Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces

Okładka książki Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces Kevin Dutton, Andy McNab
Okładka książki Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces
Kevin DuttonAndy McNab Wydawnictwo: Muza Seria: Spectrum nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Spectrum
The Good Psychopath's Guide to Success
Muza
2016-11-23
2016-11-23
2014-05-08
Jan Wąsiński
Jan Wąsiński medycyna psychologia psychopata

Spodziewałam się czegoś innego. Aczkolwiek książka napisana jest w bardzo fajny sposób, autorzy wzbudzają dużą sympatię :)

Lekka formuła, ciężkie wnioski. Dla entuzjastów tematu pozycja obowiązkowa;)

Lekka formuła, ciężkie wnioski. Dla entuzjastów tematu pozycja obowiązkowa;)

Ciekawa książka przybliżająca i trochę oswajająca obraz współczesnego psychopaty. Chociaż nie jest tym czego się spodziewałem, bo napisana w formie dialogów, które w sumie są zbędne, chociaż czasami zabawne. Kilka faktów z książki naprawdę mocno zmieniło mój pogląd na psycholi wokół mnie ;) Jednak uważam, że za mało jest w niej tego co obiecuje - praktycznych wskazówek jak odkryć w sobie psychopatę i odnieść sukces.
Pozycja w zasadzie tylko dla zainteresowanych mocno tematem.

Kogo widzicie przed oczami, gdy usłyszycie słowo psychopata? Hannibala Lectera? Sławnego chirurga? Siebie?

Na książkę "Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces" wpadłam przypadkiem. Zdecydowanie przyciągnął mnie jej tytuł. To pozorne przeciwieństwo, które zawiera - psychopata i sukces.

Panowie Dutton i McNab pokazują, że każdy z nas może być psychopatą i czerpać z tego ogrom korzyści.
Żyj chwilą, nie przejmuj się przeszłością, skup się na sobie i swoich życiowych celach.

Chcesz być pewną siebie osobą, która spełnia swoje marzenia? Przeczytaj. Może ta książka pomoże Ci troszeczkę ogarnąć rzeczywistość dookoła siebie... Zostać dobrym psychopatą :)

Napisana trochę w formie rozmowy miedzy autorami Kevinem i Andym. Dużo anegdot z wojska i życia autorów.

Parę smaczków. 300 stron za dużo.
Testy z biednym podsumowaniem.
Znajdź streszczenie i nie trać czasu.

Parę smaczków. 300 stron za dużo.
Testy z biednym podsumowaniem.
Znajdź streszczenie i nie trać czasu.

Ostatnia 3 z trylogii książek Pana Duttona, i w takiej też kolejności powinny być czytane. Rewelacyjna opowieść o naszej ludzkiej podświadomości i jej tajemnicach, oraz ukazanie nowego światła na 'popraprańców tego świata'. Polecam.

Spoko książka, miałam trochę poczucie, że takie opowiadanie bez celu. Koniec końców, książka jest ilustracją tego, że każdy z nas czasem potrzebuje postawić na siebie, bez zatracenia ważnych dla nas wartości.

Ta książka pomogła mi spojrzeć na psychopatię z innego punktu widzenia oraz uświadomić jak wielki mamy wpływ na to kim jesteśmy a kim możemy być.

Ciężko było mi przebrnąć przez książkę do końca. Czytając opis na okładce, czy też sprawdzając kim są autorzy spodziewałam się czegoś więcej aniżeli dostałam. Niestety jest to jeden z z wielu poradników, różniący się od innych tego rodzaju pozycji tym, że bazuje na dosyć kontrowersyjnej koncepcji, że powinniśmy znaleźć w sobie cechy typowe dla psychopaty (a raczej osobowości dyssocjalnej - jeśli już mamy trzymać się polskiej nomenklatury) i wykorzystać je do osiągnięcia sukcesu. Kontrowersja polega na tym, że społeczeństwo kojarzy osoby z takimi zaburzeniami jako seryjnych morderców, podczas, gdy szacuje się, że jest to 2-4% społeczeństwa i z całą pewnością nie są to osoby, które biegają z siekierą za Bogu ducha winnymi ludźmi. Także brawo za marketing i chwytliwy tytuł i... w zasadzie tylko za to.

• Psychologia
  • 2017