Nelly Rapp i Upiorna Akademia

Martin Widmark Wydawnictwo: Mamania Cykl: Nelly Rapp upiorna agentka (tom 1) literatura dziecięca
Karolina Augustyniak
Mamania
widmark nelly rapp
Nelly Rapp upiorna agentka (tom 1)
literatura dziecięca
Karolina Augustyniak
widmark nelly rapp

Gdy byłam mała naprawdę podobały mi się książki z tej serii. Nadal podtrzymuje tę opinię, ale już nie z takim entuzjazmem. Jako, że jest to cienka książka, szybko ją przeczytałam, i nie wywarła ona na mnie większych emocji, aczkolwiek i tak polecam, po jest to dość przyjemna historyjka, a następce tomy są od tego lepsze.

10/10

Mała, słodka dziewczynka w roli upiornego agenta? To się spodoba grzecznym dziewczynkom i żądnym przygód chłopcom!
No, może z tą słodyczą przesadziłam! Nelly Rapp to przede wszystkim wulkan energii i kopalnia pomysłów. Niezwykle ciekawska (zadaje tysiące pytań), bystra i odważna (o tak, potrafi się postawić nawet chłopakom ze starszej klasy), stanowi idealną bohaterkę serii...

Zaczeliśmy od Detektywa Pozytywnki, potem byli Lasse i Maja, a teraz Nelly Rapp. Młodemu podoba się głównie dlatego, że łączy elementy detektywistyczne i upiorne. A to ostatnio tematy, które najbardziej go zajmują:)

Napisana lekko i z humorem. Mimo upiornego klimatu, nie straszy dziecka ale zaciekawia. Dla nas w sam raz:)

Książa jest bardzo fajna i ciekawa. Podoba mi się przede wszystkim pies Londyn. Bo co to za książka w, której nie ma zwierząt.

Jeśli lubicie przygodny małych detektywów Lassego i Mai (Biuro detektywistyczne Lassego i Mai), to mam dla was świetną wiadomość: Martin Widmark wraca do nas z nową serią dla najmłodszych. Tym razem na główną bohaterką wybrał niezwykle odważną, energiczną i ciekawską dziewczynkę, która jak przystało na upiornego agenta zajmuje się tropieniem i zwalczaniem rożnych stworów....

Słaba. Ten pomysł z zegarkiem się raczej nie uda.

Bardzo przyjemna książeczka. Napisana z dowcipem, język jest lekki, prosty, ale pozbawiony zbędnych powtórzeń,dzięki czemu nie ma wrażenia, że jest to książka pisana dla idiotów. Z początku dziwiłam się, dlaczego ilustracje nie są kolorowe, lecz później okazało się to ogromnym atutem - nadaje historii klimatu starych czarno-białych filmów grozy. Polecam serdecznie!

Na półkach: , , , ,

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Znany z serii kryminalnej dla dzieci o biurze detektywistycznym Lassego i Mai, Martin Widmark, zaprasza nas do śledzenia przygód zupełnie nowej bohaterki. Nelly Rapp, bo o niej mowa, charakteryzuje ciekawość świata, dociekliwość przejawiająca się w często zadawanych pytaniach a także trudność z usiedzeniem w jednym miejscu i odwaga sprzeciwu nawet wobec starszych chłopców...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dzieci