Elementarz dla dzieci z dysleksją

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Joanna Kłos, edukacja, nauka, dysleksja
Ag2S

Przed wami książka, jakiej jeszcze nie było! Czy wiecie, że kobra potrafi splunąć jadem na odległość pięciu metrów, a większość muszli ślimaków skręca w prawo? Ta książka jest pełna ciekawostek, o których nie mieliście pojęcia! „Elementarz dla dzieci z dysleksją” to wyjątkowa książka dla dzieci borykających się z zaburzeniami koncentracji. Specjalna i zarazem przyjazna konstrukcja oraz forma...

„Elementarz dla dzieci z dysleksją” to wyjątkowa książka dla dzieci borykających się z zaburzeniami koncentracji. Specjalna i zarazem przyjazna konstrukcja oraz forma elementarza pomagają skupić się dziecku na konkretnym zagadnieniu.
Elementarz jest podzielony na trzy części – naukę liter, naukę sylab oraz czytanie całych słów, od najprostszych po bardziej złożone. Atrakcyjne teksty, pełne ciekawostek o świecie, skutecznie zachęcą dzieci do nauki czytania i pracy w skupieniu. Wyraźna czcionka i duże odstępy między wierszami dodatkowo ułatwią i zmobilizują do podjęcia przez nie próby czytania. Każda część elementarza, poza zasadniczymi ćwiczeniami czytania, zawiera również zadania pomagające kształtować słuch fonemowy dziecka. Ten niezwykły elementarz będzie pomocny zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli czy terapeutów.

Ilustracje: Joanna Kłos

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Nauka czytania to ważny etap w rozwoju każdego dziecka. Nie jest to jednak proste, gdy nasze pociechy nie wykazują większego zainteresowania czytaniem. Jeszcze większym utrudnieniem może okazać się dysleksja, lub problemy z koncentracją. Jak temu zaradzić? Jak mimo tych trudności zachęcić dziecko do nauki czytania?

Pomocny może okazać się „Elementarz dla dzieci z dysleksją” autorstwa Agnieszki Łubkowskiej. Publikacja ta przeznaczona jest dla dzieci zagrożonych dysleksją lub tych u których już ją stwierdzono. Książka została podzielona na trzy etapy (tak jak w przypadku zwykłego elementarza). Pierwszy z nich obejmuje naukę liter i dwuznaków. Jednak wygląda to zupełnie inaczej niż w książkach o podobnej tematyce. Każda z liter alfabetu została umieszczona na osobnej stronie, obok znajdują się wyrazy z ilustracjami, a na kolejnej stronie znajdziemy niedługą historyjkę do czytania. Ciekawym pomysłem i ułatwieniem dla rodziców, a także dzieci są wskazówki które zostały umieszczone na...

książek: 1948
AnnaSikorska | 2016-06-24

Agnieszka Łubkowska z Joanną Kłos stworzyły książkę bardzo prostą, niesamowicie potrzebną i przemyślaną. Już przeglądając ją widzimy, że autorki postawiły na przejrzystość, minimalizm barw. Poszczególne zadania mają pomóc dzieciom ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość, co pomoże w zrozumieniu treści przekazywanych w niedługich czytankach. Poza tym w tym podręczniku przedszkolaki i uczniowie znajdą wiele ciekawostek ze świata przyrody, geografii, matematyki, co pozwoli rozwijać naturalne dziecięce zainteresowanie światem. Ten nietypowy podręcznik skierowany jest do dzieci zagrożonych dysleksją lub ze stwierdzoną dysleksją, czyli specyficznymi trudnościami w nauce czytania i pisania uniemożliwiające naukę metodami tradycyjnymi. Alternatywne kształcenia z wykorzystaniem materiałów skierowanych dla tych dzieci pozwala na normalną naukę.
Kiedy otworzymy podręcznik zobaczymy na jednej stronie dużą literę, na sąsiadującej wyrazy z ilustracjami, a następnie niedługą czytankę. Do...

Dama_Karo | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Coraz częściej diagnozowanym problemem jest dysleksja. Dzieci nie lubią czytać, nie chcą się uczyć, nie słyszą różnic między głoskami, mają problemy z koncentracją. Trudno powiedzieć z czego to wynika, jednak wiadomo jak można pomóc dzieciom z takimi trudnościami.
Elementarz dla dzieci z dysleksją jest pięknie wydaną i przemyślaną książką, która przyda się zarówno rodzicom jak i pedagogom/psychologom/terapeutom/logopedom. Wygodna i przejrzysta forma elementarza (wyraźna czcionka, czytelne obrazki) sprawia, że dziecku będzie łatwiej skoncentrować się na zadaniu, co jest szczególnie istotne dla dzieci z dysleksją. W tej pozycji nie ma chaosu i przypadków – wszystko jest uporządkowane i przemyślane. Dużym ułatwieniem są wskazówki dla rodziców, w których autorka tłumaczy do czego jest potrzebne dane ćwiczenie, jak je wykonać i na co zwrócić uwagę podczas pracy. Przypomina również między innymi o tym, że na końcu wyrazu głoski dźwięczne tracą dźwięczność. Ćwiczenia opierają się głównie...

Waszka | 2018-08-25
Przeczytana: 2018 rok

Książkę kupiłam synkowi, który umiejętność czytania opanował bez problemu i to na długo przed pójściem do zerówki.To jedna z pierwszych pozycji, które przeczytał sam. Doprawdy nie rozumiem, dlaczego nasze dzieci są zmuszane do przerabiania infantylnych, nieciekawych podręczników, skoro na rynku można znaleźć takie perełki. Powiem krótko, to jest r e w e l a c j a. Polecam każdemu, absolutnie każdemu dziecku, które jest na etapie nauczania początkowego.

kropka75 | 2016-09-15

Super książeczka. Jestem pod wrażeniem.
Duuużo tekstu, dużo ćwiczeń, każda literka osobno. Można wyszukiwać liter ze słuchu, można z tekstu pisanego, z pojedynczych wyrazów lub dłuższego zapisu.
Litery, sylaby, od ćwiczeń z rodzicem do samodzielnego czytania.

Bardzo fajna sprawa.
Korzystamy z synem i bawimy się nią na różne sposoby.

Efektów nie umiem jeszcze ocenić, ale zabawa i nauka są z tą lekturą przyjemne. Tym bardziej, że teksty są bardzo ciekawe.

joanna85 | 2018-11-30

Chociaż moja córka nie ma dysleksji, zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam kupić jej tę książkę by wspomóc naukę czytania. Córeczka jest zachwycona, teksty są bardzo ciekawe. Nie chce kończyć na jednej literce. Polecam

craliti | 2018-03-26
Na półkach: Edukacja, Przeczytane