Kompot ze świeżego nieboszczyka. 21 opowiadań sensacyjno-obyczajowych z zaskakującą puentą

Wydawnictwo: Europa

Codzienność to doskonałe preludium do horroru, zdarzeń ekstremalnych lub groteskowych. Hannibal Smok nie szczędzi swoim bohaterom złośliwości, a dawka wisielczego humoru, którą nas obdarza, może poderwać do życia nawet umarlaka. Każde opowiadanie to lektura na jedno posiedzenie np. w poczekalni u dentysty. Dreszcz emocji, szczypta ironii, czarny humor to wszystko w książce, którą czyta się z zapartym tchem!

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/k/83784/Kompot-ze-swiezego-nieboszczyka

Anna Jeziorska | 2014-03-04
Przeczytana: 03 marca 2014

Groteska jest wpisana w życie codzienne. Hannibal z niezwykłą umiejętnością wyłapał sytuacje, które mogłyby się wydarzyć, a może które wydarzyły się?... , okrasił je dawką czarnego humoru i choć nie lubię czynić porównań, opowiadania przypominają mi nieco Jonathana Carrolla. Ale takiego naszego, z uwzględnieniem polskich przywar i naleciałości, z polską umiejętnością wybitnej złośliwości, z faktycznie zaskakującymi puentami. Czyta się świetnie, niekoniecznie w poczekalni. Polecam!

LubięAmy | 2013-05-14

No cóż, spodziewałam się zupełnie czego innego :( Hmm, hmm - książka trafia na półkę "oddam.."

dino | 2013-03-31

:-D