyłane przez kota
- zawiera praktyczne wskazówki i rozwiązania najczęstszych problemów behawioralnych, np. brudzenie w domu, konflikty między kotami, niszczenie mebli, kocia agresja czy lenistwo

Małgorzata Biegańska-Hendryk – technik weterynarii, kocia behawiorystka. Wieloletnia wolontariuszka Fundacji Kocie Życie, prowadząca dom tymczasowy i przydomowy szpital dla kotów bezdomnych, propagatorka idei powszechnej sterylizacji zwierząt. Swoją wiedzą dzieli się na szkoleniach z behawioryzmu i pierwszej pomocy dla zwierząt. Prywatnie szczęśliwa opiekunka czterech kotów.

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/co-jest-kocie-wszystko...(?)

źródło okładki: http://www.jezykiobce.net/jezykiobce_images/cms/1/...»

Akari | 2019-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Co jest kocie? jest poradnikiem o kotach, który w przystępny sposób i zachowując podejście behawioralne opisuje najczęstsze problemy w relacji człowiek-kot,jednocześnie podając możliwe przyczyny ich powstawania oraz szereg rozwiązań. Oprócz tego w książce znajdziemy również pomocne wskazówki jak odczytywać kocie sygnały, które przeważnie mylnie interpretujemy, a wręcz nad interpretujemy. Nie zabraknie także krótkiej historii mruczków oraz, co mnie osobiście bardzo zainteresowało opis rozwoju kociąt. I wszystko to w tej pozornie nie za dużej książce liczącej sobie niespełna dwieście pięćdziesiąt stron.
I właśnie tym wkraczamy w największą wadę poradnika. Autorka chciała upchnąć kilkunastoletnie doświadczenie oraz ogromną wiedzę na dość ograniczonej liczbie stron, co za skutkowało nieustannym wrażeniem lecenia po łebkach. Niektóre zagadnienia bywały tak skąpo potraktowane, że kończyły się po półtorej stronie.
Także nie jest to pozycja dla każdego. Jeśli chociaż trochę siedzisz w...

bw38031 | 2019-01-08
Przeczytana: 02 stycznia 2019

RECENZJA W 5 ZDANIACH:

Jeżeli myślisz o kocie, masz kota, a w szczególności, jeżeli jest to pierwszy kot w Twoim życiu - książka odpowie na niemal wszystkie pytania związane z tym zwierzakiem! Podzielona na dobre rozdziały, wszystko jest logicznie opisane, przykłady są bardzo przydatne. Omówione są zachowanie, ruch, dieta, charakter i wszystkie cechy kota, o których można pomyśleć. Książka bardzo przystępna, łatwo się czyta a najważniejsze elementy powtarzają się w kilku rozdziałach, dzięki czemu na pewno zostaną w głowie. Ciężko jest napisać instrukcję obsługi zwierzęcia, ale tutaj się to nieźle udało!

Julia | 2018-09-02
Przeczytana: 09 lipca 2018

Najlepsza polska książka behawioryzmu kotów.
W książce zawarte są wszystkie potrzebne zagadnienia aby zrozumieć swojego kota.

mihalina | 2018-06-01
Przeczytana: 08 maja 2018

Pozycja konkretna i temat. Dużą zaletą jest brak powtórzeń, bardzo częstych w "poradnikach" dotyczących zwierząt.
Wbrew pozorom to nie tylko pozycja dla początkujących "kociarzy", osoby z "długim stażem" też coś dla siebie znajdą.

Bibliofilem_być | 2018-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2018

Na porządku dziennym jest, że matki czytają poradniki jak wychować swoje dzieci. Normą jest też, że kociarze uważają się za rodziców swoich sierściuszków. Doszło więc do tego, że jako młoda kocia mama przed snem zaczęłam czytać «Co jest, kocie?» Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk, coby wychować tego swojego małego szatana na porządnego kota, z którego mogłabym być dumna.

Autorka książki jest kocią behawiorystką ze sporym stażem, wieloletnią wolontariuszką Fundacji Kocie Życie i od lat prowadzi dom tymczasowy dla kocich sierotek, które nie mają się gdzie podziać. Swoje doświadczenie przelała na papier, poruszając różne tematy: od kociej anatomii, poprzez rozwój małego zwierzaka, jego potrzeby aż do trudniejszych zagadnień, jak starość czy niepełnosprawność. Przekazywaną wiedzę uzupełnia historiami swoich podopiecznych.

Od razu wam napiszę, że jeśli planujecie przygarnąć małego kota do domu, najpierw koniecznie przeczytajcie ten poradnik. To prawdziwa skarbnica wiedzy! Autorka porusza...

jovika | 2017-08-28
Przeczytana: 02 marca 2017

jako świeża posiadaczka kota mogę powiedzieć, że wiedza zawarta w książce jest dosyć wyczerpująca, aczkolwiek polecam inną pozycję: "Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć?".
Z opisywanej książki dowiedziałam się sporo praktycznych spraw o kotach ogólnie. Autorka kładzie raczej nacisk na wychowanie więcej niż jednego kota w domu. Ta treść była dla mnie zbędna, bo jestem opiekunką jednego kochanego sierściuszka :)

Octopus | 2017-08-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Branżowe
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Książka dla osób, które zastanawiają się nad przygarnięciem kota lub początkujących kociarzy. Opisująca różne kocie zachowania, ale jak każdy poradnik nie zawierająca dokładnej instrukcji "obsługi kota". Gdyż każde zwierzę jest nietuzinkowe i nie da się przyłożyć do szablonu.
Dla wytrawnych kociarzy - same oczywistości.
Gwiazdka więcej za pasję autorki, jej miłość do kotów i działania charytatywne :)

Tinkerbelle | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Ciężko ocenić mi ten poradnik, dla mnie za późno został wydany. Jest to pozycja dla początkujących kociarzy. Osobiście, mając 10 letnie doświadczenie mieszkania z kotem, nie był on zbytnio pomocny. Ale polecam, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć.

Fretka | 2017-03-24

Świetna pozycja dla początkujących "kociarzy" - konkretne informacje, przejrzysty układ treści, przykłady "z życia wzięte", które potwierdzają, że autorka na pewno wie, o czym pisze.
Do polecenia dla wszystkich, którym dobro mruczących pupili leży na sercu, a którzy nie mieli jeszcze okazji zagłębić się w temat prawidłowej opieki nad kocim domownikiem, a także dla tych, którzy dopiero przymierzają się do zaproszenia kota do domu.

MoWi | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

Bardzo pomoga zrozumieć koci świat. Polecam, zwłaszcza tym, w których domu zamieszkał niedawno kot.