Wielki król i jego następca

Seria: Dzieje Narodu i Państwa Polskiego
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
historia
Verbat

Życie i działalność Kazimierza Wielkiego oraz rządy jego węgierskiego siostrzeńca wypełniają niemal całe czternaste stulecie. Były to czasy przełomowe w dziejach większości krajw naszego kontynentu. W jednym z opublikowanych opracowań historycznych okres ten zyskał miano klęsk, wszelkiego rodzaju katastrof i nadzwyczajnej śmiertelności ludzi. Tak było w istocie, gdy chodzi o kraje leżące na zachodzie Europy, natomiast co do środkowej jej części, a także innych rejonów kontynentu, owa charakterystyka czternastego stulecia nie jest trafna.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!