fantastyka
komiksy
wiedźma

Wiedźmina przedstawiać nie trzeba - postać stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego to fenomen polskiej popkultury. Jednak zanim Geralt z Rivii stał się bohaterem filmów, gier komputerowych, fabularnych i karcianych, wystąpił w wyjątkowym komiksie. Wydawany w latach 1993-1995 cykl komiksów o Wiedźminie wyprzedził czasy i zapowiedział narodziny megagwiazdy polskiej popkultury. Scenariusz Andrzeja...

Wydawany w latach 1993-1995 cykl komiksów o Wiedźminie wyprzedził czasy i zapowiedział narodziny megagwiazdy polskiej popkultury. Scenariusz Andrzeja Sapkowskiego i Macieja Parowskiego brawurowo zilustrowany przez Bogusława Polcha to lektura obowiązkowa dla miłośników wiedźmińskiego uniwersum oraz fanów dobrego komiksu.

źródło opisu: Ringier Axel Springer Polska, 2016

źródło okładki: strona dystrybutora

Rege | 2019-08-20

Ten rysunek... nie w moim guście.

Zbigniew | 2018-02-06
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Według mnie wszystkie książki o Wiedźminie to bardzo dobra literatura. Od prostackich, rubasznych wypowiedzi, zwłaszcza wśród krasnoludów do wysublimowanych wielopoziomowych sposobów porozumiewania się czarodziejów, czarodziejek i elfów. A wszystko scementowane w bajecznych krainach a jednak tak zbliżonych do tego co nas wokół otacza.
Jednym slowem- mistrzostwo słowne.
Gorąco polecam obu płciom.

Pani_Mango | 2017-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

No, tu już mamy zdecydowanie lepszą historię. Przede wszystkim zwarta, zrozumiała fabuła. Tę część bardzo dobrze się czytało: jak świetną przygodę ze słowiańskimi wierzeniami w tle. Nadal twierdzę, że rysunki pasują dużo lepiej do stworzeń fantastycznych niż ludzi i tutaj się to sprawdziło — wizerunek strzygi przegenialny! Niestety ostatnia strona jest po prostu brzydka, a Geralt w ogóle do siebie niepodobny.
Tak jak w drugim zeszycie nie raziły błędy językowe, tak w tym jest z tym gorzej — kiedy zamiast „Trzecie pianie koguta” jest „Trzecie panie koguta” (i to w dodatku słowa skierowane do króla), może to wprowadzać w błąd.

Jednak najważniejsze jest to, że dostrzegam wyraźny progres, miejmy nadzieję, że ta tendencja będzie się utrzymywać.

Otani | 2016-09-24
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2016
Przeczytana: 20 września 2016

Tendencja wzrostowa się utrzymuje! Kolejny zeszyt z przygodami Geralta nie zawodzi, ba po raz kolejny śmiało mogę przyznać, że jest on o wiele lepszy w porównaniu do swoich poprzedniczek. Dostajemy historie lepszą zarówno pod względem fabularnym — jest to w końcu komiksowa wersja jednego z opowiadań z pierwszego tomu książkowego „Wiedźmina” - jak i graficznym. Kreska Bogusława Polcha tym razem jest o wiele mniej karykaturalna i większość ludzkich twarzy wygląda w końcu normalnie. Albo po prostu zacząłem do niej przywykać, albo naprawdę ulega ona poprawie. Osobiście liczę, że to jednak to drugie. Nie przedłużając — czekam na więcej.

goskrzys | 2016-03-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 23 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Seria przygód Wiedźmina pokazuje całe bogactwo świata słowiańskich wierzeń. W takim dość popularnym i pełnym fantastyki wydaniu, ale przecież nie każdy chciałby od razu poznać ten świat za pośrednictwem dzieł pana Aleksandra Brucknera...

W trzeciej części swoich komiksowych przygód Geralt musi stawić czoła strzydze - upiorowi przeklętego dziewczęcia, będącego owocem kazirodczej miłości. Wszystko wskazuje na to, że prościej byłoby morderczą bestię uśmiercić, niż próbować ją odczarować. Wiedźmin jednak ma swoje sposoby na podobne stwory...

Dobrze się to czyta, opowieść ma też swój specyficzny - pełen grozy i fantastyki - klimat.

charu | 2014-09-12

"Geralt" był moim pierwszym "mrocznym" komiksem w dzieciństwie.
Geralt z Rivii - dowiedziawszy się o ogłoszeniu króla Foltesta, przybywa do Wyzimy by zdjąć czar ze strzygi, w którą zamieniła się córka owego króla. Rewelacyjne obrazki i interesująca akcja.

| 2014-07-27

"Geralt" był moim pierwszym "mrocznym" komiksem w dzieciństwie.