Zabij mnie znów

Okładka książki Zabij mnie znów Rachel Abbott Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Zabij mnie znów
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Tom Douglas (tom 5) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Tom Douglas (tom 5)
literatura brytyjska kobieta morderstwa

Morderstwa bez daty przedawnienia

Konto usunięte
Konto usunięte

Z książkami Abbott zawsze mam ten sam problem. Wszystko jest super, pięknie i cacy, tylko ja jakoś im bliżej końca, tym bardziej robię się niecierpliwa. Intryga kryminalna pomyślana świetnie, chociaż akurat w przypadku tej części, jakbym już gdzieś coś podobnego czytała. W jakiejś innej książce o sposobie na morderstwo doskonałe...

Zawsze kiedy skończę czytać, rozmyślam sobie o danej książce, próbuję sprawdzić, co ona porobiła we mnie. Jakich emocji mi dostarczyła, co zauważyłam na plus, co na minus. Tutaj na plus na pewno było to, że książka absolutnie nie była nudna, chociaż też nie aż taka by mi dech zapierało z zachwytu. Przeciwnie im dalej w las, tym bardziej widziało mi się, jaka Maggie jest naiwna. Jej niektóre "przemyślenia" i odzywki wręcz mnie śmieszyły, chociaż treść wcale do śmiechu nie usposabiała.

Jednak jak się nie roześmiać, chociaż gorzko, kiedy wykształcona pani prawnik wrzeszczy do "zawodowego" psychola "Jak mogłeś zrobić coś takiego, jak mogłeś pozwolić jej tak cierpień. Pikanterii tym sorry za wyrażenie, ale idiotycznym wrzaskom dodaje fakt, iż parę zdań wcześniej pani prawnik w myślach przypomina sobie, co czytała o psychopatach... W kontekście tego co sobie przypomniała wyczytane z mądrych książek, jej tego typu wrzaski są zupełnie nielogiczne i nie na miejscu.

Tak ogólnie tych wszystkich rozkmin też było za wiele. Douglas też bez przerwy marudzi "Dlaczego jej jeszcze nie znalazłem"; "dlaczego nie zrobiłem więcej". Chociaż daje z siebie wszystko i biega ostatkiem swoich mocy przerobowych z jęzorem na brodzie.

Podsumowując, lubię czytać Rachel, dopóki nie zaczyna zbyt przynudzać, marudzić i rozkminiać, bo trochę tego wszystkiego, o czym napisałam wyżej, zawsze się przyda, by dobrze zbudować daną postać 👍.

Zawsze kiedy skończę czytać, rozmyślam...

Pogoda za oknem paskudna, ale za to idealna do czytania. Święta tuż tuż. Ale zatrzymajcie się na chwile w tym przed świątecznym szale i zobaczcie co tym razem dla was mam. A jest to kolejna książka Rachel Abbott „Zabij mnie znów”, która przedstawia historie szczęśliwego małżeństwa Marry i Duncana. Aż do pewnego zimowego dnia, który zakończył się tak niespodziewanie. Duncan znika, a w Manchesterze zostaje odnalezione ciało kobiety, która jest podobna do Marry. Dlaczego ktoś zabija właśnie takie kobiety? Czy jej mąż jest w to zamieszany? Po 12 latach od ostatnich takich morderstw, do akcji ponownie wkracza Tom Douglas. Ale tym razem nie zamierza się poddać póki nie złapie mordercy. Znany detektyw razem ze swoją partnerka Becky, sprawdzają każdy możliwy ślad, porównując te morderstwa do tych sprzed lat. Wspólnymi siłami próbują powiązać ze sobą obie te sprawy. Ale tym razem za wszelką cenę chcą dorwać sprawce tych morderstw. A może sprawców? Niestety dla Toma śledztwo jest utrudnione, ciało znalezionej kobiety bardzo przypomina bliską osobę Douglasa. Gdy dowiaduje się, że ona też zaginęła zaczynają się poszukiwania. Leo też może być w niebezpieczeństwie, albo może być już martwa. Te myśli dokuczają Tomowi, ale napędzają go do działania. Czy zdążą na czas? Czy partnerka Douglasa nie przepłaci tej akcji życiem? Już wkrótce możecie się tego dowiedzieć. Sięgnijcie po książkę a nie pożałujecie.

Już kiedyś czytałam jakąś książkę Rachel Abbot jednak wtedy nie przypadła mi do gustu, teraz powróciłam do tej autorki czytając ,,Zabij mnie znów", jak się okazało zaczęłam nie po kolei bo jest to piąta część cyklu. No cóż nie porwała mnie jakoś ta książka, niby autorka bestsellerów ale jakoś strasznie wynudziła mnie ta powieść, sama historia była ciekawa ale mam wrażenie że autorka bardziej się skupiała na dwójce głównych bohaterów i ich wewnętrznych dramatach a nie na fabule.

Nie wciągnęła mnie niestety, choć zakończenie ciekawe i zaskakujące. Raczej dla fanów kryminałów detektywistycznych i policyjnych niż thrillerów. Spora część książki dłużyła się przez niepotrzebne wątki

Wyjątkowo bzdurne i nie trzyma się kupy. Czytało się sprawnie, choć były dłużyzny. Brak bohaterów do polubienia. Ten pomysł z geniuszem zbrodni i wielkim manipulatorem…(tu wywracam oczami). To już było. Różne rzeczy pojawiły się zupełnie nie wiem po co. Jak ta ręka Leo, czy wstawka Maggie, że Tom taki przystojny.

Bardzo wciągająca książka. Polecam jak najbardziej zabieram się za kolejny tom.

Bardzo wciągająca książka. Polecam jak najbardziej zabieram się za kolejny tom.

Fajny thriller, szybko i przyjemnie się czyta. Całkiem ciekawa końcówka.

Fajny thriller, szybko i przyjemnie się czyta. Całkiem ciekawa końcówka.

Rachel Abbott dalej mnie nie zawodzi. Rasowy thriller utrzymujący poziom serii. Naprawdę to doceniam. Tempo wprawdzie nie jest szaleńcze, ale tytuł nadrabia dbałością o detale, realizm i autentycznością postaci. Ostatnio taką literaturę gatunkową lubię najbardziej. Część rzeczy udało mi się przewidzieć, część mnie zaskoczyła, więc zakończenie oceniam jak najbardziej na plus. Jak zwykle styl autorki jest przyjemny i nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Być może osoby lubiące natłok zatrważających zdarzeń i akcję gnającą do przodu jak wyścigówka, będą się momentami nudzić. Mi jednak to nie przeszkadzało, ciągle, do samego końca towarzyszyło mi wiele emocji. Jak najbardziej polecam.

Bardzo dobrze się czyta. Tom Douglas nie zawodzi.

Bardzo dobrze się czyta. Tom Douglas nie zawodzi.

I znowu mnie pani Abbott nie zawiodła. Kolejny świetny kryminał.

I znowu mnie pani Abbott nie zawiodła. Kolejny świetny kryminał.

• 2017

Rachel Abbott Zabij mnie znów Zobacz więcej