Objawienie

Tłumaczenie: Marta Cichocka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
L'Apparition
83-08-03856-5

Tam gdzie kończy się wiedza, zaczyna się... tajemnica. Sensacyjna historia szesnastowiecznej katolickiej relikwii. Znana okulistka, Nathalie Krenz, zostaje zaproszona przez kardynała Fabianiego do udziału w procesie kanonizacji Juana Diego - zmarłego pięćset lat wczesniej Indianina z Meksyku. W 1531 roku na jego szacie pojawił się tajemniczy wizerunek Najświętszej Marii Panny, w której...

Znana okulistka, Nathalie Krenz, zostaje zaproszona przez kardynała Fabianiego do udziału w procesie kanonizacji Juana Diego - zmarłego pięćset lat wczesniej Indianina z Meksyku. W 1531 roku na jego szacie pojawił się tajemniczy wizerunek Najświętszej Marii Panny, w której oczach można dostrzec odbicie kilku postaci. Nathalie jest ateistką i nie wierzy w cudowne objawienia. Do chwili, gdy...

Co ujawni śledztwi Nathalie? Jaką zagadkę kryje wizerunek Maryi uwieczniony na szesnastowiecznej szacie? Komu w Watykanie zależy na ujawnieniu prawdy, a komu na jej ukryciu?

Co ujawni śledztwo Nathalie? Jaką zagadkę kryje wizerunek Maryi uwieczniony na szesnastowiecznej szacie? Komu w Watykanie zależy na ujawnieniu prawdy, a komu na jej ukryciu?

Beata | 2014-11-03

Przereklamowana

natanna | 2015-11-23
Przeczytana: 18 listopada 2015

Czytając "Objawienie" dałam się zabrać w podróż do Meksyku. Podróż tę odbyłam razem z bohaterką - znaną w Paryżu okulistką - mającą za zadanie zmierzyć się z oczami Najświętszej Marii Panny w odbitym w 1531 roku na szacie Juana Diego jej obrazie. Juan Diego ma być kanonizowany, ale jak się okazuje bardzo tego nie chce więc robi wszystko - oczywiście w sobie tylko możliwy sposób - co jest możliwe, by Nathalie Krenz, córka Żydówki i katolika z wyboru ateistka, swą diagnozą mu pomogła. Staje się jednak inaczej, a on niechcący przyczynia się do tego, że prawdopodobnie Nathalie powróci do swych marzeń sprzed czasu, gdy zaczęła zajmować się głównie zarabianiem pieniędzy.
Książka jest wielowątkowa. Głównym wątkiem jest w niej podjęcie przez dostojnika z Watykanu próby zaprzeczenia cudowności obrazu Matki Boskiej z Gadelupe a co za tym idzie nie dopuszczenia do kanonizacji Juana Diego, ale jest w niej i romans, który być może ma się szansę dobrze zakończyć jednak nie w Paryżu a w...

mahatma00 | 2016-03-14

Lekko się zawiodłem bo troszkę nie tego się spodziewałem, no cóż, książka nawet fajna lecz szału nie ma, ale w ramach "walki z wolnym czasem" można po nią sięgnąć.

Joanna | 2016-05-20
Przeczytana: 13 maja 2016

Interesujący zamysł autora jednak nie do końca sprawnie poprowadzona narracja. Spłaszczone ub pominięte wątki negatywnie wpływają na odbiór powieści. CZyta się jednak nienajgorzej i z braku innych, ciekawszych pozycji - może być.

Katarzyna | 2015-05-21

Książka mało wymagająca, czyta się ją bardzo szybko, z serii lekkich do poduszki.

Natalie | 2011-08-31
Przeczytana: kwiecień 2011

niesamowita książka! Juan Diego i Nathalie !

kina | 2012-07-14
Na półkach: Przeczytane, Ebook