Święty terror

Wydawnictwo: Albatros
Holy terror
powieść, napad, śledztwo, wirus

W biały dzień dwójka uzbrojonych po zęby bandytów dokonuje napadu na luksusowu sklep Spurrsa w Nowym Jorku. Dzięki śmiałej akcji szefa ochrony, Connora O',Neila, byłego policjanta, udaje się uniknąć masakry, a sprawcy wpadają w ręce policji. Nieoczekiwanie, O',Neil sam staje się głównym podejrzanym. Okazuje się, że ze sklepowego skarbca zniknęły depozyty warte miliony dolarów.

źródło opisu: Albatros 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Modliszeg | 2015-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 08 lutego 2015

"Pięć minut szczęścia jest warte pięćdziesięciu lat samotności"

"Sekta" nawiązuje do hiszpańskiej grypy, która wymordowała 3%-5% populacji całego świata.
Conor O'Neill zostaje zamieszany w intrygę na tle religijnym, która rujnuję jego dotychczasowy spokój. Musi przetrwać w tym stanie długi okres czasu. Poznaję tajniki hipnozy, która ma ogromne znaczenie w całej książce. Do ostatniej strony cały czas walczy o życie swoje i swoich bliskich.
Bardzo podoba mi się cała ta historia. Trzyma w napięciu. Utożsamiłam się z Conorem. Polecam! :)
Graham Masterton jest zdecydowanie moim ulubionym pisarzem, znając jego styl uważam, że wydał dużo lepsze książki, chociaż ta również jest godna podziwu. Mimo wszystko odczuwam, że czegoś mi w niej brakowało..

ZARAZA | 2012-08-20
Przeczytana: sierpień 2012

Szczerze mówiąc niekiedy ta powieść mnie męczyła. Graham Masterton bardzo mnie rozczarował tą powieścią.
Ta powieść nie jest za dobra, trochę naciągana, nie przedstawia nic nowego.
Ma jednak dwa atuty:
1. Podobał mi się pomysł z hipnozą.
2. Niektórzy bohaterowie byli ciekawi i oryginalni.
Nie polecam tej pozycji, doradzam sięgnąć po inne powieści autora.

kwiatusia | 2014-09-28
Na półkach: Przeczytane, MAZW
Przeczytana: 21 września 2014

Wcześniej książka "Sekta" była wydana w Polsce w roku 2003, pod tytułem "Święty terror".

"Sekta" Wydawnictwa Replika to jest dopiero druga książka Grahama Mastertona, którą przeczytałam. Wcześniej poznałam treść horroru "Rook".
"Sekta" należy do zupełnie innego gatunku - mamy tutaj do czynienia z thrillerem oraz akcentem mocnej sensacji.
Pisarz początkowo przenosi nas w niej do roku 1918. Do Longyearbyen w Norwegii, gdzie dochodzi do zakażania hiszpańską grypą. Te bakterie będą również wielkim zagrożeniem dla bohaterów i całej ludzkości nawet kilkadziesiąt lat później...

Głównym bohaterem powieści jest Conor O'Neill, 37- letni mieszkaniec Nowego Jorku. Bardzo sprawiedliwy, uczciwy, nie toleruje żadnej formy oszustwa... Jest człowiekiem pracowitym. Rozwodnik, ochroniarz i były policjant. Poznajemy go w dniu, który okaże się jednym z najgorszych w jego życiu. Najpierw widzi dwójkę ludzi: kobietę i mężczyznę. W chwili, gdy nawiązuje z nimi rozmowę oni znikają, rozpływają się w...

Dorota | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

"Sekta" czyli "Święty terror", bo pod takim tytułem ją przeczytałam.
Jestem trochę zdziwiona, że na półkach jest oznaczona jako horror, bo czytając ją odniosłam wrażenie, że oglądam dobry amerykański film sensacyjny.
Mamy tu kradzież depozytów wartych miliony dolarów przy użyciu hipnozy, niebezpieczną sektę religijną oraz wirusa hiszpańskiej grypy w tle.
Wszystko w miarę do przetrawienia ale szału nie ma.

Gośka | 2014-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2014

Motywem przewodnim książki "Sekta" jest hipnoza i jej wpływ na człowieka. Możliwości, jakie daje umiejętność hipnotyzowania są ogromne. Tutaj akurat mamy do czynienia głównie z nadużywaniem tych umiejętności i wykorzystywaniem ich w celach przestępczych. Choć występuje również bohater pozytywny, który pomaga naszemu dzielnemu Connorowi odzyskać honor oraz uczy go sposobów szybkiej hipnozy. A co się przydarzyło Connorowi?
Pewnego razu Connor pracujący jako szef ochrony w ekskluzywnym salonie jubilerskim doznaje dziwnego doświadczenia. W jednej chwili zaczyna rozmowę z dwoma osobami, w następnej okazuje się, że już ich nie ma, za to minęło ponad pół godziny. Nie wie co robił w tym czasie, więc budzi to jego niepokój. Tego samego dnia na sklep napada dwóch uzbrojonych ludzi i wykrada depozyty warte miliony dolarów. Connor, jako były policjant, w dodatku przez niektórych uważany za bohatera, rusza w pościg za złodziejem. Okazuje się, że skrzynki z depozytami są puste. Podejrzenie pada...

Koala | 2015-06-08

Średnio przemówiła do mnie ta powieść. Naciągana i nawet mnie nie wciągnęła.

Adrian Jeżak | 2017-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2017

Przeciętna książka. Główny bohater jako samozwańczy obrońca prawa pada ofiarą skrupulatnie zaplanowanej operacji przestępczej. Jakby się można spodziewać zostaje wykorzystany i traci wszystko, co dotychczas stanowiło jego szczęśliwe życie. Wielokrotnie pada stwierdzenie, że bohater "...nie jest przecież Jamesem Bondem." Jednak po wielokrotnych zwrotach akcji oraz uporze można stwierdzić iż właśnie takich zachowaniem on emanuje. Brak mu wyłącznie drogich gadżetów i wyspecjalizowanego sprzętu. To różni właśnie Conora od Jamesa Bonda.
Materiał jest dobry na film akcji ale mimo szczegółowych opisów nie zachwyca on jako książka.
Zapoznajcie się sami,
Adrian Jeżak

Zwariowanyanioł | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Jest to pierwsza przeczytana przez ze mnie książka w 2013 roku. Kupiłam ją za 12zł i dla mnie był by grzech nie kupić za taką cenę książkę, jednego z swoich ulubionych pisarzy. Zaczynając tą książkę, powinno się wiedzieć że jest to Thriller a nie Horror, czyli trzeba wiedzieć, że będzie się różnić od stylu jego Horrorów. Ja miałam okazję, przeczytać już jeden jego Thriller dokładnie „Błyskawica” tym samym tamta książka pomogła mi nie mieć rozczarowania przy „Świętym terrorze”.
Połączenie hipnozy, wirusa i sekty religijnej jest dla mnie pozytywną odmianą w tradycyjnych brutalnych ( które także lubię ) fabułach o nadprzyrodzonych siłach . Minusem był wątek erotyczny, jaki był według mnie nie potrzebny. Szybko się czyta bo dużo dialogów, fabuła ciekawa, jest OK.
No, ale przez tą właśnie, organizację – sektę religijną, gdzie można było spojrzeć na umysł osoby fanatycznie wierzącej w idee wymyślone przez siebie ląduje w półce Teologia, więc niech nikogo to nie dziwić. Jeśli miałam...

książek: 1953
Piotr | 2015-01-06

Anula | 2015-05-10
Przeczytana: październik 2014

Polecam fanom Mastertona. Książka łatwa, lekka i przyjemna. Raczej z tych mało skomplikowanych, nie wymaga zastanawiania się, co poeta miał na myśli.