All-New X-Men: Out of Their Depth
Marvel, X-Men, Avengers, Mystique, Sabretooth
komiksy
Bastard

W trzecim tomie przygód klasycznej piątki mutantów w naszych czasach sporo się dzieje. Oto już na pierwszych stronach komiksu grupę opuszcza jeden z jej członków, a potem akcja nabiera tempa. Młodzi X-Men muszą stawić czoło znacznie liczniejszym i bardziej doświadczonym przeciwnikom, którzy od jakiegoś czasu podszywają się pod nich, kradnąc na całym świecie wielkie fortuny. Młoda Jean Grey coraz lepiej posługuje się swoimi mocami, ale czy jest w stanie opanować rodzące się uczucie miłości? Gościnnie występują Uncanny Avengers.

Wielokrotnie nagradzany scenarzysta Brian Michael Bendis (Strażnicy Galaktyki, Avengers, Tajna inwazja) kontynuuje swoją opowieść o mutantach zagubionych w czasie. Autorami rysunków są Stuart Immonen (Fear Itself, Ultimate Spider-Man) i David Lafuente (Ultimate Comics: Spider-Man, Patsy Walker: Hellcat).

źródło opisu: Egmont 2016

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/seria,227.html

Kacper Majewski | 2019-08-18
Przeczytana: 2017 rok

Zlał mi się w jedno z poprzednim tomem, ale pamiętam że byłem już bardzo znużony tą serią.

Kuba | 2019-01-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2019
Przeczytana: 20 stycznia 2019

kocham ostatni zeszyt z tego tomu. tego potrzebuję - codziennych i luźnych przygód x-men w połączeniu z idealnie pasującymi do tego rysnukami

Adam Grochocki | 2018-04-06

Ta i więcej recenzji komiksów na GeekLife.pl
Zapraszam :)

Ciąg dalszy mojej serii recenzji All-New X-Men. Czy mutanci w trzecim tomie zatytułowanym Zagubieni dalej trzymają bardzo wysoki poziom? O tym w poniższym tekście.

Tom 2 zakończył się cliffhangerem, ponieważ jeden z oryginalnych X-Men zdecydował się dołączyć do współczesnego Cyclopsa. Dużego zaskoczenia nie było, ponieważ spodziewałem się, że będzie do Warren/Angel. Warren przeraził się poznając swoją dorosłą wersję i nie dziwne, że postanowił kompletnie zmienić swoje życie. Jednak to nie wątek Warrena przewodzi w tym albumie. Do głosu dochodzi Mystique i tworzona przez nią drużyna złych mutantów. Mystique zwerbowała potężnych sprzymierzeńców, a za pomocą iluzji sprawia, że wyrządzane przez nią szkody przypisywane są X-Men. Uczniowie i nauczyciele szkoły imienia Jean Grey stają się celem dla SHIELD i Avengers.

Spotkanie mutantów z Uncanny Avengers zostało świetnie napisane. Młodzi mutanci nie mogą pojąć jakim cudem im...

panna_lovegood | 2017-12-02
Przeczytana: 16 listopada 2017

To już jest etap, kiedy komiksy naprawdę mnie wciągnęły. Potrzeba było kilku dni. Z każdym tomem, a po tym szczególnie, zaczynałam odczuwać frustrację tych dzieciaków wyrwanych ze swojego czasu i wrzuconych do teraźniejszości, która lekko mówiąc nie jest zbyt super. Jest mi naprawdę ich szkoda, zwłaszcza Jean Grey. Minusem jest to, że aż ciężko uwierzyć, że w ogóle sobie radzą. Jednocześnie czuję ogromną potrzebę przeczytania wszystkiego od początku - zwłaszcza, że chcę wiedzieć, że gdzieś na innej osi czasu ta piątka jest szczęśliwa i przeżywa fascynujące przygody. I need this.

Niestety, trzeci tom "All-New X-Men" jest zdecydowanie gorszy od dwóch poprzednich. Poziom walk leci na łeb na szyję, odniosłem również wrażenie, że Bendis nie wie, co zrobić ze swoimi X-Menami. Najlepsze z całej historii były momenty poświęcone młodej Jean Grey zabawiającej się umysłami innych oraz sceny z młodym Cyclopsem i dorosłym Havokiem. Poziom grafiki jest różny - od szczegółowych rysunków do dość uproszczonych projektów postaci.

Hari_Seldon | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 marca 2017

Bezpośrednia kontynuacja poprzedniego tomu. Po dramatycznym odejściu współczesnego Cyclopsa z nowymi uczniami, młodzi mutanci ruszają w ślad za Mystique.

Tożsamość nowego ucznia Cyclopsa z jednej strony była bardzo przewidywalna, ale z drugiej strony logiczna – czuje się jednak trochę rozczarowany. Jednak aby dowiedzieć się jak potoczy się dalej ten wątek, trzeba czytać serię „Uncanny X-men”.

W tym tomie, podobnie, jak to było w poprzednim tomie, dochodzi do konfrontacji z Avengers, tym razem z inkarnacją z serii „Uncanny Avengers”. Ze względu na skład tego zespołu przemieszany z członkami X-men, spotkanie jest zaskakująco interesujące. Bardzo fajnie wypada dialog pomiędzy Havokiem a młodym Cyclopsem. Podobała mi się również konfrontacja ze Scarlet Witch, która skutecznie pokazała wszystkie niekonsekwencje finału komiksu „Avengers kontra X-men”. Warto tu też tu wspomnieć, że pewne wydarzenie z serii o Avengers zostaje omówione na łamach tomu – owocuje to bardzo przejmującą...

NieTylkoGry | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Dział komiksu

All New X-Men rozkręca się na naszym rynku. To już trzeci tom, kolejnym będzie wielki crossover mutanckich serii, nadszedł więc czas rozliczenia wielu wątków zapoczątkowanymi w poprzednich częściach i przygotowanie gruntu pod Bitwę Atomu.

Na wezwanie Scotta z prośbą o przyłączenie do Uncanny X-Men odpowiada część uczniów szkoły imienia Jean Grey, ale także i jeden z członków X-Men. Wściekła młoda Jean decyduje się temu zapobiec, jednak przekroczenie granic i zasad, jakie powinna wyznawać, sprawia, że dziewczyna traci nie tylko w oczach sojuszników, ale także wrogów. Po stracie członka grupy mutanci stają przed zadaniem powstrzymania Raven i odkrycia jej celów i planu. Dlaczego kradnie pieniądze? Z jakiej przyczyny wrabia ich drużynę w swoje zbrodnie? Sytuacja jest skomplikowana, jednak co się stanie, kiedy w głowie Jean Grey zacznie grzebać Lady Mastermind, córka człowieka, który przed laty identycznymi sztuczkami doprowadził do przebudzenia mocy Phoenixa?

Bendisowi udało się...

Pan Burito | 2016-08-02

Komiks trzyma dobry poziom serii i jest mniej więcej na tym samym poziomie co pierwszy tom All New X-Men akcja...jest, rysunki są nadal tak samo dobre co w poprzednich tomach. Dostaliśmy za to większą dawkę humoru co jak dla mnie zawsze wychodzi na plus. To nadal historia godna polecenia.

LEGOMANIAK | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Zdecydowanie najlepszy komiks z tej serii. Bałem się go ponieważ trochę rozczarowałem się pierwszymi tomami. Akcja cały czas biegnie i ani na moment nie daje nam odsapnąć. Bendis dodał trochę humoru w tym tomie co według mnie, wyszło młodym mutantom na dobre. Zdecydowanie nie jest taki pogmatwany jak tom pierwszy, i nie jest taki spokojny jak część druga. Za warstwę graficzną odpowiada w większości Immonen, którego kreskę dawno już zdążyłem pokochać. Za to końcówka przypadła Davidowi Lafuente, jego wesoła kreska dobrze dopasowała z radosnym i śmiesznym klimatem ostatniego zeszytu. Polecam

PolishPopkulturę | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Zaskakujące, że w komiksie stricte rozrywkowym sceny obyczajowe okazują się o wiele ciekawsze od scen akcji. Najgorszy z wydanych u nas dotychczas tomów All New X-Men, a czytałem, że potem z tomu na tom zacznie się robić jeszcze gorzej, więc może to najlepszy moment, żeby się z serią pożegnać.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture