Indeks rebusów z lat 1980-1993

Wydawnictwo: Spółdzielnia „Rozrywka”
rebus, szaradziarstwo
hobby
reptar

Opracowanie zawiera alfabetycznie ułożone hasła rebusów i ilustrowanych anagramów opublikowanych bądź przedrukowanych w najbardziej uznanych czasopismach szaradziarskich w latach 1980–1993. Indeks może być traktowany jako kontynuacja opracowania Józefa Kozłowskiego, zawierającego oprócz haseł rebusów drobne formy wierszowane opublikowane do roku 1980. Przed każdym hasłem jest podany dwucyfrowy kod odmiany rebusu, po nim dwuliterowe oznaczenie czasopisma, a następnie ostatnie dwie cyfry roku i numer czasopisma w danym roku. (…) Ostatnią częścią opracowania jest aneks zawierający wierszowane rebusy Essego. (ze wstępu Autora)

źródło opisu: http://www.rozrywka.waw.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!