Mamuszka. Od Lwowa do Baku

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Mamushka. Recipes from Ukraine & beyond
suzuranka

Ponad 100 przepisów z różnych regionów Europy Wschodniej: od Baku po Morze Czarne, od Kijowa po Kazachstan. Kuchnia ukraińska ma bardzo bogatą historię i oferuje różnorodne dania. Tamtejsze potrawy zachwycają ciekawymi smakami i aromatami. Kuchnia Ukrainy znana jest przede wszystkim z wielkiej doskonałości i zróżnicowania potraw, a to ze względu na mnogość wpływów, jakie wywarła na nią kuchnia...

Kuchnia ukraińska ma bardzo bogatą historię i oferuje różnorodne dania. Tamtejsze potrawy zachwycają ciekawymi smakami i aromatami. Kuchnia Ukrainy znana jest przede wszystkim z wielkiej doskonałości i zróżnicowania potraw, a to ze względu na mnogość wpływów, jakie wywarła na nią kuchnia rosyjska, polska, niemiecka i turecka. Przesyceni książkami o kuchni włoskiej czy francuskiej oraz kolejnymi tytułami o zdrowej żywności, czytelnicy z przyjemnością sięgną po pięknie wydaną książką pełną smaków zza wschodniej granicy. Książka ta to dla Polaków również rodzaj podróży sentymentalnej.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

ZaaQazany | 2019-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2019

Mamuszka, oj Mamuszka.

Pięknie wydana? Zdecydowanie.
Dania wyglądają swojsko, wręcz prosto.
Właśnie ta swojskość jest dla mnie największą zaletą. Książka od roku towarzyszy mi w kuchni nie jako ozdobnik lecz jako dobra doradczyni na przepyszne jedzonko. Szukając składników do dań nie muszę uganiać się po mieście w poszukiwaniu, dekorowanie również nie przysparza drżenia rąk. Kuchnia prosta, nie zapominajmy jednak że wszystko co genialne w swej naturze jest proste. Czytając zaklęcia i dokonując manipulacje rękami staję się magikiem, wyczarowując bardzo bardzo bardzo dobre dania. Pychotki. Przepisy wyciągnięte ze starego kredensu, spisane na pożółkłych już kartkach, które każda szanująca się gospodyni posiadała w swoim dorobku.
W zasadzie wręcz niezbędnik dla każdego miłującego dobre jedzonko z kresowych rubieży z kaukaskimi akcentami. Podane w żeliwnych miskach a nie na talerzach popularnej skandynawskiej sieci.

syla50 | 2018-05-18

Moja perełka w śród książek kucharskich. Wydana cudnie i przepisy wydają się być wspaniałe. Nic tylko robić.

Patrycja k | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Czasem jest tak, że nikt Cię nie nauczy gotować jakiegoś dania i trzeba samemu latami poszukiwać idealnego przepisu na konkretną potrawę (można też liczyć na partnera, babcie - choć te wiecznie nie żyją, można chodzić non-stop do restauracji - ale to trzeba zarabiać konkretnie, można też jeść byle co, ale to trzeba mieć zdrowie - do czasu). Chcąc pogłębić swoje umiejętności gotowania, a co za tym idzie jakość życia, inspiracji szukam w książkach kucharskich. Nie wiem dlaczego tak jest, ale od dłuższego czasu zauważyłam, że nakręcam się na nową pozycję kupuję i ... niestety czasem te przepisy nie wychodzą.Nie wychodzi jeden, drugi, trzeci i odkładam książkę na półkę. Pomijam już to, że w trakcie gotowania mamy "Zonka" ktoś źle przetłumaczył tekst, albo zapomniał o informacji, jak i kiedy dodać istotny składnik. Jeśli chodzi o Mamuszkę, to jest to książka, która poprawia jakość moich potraw. Kolejne przepisy wychodzą, są smaczne, proste i bardzo podobne do naszej kuchni. Lubię tę...

Abyss | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017

Jedna z najlepszych książek kucharskich jakie miałam okazję przeczytać.Rodzinne przepis, bardzo proste do przygotowania oto sekret perfekcyjnej książki kucharskiej. Zamieszczone zdjęcia zachęcają do wykonania wszystkich potraw, dla mnie rewelacja.