Chaplin, nieśmiertelny włóczęga. Życie i dzieło Charlesa Chaplina

Tłumaczenie: Czesław Michalski
Wydawnictwo: Filmowa Agencja Wydawnicza
Chaplin. The Immortal Tramp. The Life and Work of Charles Chaplin

"To nie jest biografia Charliego Chaplina, lecz z bliska oglądany portret człowieka, całej jego złożonej osobowości, tudzież sylwetki artystycznej - portret naszkicowany przez kogoś, kto go zna dobrze i przez wiele lat był blisko związany z jego rodziną. Było już wiele książek o Chaplinie i oczywiście wiele ich jeszcze będzie. Ja w swej książce przedstawiam go w anegdocie i analizuję tego...

Było już wiele książek o Chaplinie i oczywiście wiele ich jeszcze będzie. Ja w swej książce przedstawiam go w anegdocie i analizuję tego człowieka, tak jak go widzę. Jest to coś bardzo osobistego i w pewnym sensie - intymnego."

źródło opisu: słowo wstępne książki

źródło okładki: własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!