Posag Klary

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Bohaterem Posagu Klary jest dobiegający czterdziestki mężczyzna, samotnik, który rozmawia nieraz z własnym głosem wewnętrznym. Trochę chyba zagubił się w życiu i nadużywa alkoholu, ale ma szczęście do energicznych kobiet, które chętnie mu pomagają. Pewnego upalnego dnia spotyka tajemniczą i fascynującą blondynkę, która znika, nim zdążył ją lepiej poznać. Nie potrafi o niej zapomnieć. Próbuje ją odnaleźć. Intryguje go, kim też może ona być, i czy ta historia ma szanse przekształcić się w romans (oczywiście pod warunkiem ponownego spotkania). Jednak w trakcie poszukiwań bohater zostaje wplątany w kryminalną intrygę. Mnożą się zagadkowe wypadki. Poszukiwania pięknej dziewczyny stają się po prostu niebezpieczne. Czy to wszystko się dobrze zakończy? Czy bohater ma szansę na miłość? I czy kryminalne zagadki znajdą rozwiązanie? A może po prostu skończą się upały i zacznie padać deszcz? Krzysztof Laguna to pseudonim, podobno ukrywa się pod nim warszawski dziennikarz. Laguna, kiedy zajmował się dziennikarstwem, uważał w głębi duszy pisanie powieści za mało poważne. Ogłoszony przez Wydawnictwo Zysk i S-ka konkurs pt. Znajdź w sobie humor Nicka Hornby ego okazał się dobrą okazją do zmiany stanowiska, bo jednak napisać powieść żartobliwą to coś zupełnie innego. Laguna mógłby nawet powiedzieć, że napisać niepoważną powieść to zadanie bardzo poważne. Posag Klary jest powieściowym debiutem autora, którzy otrzymał wyróżnienie we wspomnianym konkursie Zyska i S-ki. Książka została w całości wymyślona, ale zapewne wielu będzie się kojarzyć z otaczającą rzeczywistością. Okładka: miękka; Rok wydania: 2003;

wiejskifilozof | 2015-11-12

Nawet,nawet.Książka mi się podobała,chociaż główny bohater.Czasem irytował.
Jego filozofowanie i pociąg do alkoholu,były mi denerwujące.
Natomiast sam rys z mafią,pewnym szantażem.
Oraz dobrotliwą starszą panią,sprawiło,że czytało się łatwo i lekko.
To wpłynie na dobrą ocenę.

Panna2w | 2012-06-11

Czytałam tę książkę dwa razy, bardzo mi się podobała. Pochłonęłam ją w jeden wieczór.Akcja ciekawie się toczyła, bohaterowie byli intrygujący, barwni, łatwo mi było ich sobie wyobrazić, a to bardzo ułatwia czytanie.

ewka | 2013-09-21
Joanna | 2013-01-23