Spotkanie w Bagdadzie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
They came to Baghdad
powieść, sensacja, kryminał

Inne wydania

Victoria nudzi się na swojej posadzie niewykwalifikowanej maszynistki, marząc tylko o podróżach i przygodach. Jednak kiedy los nieoczekiwanie rozdziela ją z niezwykle przystojnym Edwardem, a zdumiewający talent do parodiowania żony szefa pozbawia ją źródła zarobków, dziewczyna podąża za ukochanym do Bagdadu. Nie spodziewa się, że ? ryzykując życiem ? wraz z nim odegra główną rolę w likwidacji międzynarodowej organizacji przestępczej.

źródło opisu: http://publicat.pl

źródło okładki: http://publicat.pl

książek: 2070
onika | 2014-10-02
Przeczytana: październik 2014

Ani trochę nie martwić się utratą kolejnej posady, z paroma funtami w kieszeni ruszyć w podróż do Bagdadu w pogoni za mężczyzną, o którym się nic nie wie, bo jest się w nim chyba zakochaną i na zawołanie kłamać jak z nut, nie tracąc zimnej krwi w trudnych sytuacjach - Victoria Jones, bohaterka „Podróży do Bagdadu”, jest chyba najbardziej trzpiotowatą postacią, jaką powołała do życia Agata Christie. Zawsze podobały mi się bohaterki w powieściach tej autorki, bo były niezwykle rezolutne, stanowcze, inteligentne i nie brakło im poczucia humoru. Victoria jest natomiast uroczym głupiątkiem które zawsze spada na cztery łapy. I totalnie mnie oczarowała :). Bo ja czasami tak bardzo bym chciała dostać wolne od myślenia i dać się ponieść rozwojowi zdarzeń. Fakt faktem, Victoria potrafi się wykazać również niezwykłą przenikliwością i sprytem, ale wszelkie jej działania to z reguły brawura a nie przemyślany plan.

„Podróż do Bagdadu” to kolejna powieść awanturniczo-przygodowa okraszona...

Kalissa | 2015-09-22
Przeczytana: 2013 rok

To bardzo interesujący kryminał przygodowo-szpiegowski. Trup się znalazł zupełnie nagle, intryga dotyczyła przekazania danych wywiadowczych, a główna bohaterka Victoria – z brawurą i urokiem wpakowała się w sam środek przygody!

Bardzo lubię w tym kryminale spojrzenie autorki na archeologów – z dużym ciepłem i entuzjazmem opisywała ich prace, mające na celu odnalezienie przeszłych cywilizacji. Trudno nie lubić profesora Jones’a, choć to jego asystent - Richard, był najbardziej interesujący:).

Alex Ritter | 2015-10-20
Przeczytana: 19 października 2015

Książka jest rewelacyjna. Zaczyna się może trochę nudno, ale od kiedy pojawia się trup, akcja toczy się już w zawrotnym tempie.
Victoria — nasza główna bohaterka — po stracie pracy rusza do Bagdadu za Edwardem. Ma dużo szczęścia, bo za darmo dostaje się do celu swojej podróży. W mieście poznaje nowych znajomych: przesympatycznego Marcusa Tio; miłego archeologa Jones, zbieżność ich nazwisk pomogła kilkukrotnie Victorii; tajemniczego Dakina i interesującego Richarda.
Zakończenie jest bardzo ciekawe.
Lubię książki Christie, więc i tą bardzo szybko "połknęłam".

Versinn | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Ja mam inne zdanie na temat tej książki niż większość czytelników. :)
Mnie się ona podobała. Jest to inna Christie, niż ta, do której zdążyliśmy przywyknąć. Więcej tutaj przygody niż kryminału. I tak właśnie główna bohaterka rzuca się w zew przygody ruszając w pogoń za pięknym mężczyzną, w którym zakochała się od pierwszego wejrzenia. Wyrusza za nim aż do Bagdadu! Nie spodziewa się, że zostanie wplątana w bardzo niezwykłą intrygę... Autorka bardzo ładnie opisuje krajobraz miasta znajdującego się nad rzeką Tygrys. Barwne opisy ulic, budynków, targów wzbogacają to dzieło. Główna bohaterka może nie przemawia do mnie aż tak jak Anna Beddingfeld z "Mężczyzny w brązowym garniturze" (gdzie też jest dużo przygody połączonej z wyśmienitym kryminałem), ale da się ją lubić. ;]

Czesia | 2015-03-15
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 marca 2015

Oj, jak ja długo czytałam tę książkę. Nie umiałam przez nią przebrnąć. Poprzednie książki Christie czytałam w oka mgnieniu, bawiąc się przy tym co nie miara. A tu jakieś załamanie nadeszło. Ciężko mi było przejść przez pierwszych 80 stron, potem akcja stała się bardziej wartka. Początku nie umiałam zrozumieć - dużo bohaterów, miejsc akcji. Wszystko jakieś takie chaotyczne i niepoukładane, trudno się było w tym odnaleźć.

Główną bohaterką jest Victoria, młoda stenotypistka w firmie, trochę wyszczekana i roztargniona. Właśnie traci pracę i nie wie co zrobić ze swoim życiem. Idzie do parku, siada na ławce i ...... widzi Jego - nieziemsko przystojnego mężczyznę i zakochuje sie w nim. On podchodzi do niej, przedstawia się jako Edward, nawiązuje się rozmowa, po czym Edward mówi że jutro wyjeżdza do Bagdadu, robi jej zdjęcie i odchodzi. Victoria jest jak w transie, analizuje spotkanie, a że jest na rozstaju dróg, bez pracy, pieniędzy i perspektyw postanawia pojechać do Bagdadu i znaleźć...

MałaPisareczka | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Victoria Jones, młoda, lekko roztrzepana i widać bardzo kochliwa stenotypistka, spotyka w parku niejakiego Edwarda, w którym z miejsca się zakochuje. Los jednak chciał, by mężczyzna już następnego dnia miał udać się w podróż do Bagdadu. Główna bohaterka nie pozwoli mu tak łatwo zniknąć mu z oczu, przez co decyduje się pojechać za nim. Z pomocą pewnej zamożnej kobiety dostaje się na miejsce. Nocą w pokoju hotelowym zajmowanym przez Victorię zjawia się umierający mężczyzna, ścigany przez policję. Przed śmiercią wypowiada trzy słowa, wciągając Victorię w wielkie niebezpieczeństwo.

W tym samym czasie do słonecznego Bagdadu stopniowo docierają echa zimnej wojny. Orient wabi archeologów i poszukiwaczy przygód swoją odmiennością, ale łatwo się tam zapomnieć, łatwo też zginąć. Pewna organizacja postanawia sama wywołać wojnę, czemu chce sprzeciwić się brytyjski rząd. Czy Victoria Jones zdobędzie serce ukochanego? Kim jest tajemniczy lotnik RAF-u? Kto zginął od pchnięcia sztyletem i za jaką...

Dla mnie Agata Christie to Poirot, ostatecznie panna Marple. Choć zawsze z ciekawości poczytam jej opowieści z innymi głównymi bohaterami. Ale jak dla mnie nie są one tak genialne - w przypadku tej książki nie było inaczej. Bardzo fajna historia, ale nie wybitna. Jednak warta przeczytania, to pewne.

ZARAZA | 2013-11-01
Przeczytana: październik 2013

"Spotkanie w Bagdadzie" to powieść, którą czyta się lekko, przyjemnie. Taka na jeden wieczór. Ale nie niosła ze sobą tego, co dały mi inne powieści autorki - zagadki, tajemnicy, napięcia, emocji, przyspieszonego serca. Trochę się zawiodłam, szczególnie przewidywalnością powieści. Polecam inne książki pani Christie.

PABLOPAN | 2012-02-10

Więcej tu sensacji niż kryminału, ale to wcale nie świadczy źle o tej książce. Całkiem fajna.

Booka | 2011-09-02
Na półkach: 2011 ◄, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2011

Pierwszy kryminał ulubionej autorki, który nie przypadł mi do gustu i to już od pierwszych stron. Akcja powoli się rozkręca (przyspiesza około połowy książki). Początkowo ciężko mi było zorientować się kto jest kim. Niektóre dialogi bezsensu i o niczym, niewiele wnoszące do historii. Książka stała się dla mnie ciekawsza jedynie pod koniec. Jednak jej większa część nudziła. W dodatku główna bohaterka nie wzbudziła mojej sympatii. Tego tytułu raczej nie polecam. Christie ma o wiele lepsze tytuły w swoim dorobku. Ten można sobie śmiało odpuścić, albo zostawić jako ciekawostkę na sam koniec.