Dotknięcie ziemi

Wydawnictwo: Świat Książki
Touching earth
83-7391-763-2
Mateusz

Powieść obyczajowa z akcją we współczesnym Londynie. W domu dilera kokainy spotykają się poranieni przez życie ludzie, rzecz o deprawacji współczesnego świata i sile instynktu przetrwania Piękne bliźniaczki z Bali przyjeżdżają na kilka miesięcy do Londynu. Poznają tam przystojnego Ricka, właściciela sieci restauracji i dilera kokainy. W jego sekretnej garsonierze spotykają niezwykłych,...

Powieść obyczajowa z akcją we współczesnym Londynie.

W domu dilera kokainy spotykają się poranieni przez życie ludzie, rzecz o deprawacji współczesnego świata i sile instynktu przetrwania Piękne bliźniaczki z Bali przyjeżdżają na kilka miesięcy do Londynu. Poznają tam przystojnego Ricka, właściciela sieci restauracji i dilera kokainy. W jego sekretnej garsonierze spotykają niezwykłych, okaleczonych przez życie ludzi, pogrążających się wraz z nimi w coraz większą degrengoladę. Jedni podniosą się z upadku, inni nie.

Monika | 2015-10-15
Przeczytana: 13 października 2015

Co prawda sama Autorka we wstępie zaznacza, że ta książka jest inna niż "Matka ryżu", ja jednak odniosłam zupełnie inne wrażenie. Dla mnie "Dotknięcie ziemi" to nic innego jak wciąż ta sama książka, miałam uczucie, że wciąż czytam "Matkę ryżu", wciąż obracam się wśród smutnych postaci i żalu. Zwyczajnie nie dałam rady przebrnąć przez ten smutek po raz drugi.

allison | 2012-02-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 25 lutego 2012

To było moje trzecie spotkanie z twórczością Rani Manickiej - równie udane jak lektura "Japońskiej parasolki" czy "Matki ryżu".

Tytuł "Dotknięcie ziemi" nawiązuje do opowieści o Buddzie, który przezwyciężając kuszenie, symbolicznie wyraził swoją moc i potwierdził ją, dotykając ziemi.

Na różne pokusy narażeni są także bohaterowie książki. W pierwszej części poznajemy ich historie - od dzieciństwa do momentu, w którym ich losy się krzyżują. Postacie same opowiadają o sobie, dzięki czemu lepiej poznajemy ich mentalność i życiowe decyzje. Są wśród nich m.in. urodzone na Bali bliźniaczki, właściciel sieci restauracji i jego żona, bogata, kryjąca tajemnicę o swoim ciele prostytutka, utalentowany malarz...

Chociaż bohaterowie ci pochodzą z różnych miejsc i środowisk, łączy ich skłonność do destrukcji. W drugiej części powieści obserwujemy ich degrengoladę, do której długo nie chcą się przyznać nawet przed sobą.
Jedni w końcu podejmą walkę ze swoimi słabościami i nałogami, by wyjść...

Karolina | 2013-03-05

Książka zaczyna się niewinnie... Przedstawia magiczny pełen piękna; świat dwóch bliźniaczek mieszkających na wyspie Bali. Następnie akcja przenosi się do Londynu. Niewinność przeradza się w brud, piękno w brzydotę. Magiczny świat Bali przeradza się szarą, brutalną rzeczywistość gdzie króluje seks, alkohol i narkotyki. Książka porusza trudne tematy. Nie kończy się happy endem, choć jej zakończenie pozostawia nadzieję. Zawsze można odbić się od dna. Warto przeczytać.

Ula | 2014-01-24

" Upadamy, aby znów odbić się od dna". Nie każdy jednak znajduje w sobie tyle siły, by zmienić swe życie na lepsze. Książka ta świetnie obrazuje, co prowadzi ludzi do upadku, z jakimi problemami się borykają i jak bardzo samotni są w swojej wielkiej niedoli. Najlepiej poradzili sobie ci, którzy potrafili otworzyć się na innych i podzielić z nimi swe obawy, przeszłość, teraźniejszość i zdobyć się na odwagę, by spojrzeć w swoją przyszłość. Lepszą, wolną od uzależnień, wytyczającą nowy kierunek ich życiu. Bohaterowie ci, wspólnymi siłami, stworzyli przyszłość " z przyszłością".

magdalena | 2016-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2016

Bardzo smutna książka, przepełniona żalem, goryczą i rozczarowaniami.
Bohaterowie przeżywają okropne chwile. Pełno tu alkoholu, narkotyków i nic nie znaczącego seksu. Ten świat jest brudny, odpycha. Łatwo stracić nadzieję, ale mimo wszystko ta książka niesie pozytywne przesłanie i rozbudza nadzieję.

akacjaa | 2011-03-25
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2011

Po przeczytaniu pierwszych stron wyobrażałam sobie ciąg dalszy zupełnie inaczej, mimo to uważam, że książka świetna. "Matka ryżu" już dodana do 'chcę przeczytać' ;)
Polecam

wiejskifilozof | 2012-06-10

Ja tu widzę tylko plusy .

Marta Ginter | 2016-04-13

"Nie wiesz, że w naturze człowieka leży niszczenie tego, co idealne? Że pragnie tego, co upadłe? Zachwyca nas niedoskonałość, skaza, ruiny zamaskowane pnączem. Nasza własna niedoskonałość czerpie pociechę z wiedzy, że gdzieś tak, ukryte przed ludzkim okiem, są obszary zniszczenia."

Jak dla mnie to książka niezapomniana. Wracałam do niej kilkakrotnie. Przeczytałam ją po raz pierwszy jako nastolatka. W trakcie lektury zrozumiałam, jak wielkim złem są narkotyki i inne nałogi. Moją ulubioną postacią tej powieści jest Elizabeth.

Karo | 2013-09-07
Przeczytana: 04 września 2013

Pierwsze 40 stron katorga, poczatek zniecheca do przeczytania tej ksiazki, ale gdy uda sie przebrnac przez ten pierwszy rozdzial kolejne storny mijaja nim sie obejrzysz, bardzo ciekawa książka. Polecam

Emma | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Rzadko mi się zdarza, że nie przeczytam książki do końca, przy tej wymiękłam po mniej więcej 130 stronach.
Stanowczo nie moje klimaty: narkotyki, ostry seks. Beznadzieja.