Stan zagrożenia

Tłumaczenie: Janusz Skowron
Cykl: Nick Stone (tom 2)
Wydawnictwo: Libros
Crisis four

Nick Stone jest człowiekiem do zadań specjalnych, "wolnym strzelcem", zatrudnionym przez brytyjskie służby specjalne. Pewnego razu dostaje zadanie, by zlokalizować i wyeliminować pewną kobietę, która pracowała dla Brytyjczyków, a teraz jest podejrzana o przejście na stronę terrorystów. W zadaniu Nicka nie byłoby nic szczególnego, gdyby nie fakt, że z dziewczyną łączyło go kiedyś uczucie. Nick odnajduje Sarę, która przekonuje go, iż przeszła na stronę terrorystów tylko po to, by uniemożliwić planowany zamach na Jasera Arafata i Benjamina Netanyahu w czasie spotkania w Białym Domu. Oboje przedostają się do Białego Domu i dopiero tam Nick odkrywa, że Sara go okłamała. Czy nie za późno, by zapobiec brzemiennym w skutki wydarzeniom?

źródło opisu: [Libros, 2005]

książek: 1933
Wojciech Gołębiewski | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Andy McNab, właśc. Steven Billy Mitchell (ur.1959) - były żołnierz brytyjskich sił specjalnych. To jego druga książka, wydana w 2000 roku (wyd. Polskie 2005). Po 13 latach ten "polityczno – szpiegowski thriller" dochrapał się na LC 6,49 (47 ocen i 3 opinie).

No cóż, potwierdza się opinia, że pisarz to też zawód, więc amatorszczyzna przynosi efekty jak wyżej podałem. Wobec dużej konkurencyjności w tym gatunku, szkoda czasu na pozycje bardzo przeciętne. 5/10

Kapa | 2018-03-11
Przeczytana: 11 marca 2018

Po przeczytaniu "Zdalnego sterowania" spodziewałem się czegoś dużo lepszego. Przeczytałem trochę "na siłę", licząc, że końcówka będzie lepsza. Na szczęście nie przeczytałem wcześniej streszczenia, bo chyba jednak nie dał bym rady z doczytaniem tej książki.

Karol | 2011-07-27

Cóż, książka dość dobra, oczywiście nie dorasta nawet do pięt pseudobiografiom McNaba,lecz mimo wszystko można przeczytać i się dobrze bawić:) Jedno zastrzeżenie, nie tyle do ksiazki, co do wydawnictwa - jakiś duren umieścił z tyłu okładki (tam gdzie podaje się opisy książek) własciwie kompletne streszczenie, więc książke przeczytałem tylko z szacunku dla mcnaba

Jakub Rojkowski | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Ciekawa historia, zawierająca parę wątków, które w dobrym stylu łączą całość fabuły.

Marek | 2018-03-27
Spike | 2017-09-11