Pokrętny umysł

Wydawnictwo: Amber
Twisted
9788324120017
seryjny morderca, ofiary, data

Zwłoki porzucone niedaleko nocnego klubu, pięć ofiar brutalnego morderstwa, żadnych motywów, żadnego tropu...Policjantka o zdumiewającej intuicji i genialny kryminolog odkrywają, że morderca działa według schematu ta sama metoda zabójstwa, ta sama data...

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roland | 2013-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Mimo ,że w tej książce głównym bohaterem tym razem jest Petra Connor, a nie jak zawsze Alex Delawere, warto ją przeczytać. Jonathan Kellermann pisze książki o zróżnicowanym poziomie, czasami zakończenie jest przewidywalne, innym razem jest zbyt duża liczba niepotrzebnych wątków. W "Pokrętnym umyśle" wszystko zostało odpowiednio wyważone, a zakończenie jest zaskakujące.
Dla miłośników thrillerów psychologicznych ta pozycja nie powinna być obca

betina360 | 2014-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2014, Kellerman
Przeczytana: 14 listopada 2014

Tym razem sprawe prowadzila pani dedektyw i mlody geniusz ktory jest bardzo zdolny od urodzenia.Wszystko zaczyna sie od pewnej daty bo to zawsze tego dnia gina ludzie i nie jest to takie oczywiste kto i dlaczego to robi. Ksiazka jest dobra i warta przeczytania.

Meszuge | 2014-02-25
Przeczytana: 28 maja 2010

Mój ulubiony pisarz literatury sensacyjnej tym razem dał odpocząć swoim sztandarowym i podstawowym dramatis personae, spółce Alex Delaware & Milo Sturgis i bohaterami uczynił policjantkę Petrę Connor i genialnego młodzieńca, Isaaca Gomeza, piszącego właśnie w komisariacie, dla rozrywki, dysertację. Notabene Petra powinna się nim opiekować.

Akcja rozpoczyna się od masakry (strzały do tłumu nastolatków oddane z samochodu) przed klubem Paradiso, a następnie powoli się rozkręca. Ostatecznie Petra, jej przyjaciel (też gliniarz), oraz genialny Isaac, tropią psychopatę wybierającego swoje ofiary według nieprawdopodobnie skomplikowanego, a raczej pokrętnego klucza.

Niestety, książka zdecydowanie i wyraźnie słabsza od wielu innych tego autora.

Habiel | 2016-07-24

Tak beznadziejnej książki dawno nie czytałam. Akcja? Jaka akcja? Wszystko ciągnięte za uszy, bezbarwni bohaterowie. Sprawa, od której zaczyna się książka, nie ma nawet dobrze ukazanego śledztwa, a wątek 28 czerwca jest wyjaśniony na siłę. Realniejsze byłoby gdyby to jednorożec był mordercą ;)
Zdecydowanie nie polecam tej pozycji. Nie uświadczysz tu ani kryminału, ani romansu, ani zagadki.

Katherinna | 2013-08-17

No szału nie ma ale źle taż nie jest. Książka napisana trochę w sposó... mam wrażenie że główna bohaterka robi to na tzw "odpirdziel" za to zakończenie... ciekawe, chociaż już poźniej domyśliłam się kto zabijał

AlexDelaware | 2014-05-24
Przeczytana: 24 maja 2014

Dobrze się czyta, wciągająca, choć udało mi się prawidłowo odgadnąć mordercę ;)

książek: 1918
Vinga | 2016-11-26