Słodka zemsta

Tłumaczenie: Matylda Biernacka
Cykl: The Lying Game (tom 6)
Wydawnictwo: Otwarte
Seven Minutes in Heaven
Sophie

Minęło kilka miesięcy, odkąd zginęłam. Od tamtego czasu moja siostra żyła moim życiem. Wiele sekretów dotyczących mnie, mojej rodziny i przyjaciół wyszło na jaw, ale Emma nadal nie wie, kto jest mordercą. Gdy moje ciało zostaje odnalezione, sprawy się komplikują. Emma natychmiast staje się pierwszą podejrzaną, więzienie nie jest najgorszym, co może ją spotkać. Człowiek, który mnie zabił, wciąż...

Gdy moje ciało zostaje odnalezione, sprawy się komplikują. Emma natychmiast staje się pierwszą podejrzaną, więzienie nie jest najgorszym, co może ją spotkać. Człowiek, który mnie zabił, wciąż jest na wolności…

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,7613,Slodka-zemsta

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,7613,Slodka-zemsta

Aneta Wiola | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

KU KOŃCOWI
Emma jest coraz bliżej odkrycia zabójcy swojej siostry. Czas ją nagli, gdyż zostaje odnalezione ciało Sutton. Wkrótce na jaw wychodzą kolejne tajemnice, a wraz z nimi jej kłamstwa. Teraz to ona jest podejrzaną, biedną siostrzyczką, która pozbyła się swojej siostry, by wniknąć w jej życie. I kiedy wydawałoby się, że nie ma żadnej nadziei na odnalezienie mordercy dwóch niewinnych dziewcząt, prawda okazuje się o wiele bardziej przerażająca, niż Emma byłaby w stanie sobie wyobrazić.

"Mogłam dać się nabrać tym oczom za życia, ale teraz, gdy byłam martwa, znałam prawdę - były oknem duszy równie martwej i przegnitej, jak moje ciało."

Perfidna gra, jaką z czytelnikami prowadziła Shepard odniosła właściwy skutek. Kiedy od samego początku podejrzewałam, kim jest zabójca Sutton, to została umiejętnie uśpiona moja czujność i dałam się zwieść jak dziecko. Świetnie napisana seria, która trzyma w napięciu i nie pozwała usnąć.
Ta część jednak nie podobała mi się, tak jak poprzednie....

Asiek | 2016-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2016, Opinie
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

„Słodka zemsta” to ostatnia z książek z cyklu „The Lying Game”, napisanego przez Sarę Shepard, autorkę innego popularnego cyklu pt. „Pretty Little Liars”.

Bohaterką jest dorastająca w rodzinie zastępczej Emma Paxton, próbująca rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci swojej siostry bliźniaczki Sutton Mercer, której niestety nie dane jej było poznać osobiście. Dziewczyna jest szantażowana i zmuszona do zajęcia miejsca zmarłej siostry.
W tym tomie lokalne władze znajdują ciało Sutton, początkowo uznane za ciało Emmy. Sekret Emmy w końcu wychodzi na jaw. Zostaje główną podejrzaną w sprawie zabójstwa swojej siostry, a sama niebezpiecznie zbliża się do odkrycia tożsamości osoby, która jest za to wszystko odpowiedzialna.

Ostatnia część podobała mi się najbardziej. Może wynika to z faktu, że jest to zakończenie całej historii i wreszcie tajemnicza sprawa się ostatecznie wyjaśnia. Dodatkowym atutem powieści jest element zaskoczenia, ponieważ osobą, która za tym wszystkim stoi jest ktoś, po...

Gosia | 2016-11-07
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 07 listopada 2016

Nareszcie w ostatniej części dowiedzieliśmy się kto jest zabójcą. Seria ciekawa, po części przewidywalna, ale fajnie się czytała. Szkoda, że serial nakręcony na jej podstawie kończy się w innym momencie i nie znamy zakończenia.

Artopolosis | 2016-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nadeszła ostatnia część serii gry w kłamstwa, wszystkie tajemnice zostały ujawnione, zagadki rozwiązane, a morderca schwytany. I w przypadku ujawnienia mordercy mam tu problem, bo książka miała trzymać w napięciu i zaskoczyć tym kto okazał się sprawcą, a w moim przypadku prawie 2 ostatnie tomy spędziłam na obserwowaniu jak Emma ufa osobie, której ufać nie powinna. Może wynikać to z tego, że w swoim życiu przeczytałam masę kryminałów i nie jedno zagranie autora tegoż rodzaju nie jest mi obce, a być może przez to, że w każdym tomie pojawiała się pewna schematyczność: początek książki - nowy podejrzany, koniec książki - oczyszczenie go z zarzutów. W ostatnim tomie pozostaje praktycznie jedna osoba, której nikt dotąd nie podejrzewał. Całą historię można było zmieścić w jednej grubszej książce wycinając kilka osób niesłusznie oskarżonych, wtedy mogłaby się stać powieścią niesamowicie zaskakującą, a tak stała się tylko dobrą, mimo to czyta się ją bardzo szybko.

Agata | 2016-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 23 września 2016

To już koniec. Muszę przyznać, że jest to bardzo dobre zakończenie historii. Wszystko zostało wyjaśnione, a moje przypuszczenia (tożsamość mordercy) sprawdziły się. Mogę śmiało polecić wszystkie tomy, bo jest to dobra (na początku nawet bardzo dobra) seria dla młodzieży. Tajemnicza, wciągająca i momentami trzymająca w napięciu.

Kaskaderka016 | 2015-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Jako, że sama jestem bliźniaczką to kiedy znalazłam pierwszą część tej serii w sklepie musiałam ją kupić. Na początku seria wydawała mi się ciekawa. Nie jakaś super genialna tylko po prostu ciekawa. Jednak od tego momentu sporo się u mnie wydarzyło. Po przeczytaniu czwartej części, w której w końcu zaczął się ten rodzaj akcji, który uwielbiam już wiedziałam że Gra w Kłamstwa jest o wiele lepsza niż początkowo podejrzewałam. Jednak czas mijał, a w Polsce nie pojawiały się kolejne części. I właśnie teraz, po wielu miesiącach piszę już z Ameryki. W zeszłym tygodniu przeczytałam część piątą, a mniej niż godzinę temu skończyłam czytać "Seven minutes in heaven" i muszę przyznać, że The Lying Game wskoczyło od razu na moją listę ulubionych serii książkowych. Jestem w USA na wymianie licealnej i w pewien dziwny sposób pomogło mi się to uosabiać z Emmą, gdyż przechodziłam w pewnym sensie podobne rzeczy co ona - mieszkanie w obcej rodzinie, nowa szkoła, nie znanie nikogo. Mimo, że mój...

SusanKelley | 2016-05-08
Przeczytana: 07 maja 2016

WIEDZIAŁAM!

Pierwszy raz rozwiązałam zagadkę przed główną bohaterką. Podejrzewałam pewną osobę od czwartego tomu i miałam racje. Od razu wydało mi się to jakieś podejrzane. Końcówka - podobała mi się i nie podobała jednocześnie. Była cudownie zaplanowana (Laurel i Thayer ♥), ale według mnie na końcu książka straciła swój klimat. Czułam się jakbym czytała książkę z innej serii, co nie stoi na przeszkodzie temu, że była cudowna! CUDOWNA! W dodatku poplątane przebłyski wspomnień Sutton dodawały dramatyzmu i niepewności. Uwielbiam tę serię, a "Słodka zemsta" jest idealnym zakończeniem.

Psychopaci na każdym kroku

Na początku wszyscy byli normalni, a teraz okazuje się, że połowa bohaterów serii jest chora psychicznie lub kiedykolwiek była leczona w szpitalu psychiatrycznym. Eh. To całe Tuscon, to miasto psychopatów. Szczególnie psychiczny był/była morderca Sutton (piszę w rodzaju męskiem, ale to może być też ona). Nie wiem czy ktoś byłby zdolny do czegoś takiego. I jeszcze to co...

LittleLiar | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Ahhh.. po przeczytaniu tej książki, tej ostatniej części czuję szczęście i jednocześnie smutek wiążący się z pustką gdzieś tam w środku brzucha.. to miejsce nazywa się chyba serce. Szczęście ponieważ czuję się spełniona iż moja ulubiona książka osiągneła swój szczęśliwy koniec. Czuję się szczęśliwa bo wreszcie wiem kto zabił i to jedna z pierwszych jako Polka, więc babam ! Czuję się szczęśliwa bo biedna Emma wreszcie może żyć w spokoju.. ale czuję też smutek, bo to już koniec i w to nie wierze jak zawsze gdy on nadchodzi. Wiem już kto zabił (i Aj cent biliw it !), kto o tym wiedział, dlazego to zrobił, ale ta seria była naprawdę dobra i bardzo się cieszę że n nią trfiłam. Ciekawa jestm jaka będzie moja rekcja po przeczytanie 16 cz PLL .. już mam ochotę zejść z tg świata na samą myśl ..

aAtlanta | 2016-10-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 29 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zakończenie serii miało być wybuchowe, spektakularne i doprawdy tajemnicze. Coś tu chyba nie zagrało. Tajemniczym zabójcą okazał się człowiek, który od początku mi nie odpowiadał. Od początku go podejrzewałam, w tej części zrobił duzo błędów, dlatego wprawny umysł może je odkryć.
Nie tego się spodziewałam. Zostałam jak zwykle przez Sarę ugłaskana, przygłaskana i tak naprawde nic nie dostałam. Nie tak wyobrażałam sobie koniec. To tak jakby ona wcale się nie zaczęła.
Czy naprawdę warto było ją czytać?

Katarzyna | 2016-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2016

Zdecydowanie najlepsza część całej serii, jak dla mnie trochę za długiej. Rozumiem, że autorka chciała wykluczać po kolei podejrzanych, ale seria mogła być tak o 2 tomy krótsza. W każdym razie finałowa część praktycznie cały czas trzyma w napięciu, nie mogłam się od niej oderwać i przeczytałam większość w jeden dzień. Zakończenie mnie nie zaskoczyło, a raczej ucieszyło, bo swojego podejrzanego miałam już od czwartego tomu.