Przygody Sherlocka Holmesa

Okładka książki Przygody Sherlocka Holmesa Arthur Conan Doyle
Okładka książki Przygody Sherlocka Holmesa
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Wydawnictwo Algo sp. z. o. o. Cykl: Sherlock Holmes (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Sherlock Holmes (tom 5)
The adventures of Sherlock Holmes
Wydawnictwo Algo sp. z. o. o.
2013-11-12
2013-11-12
Ewa Łozińska-Małkiewicz
sherlock holmes holmes

Okładka książki Moriarty: The Remains. Tom 1 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Moriarty: The ... Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 19 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Moriarty: Tom 19 Arthur Conan Doyle,...

Ponownie udane spotkanie z Sherlockiem Holmesem i interesującymi zagadkami kryminalnymi. Bardzo dobry lektor.

Były to opowiadania lepsze i gorsze, więc ocena jest średnią ich wszystkich. Pewnie wysłucham resztę książek, ale na razie dam sobie spokój. Holmesa trzeba sobie dawkować 😅

Bardzo fajne ponadczasowe opowiadania. Znajdują się i gorsze i lepsze, są niejednolite względem ciekawości. Najciekawsze dla mnie było opowiadanie z kaczką. Bardzo zabawna.

Zbiór krótkich opowiadań przygód Sherlocka i jego nieodzownego przyjaciela Watsona nie zawiedzie naszych oczekiwań. Akcja w tych krótkich opowiadaniach jest bardzo skondensowana i niewiarygodnie szybko się wszystko wyjaśnia co jest jednak małym minusem. Nie znajdziemy tutaj mozolnych śledztw, jest problem, wkracza Sherlock i problem bardzo szybko rozwiązuje.

Książka to zbiór opowiadań, w których o przygodach tytułowego Sherlocka Holmesa opowiada jego przyjaciel Watson. Bardzo przyjemnie się czyta, ponieważ czytanie jednego opowiadania zajmuje około 15 minut i nie jest bardzo wymagające, dostarczając przy tym ciekawych historii. Zawierają one w sobie zagadki, które Holmes stara się rozwiązać na mało typowe i często budzące zdziwienie sposoby. Pozycję tę polecam każdemu, kto lubi czytając czerpać z tego rozrywkę bez większego zmęczenia treścią.

Widać, że seria zaczyna się robić coraz bardziej schematyczna, a szkoda, bo uwielbiam postać Sherlocka.

Klasyka. Choćby z tego powodu warto przeczytać.
Historie zróżnicowane. Zarówno z zaskakującym, jak i dość przewidywalnym czy wręcz naiwnym zakończeniem.

Klasyka. Choćby z tego powodu warto przeczytać.

Wolno się starzejesz Sherlocku Holmesie, ale się postarzałeś.
Książka w tym wydaniu (1980) zapewne jeszcze ówczesną generację interesowała i poruszała, bo czasy były inne.
Niestety w tym momencie zagadki są dość podstarzałe: mężczyźni nie noszą kapeluszów, nikt nie używa lamp naftowych a dostępność do broni nie jest już tak powszechna. Można byłoby długo wymieniać różnicę.

Warto zaznajomić się z detektywem wszechczasów, choć mnie książka nie porwała.

Wolno się starzejesz Sherlocku Holmesie, ale się postarzałeś.

[powtórka po latach] Przyjemna i dynamiczna lektura, a powierzchowność i efekciarstwo wywodów Holmesa nie uwiera przy tak dosadnie zwięzłych krótkich tekstach. Szkoda tylko, że "Ostatni pojedynek" jest tak naciąganym pretekstem do zabicia głównego bohatera, na szczęście "Pusty dom" w sporym stopniu to wynagradza.

[uwaga - to wydanie kompiluje opowiadania z wszystkich pięciu zbiorów o Sherlocku, więc zachowanie tytułu pierwszego z nich jest mylące]

[uwaga - to wydanie kompiluje opowiadania z wszystkich...

cudowna! Ponad czasowe opowiadania

cudowna! Ponad czasowe opowiadania