Wyzwanie czytelnicze LC

Nelly Rapp i Upiorna Akademia

Tłumaczenie: Karolina Augustyniak
Cykl: Nelly Rapp upiorna agentka (tom 1)
Wydawnictwo: Mamania
widmark, nelly rapp,
Hafija

Nelly Rapp wraz z rodziną odwiedza dawno niewidzianego wujka Hannibala. Szukając łazienki, trafia do tajemniczego pomieszczenia na strychu, przypominającego szkolną klasę. To Upiorna Akademia, a Nelly będzie musiała dowiedzieć się wszystkiego o zwyczajach wampirów (zawsze myją zęby!), aby zdać egzamin i zostać jej uczennicą. Czy Nelly uda się zostać upiorną agentką? Łatwe do czytania i...

Łatwe do czytania i ekscytujące przygody upiornej agentki Nelly Rapp i jej psa Londyna autorstwa Martina Widmarka, bestsellerowego autora dla dzieci.

W Upiornej Akademii, szkole trenującej upiornych agentów, Nelly uczy się, jak rozpoznawać i walczyć z przerażającymi stworami bez zostawania ofiarą własnego lęku.

Książki z serii Nelly Rapp są straszne w sam raz dla młodych czytelników.

Martin Widmark jest uznawany za giganta literatury dla dzieci. Serie przygód Lassego i Mai oraz upiornej agentki Nelly Rapp trafiają na listy bestsellerów na całym świecie. W samej Szwecji jego książki sprzedały się w trzymilionowym nakładzie.

źródło opisu: www.mamania.pl

źródło okładki: www.mamania.pl

WiecznieZaczytana | 2018-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Mała, słodka dziewczynka w roli upiornego agenta? To się spodoba grzecznym dziewczynkom i żądnym przygód chłopcom!
No, może z tą słodyczą przesadziłam! Nelly Rapp to przede wszystkim wulkan energii i kopalnia pomysłów. Niezwykle ciekawska (zadaje tysiące pytań), bystra i odważna (o tak, potrafi się postawić nawet chłopakom ze starszej klasy), stanowi idealną bohaterkę serii wydawniczej dla dzieci.

Po bestsellerowym Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai, Martin Widmark stworzył nowy cykl dla najmłodszych. Serię otwiera Nelly Rapp i Upiorna Akademia. Tytułowa bohaterka, Nelly, wraz z rodzicami, zostaje zaproszona przez wuja Hannibala na nudną, rodzinną kolację. Czy może być coś gorszego dla żywiołowej dziewczynki? Jednakże los napisze dla niej zupełnie inny scenariusz. Podczas pobytu w zamku wuja odnajdzie sekretne przejście, którym dotrze do Upiornej Akademii. Tam dowie się, kim w rzeczywistości jest wuj Hannibal oraz czym zajmują się upiorni agenci. Nelly jest podekscytowana....

Yoka | 2018-01-23
Na półkach: Dla 5latka, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Zaczeliśmy od Detektywa Pozytywnki, potem byli Lasse i Maja, a teraz Nelly Rapp. Młodemu podoba się głównie dlatego, że łączy elementy detektywistyczne i upiorne. A to ostatnio tematy, które najbardziej go zajmują:)

Napisana lekko i z humorem. Mimo upiornego klimatu, nie straszy dziecka ale zaciekawia. Dla nas w sam raz:)

Marta Bilewicz | 2016-04-02
Przeczytana: 29 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie wiedziałam nic o tej książce do chwili, kiedy trafiła w moje ręce. Ale to nie było ważne, bo biorę w ciemno wszystko, co tylko napisze Martin Widmark. Po serii kryminalnej dla dzieci o biurze detektywistycznym Lassego i Mai (o której pisałam TUTAJ), wiem już, że spodoba nam się każda książka tego autora. Czytamy je od kilku lat i przeczytałyśmy większość, a część mamy też w swojej kolekcji.

Nelly Rapp to całkiem nowa bohaterka, która oczywiście nie wierzy w istnienie duchów, wampirów i innych gości tego rodzaju. Pewnego dnia rodzice Nelly zostają zaproszeni na przyjęcie do wujka taty dziewczynki, Hannibala, który mieszka w ogromnym, starym zamku. Nelly nie jest zachwycona wizją owej wizyty, bo wiadomo, że na takich przyjęciach, wśród wielu dorosłych, dzieci zwyczajnie się nudzą. Nie ma jednak niestety wyboru i wraz z rodzicami oraz wiernym bassetem Londynem, wyrusza w podróż do zamku. A tutaj wszystko jest dziwne i niecodzienne: od lokaja, żywcem wyjętego z rodziny Addamsów,...

NocnyStolik | 2016-11-03

Bardzo przyjemna książeczka. Napisana z dowcipem, język jest lekki, prosty, ale pozbawiony zbędnych powtórzeń,dzięki czemu nie ma wrażenia, że jest to książka pisana dla idiotów. Z początku dziwiłam się, dlaczego ilustracje nie są kolorowe, lecz później okazało się to ogromnym atutem - nadaje historii klimatu starych czarno-białych filmów grozy. Polecam serdecznie!

Sebastian Grochala | 2016-04-12

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Znany z serii kryminalnej dla dzieci o biurze detektywistycznym Lassego i Mai, Martin Widmark, zaprasza nas do śledzenia przygód zupełnie nowej bohaterki. Nelly Rapp, bo o niej mowa, charakteryzuje ciekawość świata, dociekliwość przejawiająca się w często zadawanych pytaniach a także trudność z usiedzeniem w jednym miejscu i odwaga sprzeciwu nawet wobec starszych chłopców ze szkoły. Tak się składa, że to właśnie te trzy cechy – ciekawość, energia i odwaga – stanowią idealne połączenie, którym charakteryzować powinien się prawdziwy upiorny agent!

Pierwsza książka z serii, wydanej przez Wydawnictwo Mamania, „Nelly Rapp i Upiorna Akademia”, pozwala nam poznać najbliższą rodzinę dziewczynki, czyli jej rodziców oraz psa. To wspólnie z nimi pewnego dnia odwiedzą wujka Hannibala, z którym dawno się już nie widzieli i to spotkanie przyniesie początek nowej, nieco tajemniczej przygody!

Nelly, która nie przepada za typowymi spotkaniami dorosłych (a do takich zalicza się spotkanie u wujka)...

Alicya Oss | 2016-12-02

Jeśli lubicie przygodny małych detektywów Lassego i Mai (Biuro detektywistyczne Lassego i Mai), to mam dla was świetną wiadomość: Martin Widmark wraca do nas z nową serią dla najmłodszych. Tym razem na główną bohaterką wybrał niezwykle odważną, energiczną i ciekawską dziewczynkę, która jak przystało na upiornego agenta zajmuje się tropieniem i zwalczaniem rożnych stworów. Zanim jednak Nelly Rapp stanie się upiorną agentką numer 10, musi przejść pewną próbę.

całość na: http://alicya.pl/nelly-rapp-i-upiorna-akademia-martin-widmark/

Kociek | 2017-03-22

Książa jest bardzo fajna i ciekawa. Podoba mi się przede wszystkim pies Londyn. Bo co to za książka w, której nie ma zwierząt.

olaf2009 | 2016-11-24
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Słaba. Ten pomysł z zegarkiem się raczej nie uda.

Mors | 2019-01-10
Na półkach: Emilka, Przeczytane