Voodoo

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Voodoo, Ltd
powieść sensacyjna
asia

Voodoo to fonetyczny zapis nazwy spółki Arthura Wu i Quicy'ego Duranta, która zajmuje się rozwiązywaniem spraw... nie do rozwiązania. Przy pomocy brytyjskiego specjalisty do spraw terroryzmu oraz byłej agentki, Wu i Durant muszą uwolnić gwiazdę Hollywood od prześladującej ją szajki szantażystów...

źródło opisu: Wyd. Adamski i Bieliński, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mirek | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

Powieść "Voodoo" to przemyślany, dobrze skonstruowany kryminał. Czyta się bardzo szybko. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, powieść jest bardzo ciekawa, pomimo iż można się domyślić "kto" i "dlaczego" stoi za szantażem. Po drugie, wykreowani bohaterowie są wielowymiarowi, a nie płytcy jak często się zdarza. Każdy z nich ma swój charakter, swoją historię i jakoś muszą obok siebie funkcjonować. Nie są dopasowywani do potrzeb fabuły. Bohaterowie zdecydowanie wzbudzają sympatię.

Ross napisał powieść prostą - nie znajdziemy w niej żadnego tła politycznego czy historycznego. Nie występują oddziały specjalne, grupy terrorystyczne czy hierarchia wojskowa. Nie występują wielkie spiski, broń masowej zagłady czy tajemnice państwowe. Powieść dotyczy szantażu gwiazdy filmowej.

Pozycję warto przeczytać w wolnej chwili. Jeżeli ktoś jest nastawiony na gorącą akcję to może się rozczarować. Natomiast dla fanów dochodzeniówki jest w sam raz.

Scarlet | 2017-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2017