Słodka zemsta

Tłumaczenie: Matylda Biernacka
Cykl: The Lying Game (tom 6)
Wydawnictwo: Otwarte
Seven Minutes in Heaven
Sophie

Minęło kilka miesięcy, odkąd zginęłam. Od tamtego czasu moja siostra żyła moim życiem. Wiele sekretów dotyczących mnie, mojej rodziny i przyjaciół wyszło na jaw, ale Emma nadal nie wie, kto jest mordercą. Gdy moje ciało zostaje odnalezione, sprawy się komplikują. Emma natychmiast staje się pierwszą podejrzaną, więzienie nie jest najgorszym, co może ją spotkać. Człowiek, który mnie zabił, wciąż...

Gdy moje ciało zostaje odnalezione, sprawy się komplikują. Emma natychmiast staje się pierwszą podejrzaną, więzienie nie jest najgorszym, co może ją spotkać. Człowiek, który mnie zabił, wciąż jest na wolności…

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,7613,Slodka-zemsta

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,7613,Slodka-zemsta

Whitecoffe | 2019-08-16
Przeczytana: maj 2018

Wypożyczyłam i przeczytałam tę ostatnią część bez przeczytania wcześniejszych i nie były mi one potrzebne. W tej ostatniej miałam streszczenie wszystkich wcześniejszych. Książkę czytało się dość szybko i raczej bez zaskoczenia....

Sekret😜 | 2019-04-02
Przeczytana: 2016 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To już ostatnia część cyklu. Każda książka była wciągająca i naprawdę mi się podobała mimo kilku wad:
- od końca pierwszej części słusznie podejrzewałam kto jest mordercą
- po samym opisie każdej książki od razu można wykluczyć kogoś z grona podejrzanych
Mimo to, polecam.

Muniette | 2018-10-28
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2018
Przeczytana: 28 października 2018

Wiedziałam, po prostu wiedziałam, kto będzie mordercą. I wbrew pozorom ta wiedza nie była tak przyjemna jak sądziłam - spędziłam kilka godzin, siedząc jak na szpilkach, próbując przekonać samą siebie, że będzie dobrze, że ta psychopatyczna osoba nie zabije już nikogo więcej poza Sutton i Nishą, że wszystko skończy się dobrze.

Początkowo ostatnia część ,,Gry w kłamstwa" zaczyna się jak poprzednie książki - mamy podejrzanego i wszystko wskazuje, że to on jest winny, a czas mija Emmie na szukaniu dowodów na poparcie tej tezy. Ale nagle coś się zmienia.
Policja odkrywa ciało Sutton.
Wydaje się, kto kim naprawdę jest...
A morderca wciąż chodzi wolno.
Co się stanie z Emmą? Czy Sutton znajdzie spokój po śmierci? Czy prawda wyjdzie na jaw?

Podeszłam sceptycznie do tej serii (pamiętając swoje odczucia, podczas oglądania ,,The lying game"), ale teraz wiem, że zupełnie niesłusznie. Książki są na znacznie wyższym poziomie i z czystym sercem mogę je polecić.

Lenka | 2018-05-02
Przeczytana: 01 maja 2018

No to koniec! Chyba mogę spokojnie dodać jeszcze "nareszcie", bo byłam już chyba nieco zmęczona tą serią. Poprzednia część podobała mi się bardziej. "Słodka zemsta" jest przewidywalna, już wcześniej można było się domyśleć kto jest tym złym.

czytamcałyczas | 2018-02-20

Przykro mi,ale ta książka mnie nie wciągnęła.
Bardziej dla fanek młodzieżowych seriali z USA.
Ja nie zostanę fanem.

marzycielka101993 | 2018-01-27

Ostatnia część podobała mi się najbardziej, ale w życiu nie podejrzewałam kto tak naprawdę zabił Sutton! :) Polecam! Szkoda,że serial na podstawie tej serii tak kiepsko zakończono :(

Miriada | 2018-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 16 stycznia 2018

No i dopiero po takim zakończeniu serii jest WIELKI kac książkowy.
(kocham tą serię)

Book_Mystery | 2017-09-30
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 30 września 2017

Skończyłam „Grę w Kłamstwa”. Z jakąż niecierpliwością sięgałam po ostatni, szósty tom! Usiadłam i czytałam nie przerywając. I w końcu się dowiedziałam.

Podczas czytania wszystkich części miałam mnóstwo pomysłów. Każdy analizowałam, aż w końcu znalazłam eden, którego się trzymałam. Znalazłam potencjalnego zabójcę. Na samym końcu okazało, się że dobrze trafiłam.

Nie zdradzę Wam, kim jest ta osoba. Może już się domyśleliście? Autorka zgrabnie prowadzi akcję, nigdy nie byłam niczego pewna. Podejrzewałam już każdego, nikt nie był niewinny.

Emma jest co raz bliżej poznania prawdy. Niestety jednocześnie jej kłamstwa się potęgują. Kiedy w końcu pęknie i zwierzy się komuś ze swoich problemów. W końcu jak długo można żyć cudzym życiem. No i gdzie jest Sutton, musi przecież gdzieś się znaleźć, jeśli nie żywa to martwa.

Duch Sutton ciągle ma przebłyski wspomnień. Niestety nie może ostrzec swojej bliźniaczki przed mordercą. Jeśli coś pójdzie nie tak, dziewczyna będzie musiała bezczynnie...

Oxuria | 2017-08-25
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Sara Shepard jest tego typu autorką, do której czasem wracam, chociaż wiem, iż nie mogę spodziewać się wiele. Prawie każdy tom czy to „Słodkich kłamstewek”, czy „Gry w kłamstwa” opiera się na tym samym schemacie – przychodziło mi to na myśl każdorazowo po przeczytaniu kolejnych tworów Shepard. „Słodka zemsta” jest szóstym i zarazem ostatnim tomem tej drugiej serii (która swoją drogą została zakończona na mniejszej ilości pozycji niż sławne PLL liczące ich aż szesnaście plus dodatki). W tym przypadku także powinnam od początku wiedzieć, że autorka z pewnością zastosuje się do swojej zasady, jednak zlekceważyłam to i w trakcie czytania dość mocno oberwałam w twarz faktem dręczącym Czytelnika od samego początku opowieści. Otóż, jak na zakończenie serii przystało, nadchodziła chwila rozwiązania zagadki śmierci Sutton jak i otrzymania odpowiedzi na wszelkie pytania, które narodziły się w pewnych momentach historii. Jak wiadomo, zawsze dostajemy jeszcze więcej pytań niż...

Ssylwia | 2017-08-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-book
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Jestem naprawdę mile zaskoczona tą serią. Ostatni tom jest fantastycznym jej zwieńczeniem. Utrzymany w specyficznym klimacie tajemniczości, niepewności i licznych emocji. Bardzo przypadł mi do gustu wątek kryminalny, chociaż można się spokojnie domyślić, kto jest mordercą. Wszystkie postacie przedstawione są w barwny sposób, poznajemy ich przeszłość, historie i problemy, które wbrew pozorom mają związek z główną bohaterką i tragedią, jaka ją spotkała. Najważniejsze jest jednak to, co autorka niewątpliwie chciała przekazać tą historią. Doceniajmy to, co mamy i bądźmy wdzięczni za wszystko, co nas spotyka, nawet za te złe rzeczy, które w końcu są zastępowane przez szczęśliwe chwile. Niektórzy ludzie wokół nas mają znacznie gorzej, a może bardziej doceniają to, co w życiu osiągnęli. Starajmy się patrzeć na nasze życie z wdzięcznością, bo nikt nie wie, kiedy się ono zakończy.