W ułamku sekundy

Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Cykl: Maggie O'Dell (tom 2) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Thriller
Wydawnictwo: HarperCollins
Split Second

Inne wydania

Na własny użytek nazwali go Kolekcjonerem, miał bowiem zwyczaj kolekcjonować swoje ofiary, zanim pozbywał sie ich w niewyobrażalnie okrutny sposób. Poprzednia walka z Kolekcjonerem mocno nadszarpnęła psychikę Maggie. Dla jej dobra, szef odsuwa ją od śledztwa. Do czasu, aż okazuje się, że kolejne ofiary są w jakiś sposób z nią związane. Psychopata toczy z dziewczyną podstępną i wyczerpującą grę. Czy schwytanie Kolekcjonera stanie się jej prywatną zemstą? Czy przekroczy granicę i każe mu cierpieć tak, jak cierpiały jego ofiary? Psychopatyczny morderca nade wszystko pragnie obudzić w Maggie ciemną stronę jej natury

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2003

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

wiejskifilozof | 2016-04-15

Uwaga będę słodził,bo ta książka bardzo mi się podobała i to mocno.
Od samego początku było tam tyle akcji,że by starczyło na dwie książki.
Uczestniczymy w ściganiu psychopaty,który odcina paniom cześć pierś.
I innych części ciała.
Który zaatakował agentkę ODELL.Nie umiem tego wyrazu napisać,ale mniejsza z tym.
Jedna z kobiet została porwana,co przeżyła i co ja przeczytałem to było straszne.
Sama książka super i dlatego gwiazdek dużo będzie.

Korobek | 2015-09-11
Przeczytana: 11 września 2015

Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej. Miałam świadomość, że to dopiero drugi z jedenastu tomów cyklu o "Maggie O'Dell", że raczej główna bohaterka jest bezpieczna ale nie przeszkadzało mi to w odbiorze książki. Autorce mimo wszystko udało się wzbudzić moje (niemałe) zainteresowanie i napięcie. Dość mocne opisy zbrodni - mocniejsze niż w części pierwszej. Bardzo wdzięczna kreacja bohaterki pobocznej - Tess, aż chciałoby się, żeby pojawiała się w kolejnych tomach...
Książka lekko nawiązuje do części pierwszej, ale można ją czytać jako odrębną historię.

aerien | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 października 2013

Ołłł jesss! Teraz jestem już pewna: uwielbiam styl Alex Kavy, uwielbiam agentkę Maggie O'Dell.
To drugi tom cyklu: znów czytałam zachłannie, znów jak zaczarowana. Ach...

Czysta rozrywka, seria szalenie odprężająca - u Kavy nie ma miejsca na typową dla kryminałów dedukcję, tu z góry wszystko jest jasne: mniej lub bardziej, ale główkować specjalnie nie trzeba.
Ważniejsze są emocje, pogłębiona psychologia postaci, nawet tych epizodycznych - żadna nie pojawia się bez przyczyny, żadna nie jest potraktowana po macoszemu.
Możliwość poznania punktu widzenia przestępcy, jego ofiar, tropiących go gliniarzy, a także postaci pobocznych sprawia, że czytelnik po prostu zapada się w tę historię jak w miękki fotel i chcąc nie chcąc - angażuje emocjonalnie.

Mnie się ogromnie podobało - i fabuła, i bohaterowie, i język, i krótkie rozdziały, i tempo akcji. Lektura w sam raz na coraz dłuższe wieczory - niby nic specjalnie ambitnego, nic odkrywczego, ale jak odpręża! I jaka to przyjemność!

Roland | 2014-09-23
Przeczytana: 21 września 2014

Druga powieść w dorobku Alex Kavy, której bohaterką jest agentka specjalna Maggie O’Dell. Autorka stworzyła dobry thriller z odpowiednią dawką napięcia. Tym razem czytelnik zna tożsamość seryjnego mordercy, w związku z tym główna uwaga kieruje się na rozgrywkę między nim a agentką O’Dell. Alex Kava świetnie miesza spowolnienie akcji z nagłymi zwrotami. Interesującym aspektem jest ukazanie stopniowego załamywania się Maggie O’Dell. Autorka w odważny sposób kreuje tezę dobra i zła obecnych w każdym z nas. Mimo iż zakończenie jest raczej typowe, to i tak nie zabrakło nutki zaskoczenia.

Maggie O’Dell udało się schwytać seryjnego mordercę Alberta Stucky’ego kosztem zostawienia krwawej, trwałej pamiątki. Niestety udaje się mu uciec z więzienia. Wkrótce rozpoczyna grę, wciągając Maggie w jej kolejną rundę. W celu ochrony agentki jej szef odsuwa ją od sprawy. Jednakże, gdy giną kolejne osoby w jakiś sposób związany z Maggie, wiadomym się staje, że tylko ona potrafi go schwytać....

"W ułamku sekundy" to jedna z lepszych powieści Kavy, które dotąd przeczytałam. Początek nie zapowiadał się ciekawie, ale im dalej tym było lepiej. Najbardziej podobało mi się rozegranie gry pomiędzy agentką FBI a seryjnym mordercą, szczególnie walka wewnętrzna Maggie O'Dell. Bardzo dobra książka, idealna na oderwanie się od codzienności :)

mk956 | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Zupełnie zauroczona „Dotykiem zła” z wielką niecierpliwością czekałam na jej kontynuację, czyli książkę „W ułamku sekundy”. Niestety spotkało mnie małe rozczarowanie…
Powieść rozpoczyna się epilogiem, który przybliża moment ucieczki z konwoju więziennego słynnego „Kolekcjonera” znanego, jako Stucky. Psychopatycznemu mordercy udaje się uciec dzięki pomocy księdza Kellera znanego z poprzedniej książki. Wkrótce po ucieczce Stucky`ego jak łatwo przypuszczać zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach kolejne kobiety, których ciała, pozbawione niektórych narządów zostają po pewnym czasie odnalezione w kontenerach na śmieci. Szybko okazuje się, że wszystkie ofiary znały lub spotkały przypadkiem znaną również z poprzedniej części, agentkę specjalną Meggie. Stuckiemu i tym razem udaje się wciągnąć agentkę w swoją krwawą grę. Czy tym razem Meggie uda się w końcu dopaść mordercę i raz na zawsze się z nim rozprawić oczywiście nie zdradzę, ale mogę napisać, że niestety ta część moim...

Klakier | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Twórczość Alex Kavy można zasadniczo podzielić na dwa rodzaje: książki robione na odwal się i te, nad których napisaniem spędziła dużo więcej czasu.
Oczywiście odbija się to na jakości, przez co traktowałem tę autorką jako sprawnego rzemieślnika piszącego książki średnie, która czasem zaskoczy pozycją ocierającą się o geniusz. Do którego rodzaju przypisać "W ułamku sekundy"? Tym razem szczęśliwie trafiłem na tę z drugiego worka.
Początek nie zwiastował tego, że będzie to książka aż tak dobra. Chodzi o transport więźnia i wydarzenia jakie wtedy miały miejsce. Wyszło to zbyt naiwnie i tak prosto, że aż nierealnie. Dobrze że później akcja się rozkręca i robi się bardziej wiarygodna. Kava świetnie buduje napięcie, choć z dużym trudem przychodzi jej zaskakiwanie czytelnika. Trzeba przyznać, że fabułę da się stosunkowo łatwo przewidzieć.
Troszkę brak tu opisów zbrodni, bardziej bezpośredniego przedstawienia pracy choćby takich patologów. To by naprawdę pasowało do thrillera...

SeVIIen | 2014-09-08
Przeczytana: 01 września 2014

7+ Przy ukończeniu kolejnych wypocin Alex Kavy, może nie towarzyszyły mi fajerwerki, ale przynajmniej wiedziałem że dostałem kawał świetnej rzemieślniczej pracy i nie marnowałem swojego czasu. Ponownie jak poprzednio, z zapartym tchem śledziłem poczynania agentki specjalnej Margharet O'Dell i czychającego na nią, namacalnego zła, w ludzkiej postaci, która przywdziała maskę zwykłego człowieka.

Albert Stucky jest prawdziwym Nemezis Maggie, lęka się go jak siedmiolatek Boogeyman'a pod łóżkiem, a my drodzy czytelnicy, przeżywamy całą tą psychozę razem z główną bohaterką. Nasz antagonista morduje wszystkie kobiety które miały przyjemność zetknąc się z Maggie, jednocześnie zbliżając się do niej coraz bliżej i zaciskając swoje sidła wokół jej szyi.

Nie zapomnijmy że Stucky, podobnie jak większość seryjnych morderców, nie tylko potrafi w niemalże teatralny sposób, pozbywać się swoich ofiar, ale i umie sprytnie manipulować ludźmi. Może obudzi mroczną stronę Maggie i stanie się takim...

Kokosanka | 2014-04-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Uważam, że wcześniejsze powieści Kavy w tym właśnie "w ułamku sekundy" są rewelacyjne i dobrze się je czyta. Wprawdzie nie ma super elementu zaskoczenia, gdyż wiadomo, że O'Dell szuka Stucky'ego, ale książkę przeczytałam w mig, zainteresowała mnie i jak najbardziej polecam.

Moje kolejne spotkanie z Alex Kavą zaliczam do udanych, akcja dynamicznie zaskakiwała mnie, trzymała w napięciu.
Zaskoczyła mnie świetnie, doskonała książka czytało się mi wspaniale:))