Objawienie

2006-01-01
83-08-03856-5
Marta Cichocka
literatura francuska Nathalie Krenz Juan Diego

Przepiękna i mądra książka, dwie historie w niej obecnie splatają się w jedno. To nie jest czytadło, dlatego zupełnie nie rozumiem jej słabych ocen, U mnie 10 !!!

Czyta się tak sobie. Polecam tylko bardzo wytrwałym czytelnikom.

Czyta się tak sobie. Polecam tylko bardzo wytrwałym czytelnikom.

Interesujący zamysł autora jednak nie do końca sprawnie poprowadzona narracja. Spłaszczone ub pominięte wątki negatywnie wpływają na odbiór powieści. CZyta się jednak nienajgorzej i z braku innych, ciekawszych pozycji - może być.

Lekko się zawiodłem bo troszkę nie tego się spodziewałem, no cóż, książka nawet fajna lecz szału nie ma, ale w ramach "walki z wolnym czasem" można po nią sięgnąć.

Czytając "Objawienie" dałam się zabrać w podróż do Meksyku. Podróż tę odbyłam razem z bohaterką - znaną w Paryżu okulistką - mającą za zadanie zmierzyć się z oczami Najświętszej Marii Panny w odbitym w 1531 roku na szacie Juana Diego jej obrazie. Juan Diego ma być kanonizowany, ale jak się okazuje bardzo tego nie chce więc robi wszystko - oczywiście w sobie tylko możliwy sposób - co jest możliwe, by Nathalie Krenz, córka Żydówki i katolika z wyboru ateistka, swą diagnozą mu pomogła. Staje się jednak inaczej, a on niechcący przyczynia się do tego, że prawdopodobnie Nathalie powróci do swych marzeń sprzed czasu, gdy zaczęła zajmować się głównie zarabianiem pieniędzy.
Książka jest wielowątkowa. Głównym wątkiem jest w niej podjęcie przez dostojnika z Watykanu próby zaprzeczenia cudowności obrazu Matki Boskiej z Gadelupe a co za tym idzie nie dopuszczenia do kanonizacji Juana Diego, ale jest w niej i romans, który być może ma się szansę dobrze zakończyć jednak nie w Paryżu a w Meksyku, miasto Meksyk trochę jakby od podszewki a także tajemnice Watykanu.
Fabuła jest ciekawie skonstruowana, temat równie interesująco zaprezentowany a przy tym finał zaskakujący. Czytałam "Objawienie" z dużą przyjemnością przy okazji nabywając trochę różnej wiedzy. To lektura, przy której można się świetnie zrelaksować i ja to robiłam wieczorami.

Książka mało wymagająca, czyta się ją bardzo szybko, z serii lekkich do poduszki.

Przereklamowana

Przereklamowana

niesamowita książka! Juan Diego i Nathalie !

niesamowita książka! Juan Diego i Nathalie !

17 / 2007

17 / 2007