Indeks rebusów z lat 1955-1979

Wydawnictwo: Spółdzielnia „Rozrywka”
rebus, szaradziarstwo
hobby
reptar

Praktycznie niedostępne dla szaradzistów (w tym także dla mnie) opracowanie Józefa Kozłowskiego, zawierające rozwiązania rebusów i drobnych form wierszowanych opublikowanych w pismach szaradziarskich w latach 1955–1979, skłoniło mnie do opracowania na nowo indeksu rebusów z minionych lat. (…) Hasła zostały ułożone alfabetycznie, przed każdym z nich podano kod przyjęty dla danej odmiany rebusu, kod czasopisma oraz rok i numer czasopisma, w którym zadanie zostało opublikowane. (…) Pominięto rozbicie haseł na człony – uwzględnienie tego elementu zwiększyłoby przeszło dwukrotnie objętość i koszty wydania. (ze wstępu Autora)

źródło opisu: http://www.rozrywka.waw.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!