W ułamku sekundy

Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Cykl: Maggie O'Dell (tom 2) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Thriller
Wydawnictwo: HarperCollins
7,35 (1925 ocen i 134 opinie) Zobacz oceny
Split Second

Na własny użytek nazwali go Kolekcjonerem, miał bowiem zwyczaj kolekcjonować swoje ofiary, zanim pozbywał sie ich w niewyobrażalnie okrutny sposób. Poprzednia walka z Kolekcjonerem mocno nadszarpnęła psychikę Maggie. Dla jej dobra, szef odsuwa ją od śledztwa. Do czasu, aż okazuje się, że kolejne ofiary są w jakiś sposób z nią związane. Psychopata toczy z dziewczyną podstępną i wyczerpującą grę. Czy schwytanie Kolekcjonera stanie się jej prywatną zemstą? Czy przekroczy granicę i każe mu cierpieć tak, jak cierpiały jego ofiary? Psychopatyczny morderca nade wszystko pragnie obudzić w Maggie ciemną stronę jej natury

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2003

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Euka | 2019-07-17
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Alex Kava "W ułamku sekundy".
Cykl z Maggie O'Dell, tom 2.

Kryminał, seryjny morderca.

Niedawno chciał Cię zabić, o czym nie pozwalają Ci zapomnieć koszmary oraz blizna na ciele.
Teraz uciekł z więzienia. Wiesz, że po Ciebie przyjdzie, wie gdzie mieszkasz, chociaż zmieniłaś adres.
Myslisz, że jako jedyna możesz go powstrzymać.Zaczynają ginąć osoby wokół Ciebie, jak bliżej Ci nieznana dziewczyna, która dostarczyła Ci pizzę.
Nagle znikają sąsiadka, a także agentka nieruchomości, dzięki której masz gdzie mieszkać. Jesteś pewna, że to jego sprawka. Musisz go powstrzymać za wszelką cenę.
Czy aby nie wpadasz w paranoję? Czy On nie stał się Twoją obsesją?
Kto za kim podąża i kto kogo "upoluje"?

W kolejnej części wracamy do psychopatycznego mordercy Alberta Stucky'ego, zwanego Kolekcjonerem.
Jest strasznie i ciekawie jednocześnie.
Do tego dochodzą postaci Tully i Harding. Kim są i jakie role odegrają?

Autorka trzyma poziom, ta część jest co najmniej tak samo dobra jak...

Titka Brak | 2019-01-25
Przeczytana: styczeń 2019

Dużo treści, ciekawej treści.
Wątek Stucky`ego, wspomniany w pierwszej części zostawi duży nie dosyt. Bardzo chciałam przeżyć to śledztwo razem z Maggie. I taką szansę dała mi właśnie ta książka. Jak do tej pory najlepsza książka p. Kavy :)
Polecam1

Kira | 2019-01-08
Przeczytana: 22 czerwca 2016

W tej powieści Alex Kava ukazuję nam jak niewiele może dzielić dobro i zło. Czy człowieka który powinien stać na straży prawa bronić słabych i bezbronnych można doprowadzić na skraj tej granicy?

Ania | 2018-12-27

"W ułamku sekundy" to książka niezwykle brutalna i krwawa, jednak ja po przeczytaniu wielu tego typu powieści przestałam zwracać uwagę na takie sceny. Mimo tego, autorka zaskakiwała mnie na niemal każdej stronie, nie potrafiłam przewidzieć prawie niczego, co miało się wydarzyć. Dzięki temu wiem, iż jest to bardzo dobra oraz niezwykle dopracowana historia, z którą polecam zapoznać się każdemu miłośnikowi grozy i thrillerów.

zksiazkawreku | 2018-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 02 grudnia 2018

„W ułamku sekundy” to druga część cyklu o Maggie O'Dell - agentce specjalnej FBI, która znowu musi zmierzyć się z niewyobrażalnie okrutnym mordercą jakim jest Albert Stucky. Został on nazwany Kolekcjonerem. Po tym jak udało mu się uciec z więzienia znowu bawi się z agentką w kotka i myszkę. Maggie wznawia polowanie na psychopatę, jednak to nie jest takie proste, kiedy on za każdym razem jest od niej o krok szybszy.

~*~

„W ułamku sekundy” to moje pierwsze spotkanie z Alex Kava. Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że porywam się na drugą część cyklu, a pierwszej nie czytałam. Z jednak ani przez chwilę nie odbierało mi to przyjemności z lektury. Druga część ma z pierwszą naprawdę mało wspólnego. A jeśli coś jest niewiadome to autorka w bardzo subtelny sposób nam to wyjawia. Naprawdę nie czułam, że nie czytałam pierwszej części. Moim zdaniem jest to ogromny plus tej książki. Ponadto na ogromne brawa zasługuje również pomysł na fabułę i zagadkę. Jest ona bardzo oryginalna i...

NaWidelcu | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Czasami praca staje się obsesją. Chcemy być doskonali, niezastąpieni, zawsze przekraczać oczekiwania. Przesada jednak nigdy nie kończy się dobrze. A gdy praca polega na ściganiu groźnego psychopaty, cóż... obsesja na tym punkcie po prostu nie może się dobrze skończyć.

Nazwali go Kolekcjonerem i to bynajmniej nie dlatego, że zbiera niepotrzebne bibeloty. Zbiera, ale... ofiary, a potem pozbywał się ich w wyjątkowo okrutny sposób. Jest niezwykle inteligenty i przebiegły. Ciągle się chowa i jest o krok przed policją. Nawet złapany potrafi uciec z więzienia. Maggie O'Dell zrobi wszystko, żeby go skazać. Poświęciła dwa lata na poszukiwania i nie zamierza odpuszczać. Ta sprawa staje się jej obsesją, a kobieta coraz mniej odróżnia życie zawodowe od osobistego. Chce zemsty, odwetu za wszystkie okrutnie potraktowane ofiary. Czy Maggie wciąż pamięta... że jest z policji? A może pościg za psychopatą odkryje najmroczniejsze strony jej charakteru?

Jakiś czas temu miałam przyjemność recenzować...

Olga Kowalczyk-Kustra | 2018-11-20
Przeczytana: 15 listopada 2018

"W ułamku sekundy" to druga część przygód agentki FBI Maggie O'Dell w serii KOLEKCJONER. Pierwsza część, którą zresztą również mocno polecam to "Dotyk zła". Była to pierwsza książka Kavy jaką przeczytałam, także mam do niej sentyment. :) Agentka musi kolejny raz się zmierzyć z psychopatycznym mordercą Albertem Stuckym, który uciekł z konwoju więziennego. O'Dell, która raz już doprowadziła do ujęcia Stucky'ego, po raz kolejny przeżywa koszmary sprzed kilkunastu miesięcy.

Pozycja warta polecenia, niezwykle wciągająca, ale też taka, przy której naprawdę się odpoczywa. Czyta się ją szybko, z agentką Maggie można się zaprzyjaźnić. Dla mnie jest to ciekawa pozycja na wieczór, która pozwala naprawdę zagłębić się w umysł łowcy i ofiary.

Łukasz | 2018-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2018

To już trzecia część z agentką Maggie. Czytając książkę cierpi się na głód kolejnych stron i zamiast każda kolejna strona ten głód łagodzić wzmaga go jeszcze bardziej. Są takie książki lub całe serie, które gdy się kończą to sprawiają, że czegoś zaczyna brakować. Tak chyba też będzie z serią o agentce FBI. Mogę również polecić ten tom.

Gregor | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane, Alex Kava, 2015
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Agentka FBI Maggie zostaje wplątana w gierkę psychopaty. Albert Stucky morduje przypadkowo napotkane przez Maggie kobiety ale samej agentki nie dotyka.
Czy Albert działa sam? Czy ma jakieś słabe punkty i czym kieruje się wybierając ofiary? Po prostu przeczytaj.
Kava ma bez wątpienia swój styl wprowadzania czytelnika w świat krwi i horroru przy użyciu skalpela. Jego szczegółowe opisy morderstw nie porywają,
wręcz odwrotnie mogą zniechęcić do dalszego czytania. Książka wg mnie przeciętna. Wszystko toczy się wokół jednej kobiety, która próbuje nie dać się
zwariować przez psychopatę, który wybija osoby z jej otoczenia. Brakuje mi w tej książce elementu zagadki, napięcia i dynamiki. Nie doczekałem się
niespodziewanych zwrotów akcji, a końcówkę mozna było przewidzieć. Na plus książki Kavy zaliczam podwójny wątek śledztwa i dobry początek.
Zagadką pozostanie tytułowe "W ułamku sekund", które nie potrafię dopasować do żadnego elementu tej pozycji.

Tysia19 | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

Do przeczytania "W ułamku sekundy" zachęcił mnie I tom z cyklu Maggie O'Dell. Po przeczytaniu "Dotyk zła" miałam ochotę na więcej z nadzieją, że druga część będzie tak samo intrygująca i wciągająca jak pierwsza.

Prześladowca agentki FBI Maggie O'Dell- Albert Stucky zwany również Kolekcjonerem ze względu na to, że kolekcjonował on swoje ofiary zanim pozbywał się ich w okrutny sposób, ucieka w trakcie transportu do więzienia i rozpoczyna krwawą, obsesyjną grę. Maggie zaczyna polowanie na psychopatę, stara się wyobrazić co może czuć i myśleć, lecz on wciąż wyprzedza ją o tytułowy ułamek sekundy.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy po wzięciu w dłonie książki, to bardzo brzydka, wręcz odpychająca okładka. W kwestii treści jest o wiele ciekawiej, podobnie jak w "Dotyk zła" jest wartka akcja, bez zbędnych, długich, nudnych opisów. Początek bardzo ciekawy, im dalej zagłębiamy się treść tym jest coraz bardziej intrygująco. Od lektury ciężko jest się oderwać, czyta się rewelacyjnie....