Czytamy w oryginale. Przygody Sherlocka Holmesa

Cykl: Sherlock Holmes (tom 5) | Seria: Czytamy w oryginale
Wydawnictwo: 44.pl
1 024
1 483

"Czytamy w oryginale" to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego. Adaptacja powieści Arthura Conan Doyle'a "The Adventures of Sherlock Holmes. Przygody Sherlocka Holmesa" została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności wersji...

Adaptacja powieści Arthura Conan Doyle'a "The Adventures of Sherlock Holmes. Przygody Sherlocka Holmesa" została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności wersji polskiej z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.

źródło opisu: https://44.pl/

źródło okładki: newsweek.pl

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sherlocka Holmesa i jego przyjaciela Doktora Watsona chyba każdy zna, prawda? Tym razem w formie dwunastu opowiadań, zmierzymy się ze sprawami intrygującymi, które z pozoru wydają się bez rozwiązania... ale od czego jest wielki detektyw?
„Jest pan jakby chirurgiem, który zanim postawi diagnozę, musi poznać wszystkie objawy choroby.”

A ile ty byłbyś w stanie powiedzieć o osobie na podstawie kapelusza? Czy ciebie również irytują osoby, które tylko patrzą, a nie rozumieją? Jak łatwo dowiedzieć się wszystkiego, czego chcesz?
„To właśnie, co wydawało się niewątpliwie czarne, staje się białe i prowadzi do prawdy.”
W tej książce spotykamy się ze studentami, z wielkimi kobietami, monarchią i... w sumie z ludźmi. A z ludźmi zawsze jest ciekawie. Szczególnie w świecie intryg, morderstw i skandali. Dwanaście niezapomnianych opowiadań!!! Musisz to przeczytać!

Bardzo przyjemnie się czytało, do Holmesa jeszcze nie raz wrócę, toż to klasyka kryminału! Polecam!

"Całe moje życie stanowi jeden wielki wysiłek, aby uciec przed banałem egzystencji." - z opowiadania pt. "Liga Rudzielców"

Zaczyna się od "Skandalu w Bohamii". Opowiadanie to bardzo lubię, bo wprowadza sprytną i czarującą postać Irene Adler. I przyjemnie było przeczytać – że tak zadufany w sobie Sherlock – ze zdumieniem odkrył, że został „wyrolowany”:)

Opowiadania opisują przygody Watsona i Sherlocka – już po małżeństwie Watsona. I uśmiechałam się – kiedy Watson usprawiedliwiał sam siebie lub kiedy usprawiedliwiał się przed żoną – że pójdzie zobaczyć się z Holmesem:) Bardzo ładnie obrazuje to – jak tęsknił za prowadzeniem spraw detektywistycznych i za tym dreszczykiem emocji – kiedy wspólnie z Holmesem ścigali zbrodniarzy.

W opowiadaniach – wyraźnie widać także, jak bardzo Sherlock lubił Watsona i że zwyczajnie za nim tęsknił – zawsze tak fajnie go namawiał, aby został czy przyjechał i przyjrzał się sprawie, chociaż samodzielnie także potrafiłby rozwiązać zagadkę! I lubię ich...

GraceSuarez | 2017-10-27
Przeczytana: 27 października 2017

Po przeczytaniu tej książki doszłam do jednoznacznego wniosku, że Sherlocka Holmesa lubię zdecydowanie jako całość niż krótkie, pojedyncze opowiadania zamknięte w zbiorze. Mimo, że wszelkie aspekty typowe dla Doyla jak choćby wykwintny język czy zwroty akcji zostały zachowane to czuje pewien brak.

Każde z tych opowiadań podobało mi się inaczej, ciężko zatem ocenić je obiektywnie jako jeden komplet. Jedne historie były bardziej mroczne i zagadkowe inne zaś zupełnie mnie nie porwały i tylko czekałam aż się skończą (o to nie było trudno, gdyż niektóre z nich liczyły sobie po osiem stron). Im krótsze opowiadanie tym trudniej je ocenić i wysnuć o nim opinie – przynajmniej w moim przypadku.

Ja raczej polecałabym czytać odrębne książki o Holmesie jak ‘Studium w szkarłacie’ a tego typu zbiór opowiadań zastosować sobie jako dodatkowe uzupełnienie.

Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013 rok
Przeczytana: 01 czerwca 2013

To moje pierwsze spotkanie z Sherlockiem Holmesem i jestem przy tym zachwycona! Wyjątkowa osobowość głównej postaci mnie zaintrygowała!
Gorąco polecam, warto poświęcić cenny czas na tę lekturę.

ZARAZA | 2015-02-12
Przeczytana: 2013 rok

Moja pierwsza styczność z Sherlockiem Holmesem. Kiedyś może jeszcze sięgnę po jakieś utwory pisarza z tym bohaterem, chociaż jakoś specjalnie mnie nie wciągnie, bo pan Holmes nie zrobił na mnie piorunującego wrażenia. To wydanie zawiera pięć opowiadań, książka jest cienka, utwory ciekawe, chociaż czytało się je nico mozolnie. Jeśli ktoś oczekuje, że ta lektura będzie pełna przygód i akcji to się myśli. Jest tu raczej mnóstwo opisów pracy detektywa, jego spostrzegawczości, dbałości o szczegóły i niezwykłego zmysłu dedukcji. Dodam, genialnych opisów :)

Wkp | 2017-01-09

SHERLOCKOWE OPOWIEŚCI

Do Sherlocka Holmesa mam olbrzymi sentyment. Pamiętam jak w dzieciństwie poznawałem na łamach „Kaczora Donalda” opowiadania detektywistyczne z tą postacią i nigdy nie zapomnę, jak jedno z nich czytałem pewnego zimowego dnia w blasku płonącego ognia. W głowie wprawdzie nie zachowało się o czym traktował tekst, jednak samo wspomnienie niezwykłego klimatu tamtej chwili wciąż pozostaje żywe. Zresztą przygody Holmesa w mniejszym bądź większym stopniu towarzyszyły mi przez całe dotychczasowe życie, silniej w ostatnich latach głównie za sprawą genialnego serialu telewizji BBC. Dlatego sięgnięcie po wersję audio było jedynie kwestią czasu i oto wreszcie nadarzyła się ku temu okazja, a ja z radością mogę powiedzieć – było warto.

Sherlock Holmes, uzależniony od narkotyków geniusz detektyw, który potrafi rozwiązać każdą zagadkę. Zbrodnia nie ma przed nim tajemnic, a poza uzależnieniem nic nie zaćmiewa umysłu – także miłość. Jego partnerem i zarazem człowiekiem...

Myślę, że nie muszę nikomu przedstawiać Sherlocka Holmesa ani jego wiernego przyjaciela i kompana doktora Watsona. Jest to para charakterystyczna, niewątpliwie dopełniają się nawzajem. Można się z nimi świetnie bawić a ich dialogi bywają barwne. Sama już nie wiem, którego z tych panów lubię bardziej. Myślę jednak, że bez tego pierwszego nie było by drugiego i na odwrót. Główni bohaterowie są świetnie wykreowani. Zdolności Holmesa są po prostu wszelakie a drogą dedukcji jest w stanie rozwiązać, każdą zagadkę. Czytając możemy sami zmierzyć się z zagadkami, wcielić się w detektywa i wydedukować rozwiązanie.
Lektura książki pozwala przeżyć siedem niezwykłych przygód z udziałem tego słynnego angielskiego detektywa z Baker Street. Każda z historii jest inna, ale wszystkie łączy jedno – są ciekawe, posiadają wartką akcję, barwnych bohaterów i interesujące zagadki do rozwiązania. Polecam każdemu kto uwielbia postać Sherlocka i kryminalne zagadki niepozbawione klasy i smaku.

modli | 2015-05-29

Zbór 12 opowiadań. Każdy epizod odkrywa przed nami trochę inną część osobowości Holmes'a. Jest to postać pełna sprzeczności, ale tylko pozornie, ponieważ jeśli połączyć wszystkie pozostawione przez Doyl'a kropki, otrzymamy bohatera kreowanego z konsekwencją - postać niezwykle realistyczną i ludzką.
Bardzo interesujący rezultat połączenia tych kropek mogliśmy podziwiać w genialnym serialu David'a Shore'a "House, M.D/Dr. House", w którym to postać stworzona przez Doyle'a pojawia się w XXI wieku pod nazwiskiem House i rozwiązuje zagadki, jednak tym razem medyczne. Z czystym sumieniem mogę polecić "Przygody Sherlocka Holmesa" wszystkim fanom House'a i w drugą stronę - Fanom Holmes'a serial "House,M.D", jest to bowiem najwierniejsza jak dotąd adaptacja tej postaci stworzona w XXI wieku.
Ten tom jak najbardziej nadaje się do rozpoczęcia przygody z Holmes'em.
Moje ulubione opowiadania: "Skandal w Bohemii", "Liga Rudzielców", "Błękitny Karbunkuł", "Człowiek z wywiniętą...

Kacper | 2016-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 lutego 2016

W żadnym wypadku nie dziwi Mnie fakt, iż Sherlock Holmes, jest postacią kultową i znaną na całym świecie. Moim zdaniem jest jedną z najlepszych postaci książkowych, jakie kiedykolwiek wykreowano, wyrafinowany, przebiegły, inteligentny, a także zabawny.
I choć od wydania pierwszych powieści, opowiadań z Sherlockiem minęło już ponad 100 lat, jego sława nie przemija, powiem więcej będzie trwać jeszcze bardzo długo.

Beatriz_Aguilar | 2013-11-18
Na półkach: Przeczytane, Otrzymane :)
Przeczytana: 07 listopada 2013

Uwielbiam Sherlocka Holmesa wykreowanego przez Roberta Downey Juniora w filmowych adaptacjach Guya Ritche, uwielbiam serialowego Sherlocka, w którego wcielił się Benedict Cumberbatch, powinnam zatem uwielbiać także pierwowzór Sherlocka stworzony przez A. Conana Doyle'a, bo przecież gdyby nie postać literacka, nie powstałyby wspomniane przeze mnie postacie filmowe.
Po lekturze "Przygód..." przyznaję, że książkowy Sherlock również bardzo przypadł mi do gustu. Co więcej! Z marszu awansował do grona moich ulubionych bohaterów literackich!
Nie zamierzam powielać opinii innych czytelników, z którymi w zdecydowanej większości się zgadzam. Dodam tylko jedno: klasyka literatury po raz kolejny obroniła się sama!