Przypadek Justyny

Wydawnictwo: Czarne

Bohater i zarazem narrator książki, Andrzej Jacyna, snuje makabryczną opowieść pełną rwanych wątków i licznych retrospekcji. Ludzie, o których opowiada, mają jedną cechę wspólną, trwestując Goethego są częścią tej siły, która wiecznie dobra pragnąc, czyni wieczne zło . Zagadka nagłych śmierci tych, którzy w jednym momencie stają się workami na kości i podroby ma raczej związek z przewrotnością ludzkiej psyche niż ingerencją tajemniczych sił.

certaindeath | 2013-03-16
Przeczytana: 16 marca 2013

Zaczyna się podobnie jak inna książka Piątka - "Nionio". I kończy się w podobnym stylu. Frapująca zagadka kryminalna, przerywana różnego rodzaju dygresjami narratora, skądinąd bardzo interesującymi, kończy się nijak. Zagadka pozostaje nierozwiązana. Po raz kolejny - podobnie jak przy "Nioniu" poczułam się oszukana. To tak, jakby autorowi wpadł do głowy wybitny pomysł, ale po napisaniu iluś tam stron po prostu znudziło się dalsze pisanie i zostawił wszystko tak, jak jest. Pewnie to celowy zabieg, ale dla mnie ta książka, podobnie jak "Nionio" jest niedokończona.

pheeleon1996 | 2011-07-30
Przeczytana: 20 lipca 2011

Na początku niezbyt spodobała mi się ta książka. Potem jednak mnie wciągnęła, ale nie jestem pewna czy ją tak naprawdę do końca zrozumiałam.

Alpha | 2014-06-23
Przeczytana: 01 maja 2014

No skoro to najlepsza książka tego autora, to spodziewałem się czegoś lepszego. Im dalej w las tym pieprzniej, ale poza wrażeniem, że autora ciągnie do perwersji, do niczego innego mnie to nie zaprowadziło.

catha | 2014-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Zaczyna się od zabójstwa... kota i naprawdę wciąga. Niestety autor nie podołał swojej własnej intrydze i zostawił czytelnika bez satysfakcjonującego rozwiązania zagadki kryminalnej, a to jest niewybaczalne!

anika | 2014-02-21

Im bardziej autor brnął w absurdalność, tym z większym zapałem czytałam "Przypadek". Niestety zakończenie trochę mnie rozczarowało.

ripossta | 2013-03-01

Nieciekawa, niewiągająca i wogóle to nie. Bardzo słaba.

Hopsztos | 2016-11-12
Przeczytana: 03 stycznia 2005