Polityka Wschodnia Watykanu

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Watykan, polityka wschodnia
popularnonaukowa
Zydel

Stosunki wyznaniowe w poszczególnych państwach wspólnoty socjalistycznej w aspekcie wewnętrznym są różne, bo różne są tradycje historyczne kultów religijnych w tych państwach i różne są też wielorakie uwarunkowania współczesne. Lecz (...) w polityce wobec Stolicy Apostolskiej i wobec Kościołów lokalnych stosowana jest ta sama logika postępowania, wynikająca z marksistowsko-leninowskich zasad, określających generalnie stosunek partii i państwa socjalistycznego do religii Kościołów i ludzi wierzących.

źródło opisu: KAW, 1982

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!