Wiedźmin. Dom ze szkła

Cykl: Wiedźmin - Dark Horse (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Witcher Volume 1: House of Glass
komiksy
Koszmar

Długo wyczekiwany album komiksowy z Wiedźminem w roli głównej. Autorem scenariusza jest laureat nagrody Eisnera Paul Tobin. Podczas jednej ze swoich podróży, na skraju Czarnego Lasu, łowca potworów Geralt spotyka mężczyznę, którego żona, rzekomo martwa, lecz wciąż żądna krwi, zamieszkuje posiadłość zwaną Domem ze Szkła. Niekończące się korytarze, gdzie niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem oraz skrywana przez dom tajemnica sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby nie tylko rozwiązać związaną z Martą i Jakubem zagadkę, ale i przeżyć. Komiks rozszerza znane z gier oraz książek uniwersum o nową emocjonującą historię, koncentrującą się na losach legendarnego zabójcy potworów Geralta z Rivii. Wiedźmin. Dom ze Szkła to idealna pozycja dla miłośników przygody i grozy, niezależnie od tego czy znają wiedźmińskie uniwersum, czy dopiero zamierzają je poznać. „Styl Joego Querio doskonale wpisuje się w subtelną, pełną niepokoju naturę horroru. Querio nanosi na każdą stronę naprawdę potężną dawkę napięcia i sprawia, że czytelnik wręcz chłonie atmosferę mrocznego lasu i okolic” – napisał na okładce albumu amerykański recenzent."

źródło opisu: Egmont Polska

źródło okładki: Egmont Polska

jkmb | 2019-08-17

Do Wiedźmina Sapkowskiego to temu daleko!

skandal | 2019-07-08
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lipca 2019

Ciekawa historia o miłości postrzeganej z różnych perspektyw z wiedźminem i potworami w tle. Warto jeśli jesteś fanem świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego.

Yousta | 2019-05-30
Przeczytana: 28 maja 2019

Temat wdzięczny, bo kto nie lubi Geralta? Rysownik zdecydowanie unikał rysowania twarzy, co z jednej strony pokazuje jego słabość w tym elemencie, ale z drugiej pomysłowość do pokazywania postaci z przeróżnych perspektyw.

Hrosskar | 2019-05-16
Przeczytana: 14 maja 2019

Już od bardzo dawna chciałem przeczytać Dom ze szkła, ale dopiero niedawno udało mi się zdobyć własny egzemplarz tego komiksu. Dotychczas miałem okazję czytać jedynie opowiadania i książki Sapkowskiego o Wiedźminie, które bardzo lubię, dlatego nie mogłem przejść obojętnie obok tego komiksu. Jego lektura nie zajmuje może jakoś dużo czasu – około godziny, może dwóch, ale często zatrzymywałem się, aby dokładnie obejrzeć poszczególne plansze, co wydłużyło ten czas. Komiks zrobił na mnie dobre wrażenie, pomimo pewnych niedociągnięć i na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Historia opowiedziana w komiksie zawiera wszystko to, za co polubiłem opowiadania oraz książki o Wiedźminie. Znajdziemy tutaj tajemnicę z przeszłości, niezwykły dom, sukkuba i leszego, czy ptaki ratujące bohaterów od niebezpieczeństwa. Historia jest ciekawa, posiada mroczny nastrój, choć chwilami ma nierówne tempo. Ciekawym elementem są tutaj również piękne witraże w Domu ze szkła, które zmieniają się wraz z kolejnymi...

DziwakLiteracki | 2019-04-16

Jednym z moich noworocznych postanowień było przeczytać komiks. Wcześniej jakoś się nie składało. Zawsze coś mi krzyżowało plany, nie byłam też do końca przekonana do tej formy. Ale w momencie, gdy zaczęłam tak naprawdę zastanawiać się czemu komiksów nie czytam, nie byłam w stanie podać jakiegokolwiek konkretnego powodu. 🙈 A to utwierdziło mnie w przekonaniu, że czas to zmienić. ,,Dom ze szkła" to komiksowa odsłona przygód Wiedźmina. Z pewnością lżejsza niż książki Sapkowskiego, a więc też szybka i krótka w odbiorze. Do połknięcia zdecydowanie na raz i uważam, że będzie świetną alternatywą dla fanów serii, którzy mają ochotę po raz kolejny spotkać się z Geraltem i poczuć klimat tego świata.

Tym razem Wiedźmin podczas jednej ze swojej podróży spotyka mężczyznę, którego ukochana żona zamieniła się w demona żądnego krwi (wiem, dla niektórych może to brzmieć znajomo 🤣) i nie chce opuścić ich posiadłości. Geralt i Jakub trafiają do Domu ze Szkła. Jest on miejscem niebezpiecznym,...

goskrzys | 2019-04-13
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 13 kwietnia 2019

Przyzwyczajona do kreski Polcha i jego wersji komiksowego Wiedźmina, chwyciłam za ten album z pewną dozą nieufności. Ale starczyło kilka stron, żebym się jej całkowicie pozbyła. Mroczny klimat i dość surowa kreska świetnie pasują do atmosfery wiedźminowego świata. Zachowano też czarny humor, a całą historię osnuto wokół ciekawej, spójnej opowieści.

Czegóż chcieć więcej? No, poza kolejną częścią, oczywiście ;)

Dominisia001 | 2019-04-01
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Króciutkie, w moim mniemaniu odstające od pozostałych opowiadań. Zmiana aktorów w audiooboku nie uszła uwadze, choć Pan Adam Ferency w roli narratora przypadł mi do gustu. Wątek z tajemniczym domem wokół którego toczy się fabuła łudząco podobny do "Serca z kamienia". Jakub postać wzbudzająca zaufanie, czy o zakusach mordercy? Zdecydowanie to drugie, gratka kryminalna Panu Autorowi nie wyszła. Miły sukkub, acz przez krótki czas wystawiony na blask fleszy. I wiedźmin jakby stetryczał? Jego uwagi mniej celne, kąśliwe, przenikliwe? Humor także na niskim poziomie.

czarownicaa9 | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

Duży potencjał i specyficzny klimat.Mogło być świetnie j3dnak czegoś mi zabrakło.

Lukasz_bartek | 2019-01-14
Przeczytana: 2018 rok

Mi się podobało. Chętnie przeczytam kolejne części.

Durgarru | 2018-12-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 20 listopada 2018

Mój pierwszy poważny kontakt z komiksem. Wybór padł właśnie na "Dom ze szkła" głównie przez wzgląd na to, że wersja cyfrowa była dołączana do gry komputerowej.

Cóż mogę o nim powiedzieć? Kreska mnie nie urzekła jakoś specjalnie, wolę jak jest bardziej szczegółowa. Fabularnie natomiast w mojej opinii jest nieco lepiej ale też bez rewelacji. Jest oczywiście całkiem ciekawy plot twist i nie ukrywam, że byłem pozytywnie nim zaskoczony.