Harry Bosch sprzymierzy się z Rachel Walling przeciwko FBI i razem podążą tropem okrutnego i inteligentnego mordercy.Thrillery Michaela Connellyłego wyróżniają się swego rodzaju powagą, przywiązaniem do wartości ludzkiego życia, do obowiązku obrony go przez stróżów prawa. Towarzyszy temu wybuchowa intryga, galeria pełnokrwistych postaci i skrupulatne, szczegółowe opisy procedur śledczych. Suspens nie słabnie ani na moment, choć kulminacyjny pościg zdaje się wynikać bardziej z cierpliwego i błyskotliwego analizowania przez Boscha i Walling kolejnych tropów, niż z bijatyk i strzelanin. Jest to niezwykle inteligentna metoda wstrząsania czytelnikiem. Connelly jest mistrzem, a ta książka kolejnym jego arcydziełem.Publishers WeeklyHistoria prawdziwie przerażająca, w stylu Thomasa Harrisa, a to wielka pochwała.Stephen King(Thomas Harris autor m.in. Milczenia owiec, Czerwonego smoka, Hannibala) Okładka: miękka; Rok wydania: 2005;

jackie19 | 2015-08-21
Przeczytana: maj 2015

Wcześniej nie miałam okazji zapoznać się z twórczością Michaela Connelly. Kiedy zobaczyłam na bibliotecznej półce jego powieść nie wahałam się długo, tylko od razu ją porwałam tak, jakby ktoś inny mógł ją mi zakosić spod nosa.

"Kanał" to kontynuacja przygód detektywa o nazwisku Harry Bosch. Niemniej jednak nie poczułam się źle czytając tę książkę, ponieważ autor skonstruował ją tak, aby czytelnik mógł wkręcić się w życie głównego bohatera, bez konieczności sięgania najpierw po wcześniejsze powieści z jego udziałem.

Fabuła "Kanału" jest bardzo ciekawa. Początkowo mamy do czynienia z dwiema sprawami, które z pozoru mogłyby się wydawać nie mieć ze sobą nic wspólnego. Jednak z biegiem czasu okazuje się, że są ze sobą połączone, bardziej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Pierwsza sprawa jest prowadzona przez FBI i dotyczy znalezienia na pustyni zwłok. To nie jest zwyczajne dochodzenie w sprawie tych makabrycznych zbrodni, bo wiadome kim jest morderca. To Poeta, czyli Robert Backus,...

Piotr | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Po raz kolejny przekonałem się (i znów z zaskoczeniem), jak celnie trafia do mnie styl Connelly'ego. Facet posiada ten rzadki dar, pozwalający mu tchnąć tyle życia w bohaterów, że nie sposób przejść obok historii obojętnie, nawet jeśli są w niej pewne zgrzyty. Jak zawsze świetnie napisane dialogi i dużo wątków pobocznych, często zupełnie nieistotnych, ale skutecznie wywołujących uczucie obcowania z prawdziwymi zdarzeniami. I to w książkach lubię. Bardzo mi się podobało. Polecam. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze gdzieś trafić na kolejne książki, w których występuje Harry Bosch - polubiłem tego gościa :)

J_Xavier_B | 2013-09-12
Przeczytana: luty 2005

Serie książkowe o prywatnych detektywach i policjantach tropiących morderców były, są i z pewnością nadal będą bardzo popularne w literaturze sensacyjnej. Jest wielu autorów - o których słyszałem bądź czytałem ich powieści - tworzących cykle prozy z wyróżniającym ich twórczość bohaterem. I tak mistrza kryminału Raymonda Chandlera utożsamia się z Philipem Marlowe, Jamesa Pattersona z Alexem Crossem, Jeffery Deavera z Lincolnem Rhyme, Alex Kavę z agentką Maggie O'Dell, zaś Harlana Cobena z Myronem Bolitarem. Nie inaczej rzecz się ma także u Michaela Connelly'ego - postać niemłodego już detektywa Harryego Boscha pojawia się w większości utworów tego autora, wliczając w to najnowszą powieść "Kanał".

I choć o tym pisarzu słyszałem już od dłuższego czasu, to tak naprawdę "Kanał" jest moją pierwszą przygodą z Harrym Boschem. Wykreowany przez Conelly'ego bohater (w tej powieści już jako ex-policjant) na początku wydawał mi się nieco lakoniczną postacią, taką bez polotu - a jednak w...

Michal Zacharzewski | 2016-01-28
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Kolejny tom przygód detektywa z Los Angeles, bohatera całej serii wciągających książek, a ostatnio również i ciepło przyjętego serialu. Tym razem - już jako prywaciarz - prowadzi śledztwo w sprawie śmierci swojego dawnego kumpla z policji. Facet kofajnął na jachcie. Na serce, które kilka lat wcześniej miał przeszczepione. Wszystko wskazuje jednak na to, że jego śmierć nie była przypadkowa. Samobójstwo? Starannie zaplanowane morderstwo? No właśnie…

Podobają mi się kryminały z Boschem. Są takie… proceduralne. Gość bada wszystkie ślady, mozolnie czyta akta, wyłapuje szczegóły, próbuje ustalić przebieg wydarzeń. Jeździ, rozmawia, spotyka się ze świadkami, rzadko kiedy strzela. A jednak dociera do prawdy… Zdecydowanie za szybko się to czyta ;-). Parę wieczorów i po sprawie!

robertowa | 2012-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2012

Schemat zawsze ten sam: dobro przeciwko złu, walka z "wyżej postawionymi", bardzo krótki romans, punkt kulminacyjny w postaci akcji schwytania przestępcy przez Boscha i koniec historii.
Pochłonęłam w jeden dzień, zwyczajnie nie można się oderwać, trzyma w napięciu :)) Podoba mi się łączenie tego samego bohatera w wielu książkach i rozbudowywanie jego losów. Czytelnik, który nie zaczyna przygody z Boschem od pierwszej książki nie musi się martwić, bo i tak zawsze wie o co chodzi - autor pokrótce wspomina niektóre wątki z życia Herry`ego, które pojawiły się wcześniej.

kasskora | 2012-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Książka bardzo mi się spodobała. Wcześniej miałam okazję przeczytać ,,Ciemność mroczniejsza niż noc" tego autora, więc wiedziałam, że ta będzie tak samo ciekawa jak poprzednia. Harry Bosch podejmuje się śledztwa w sprawie nagłej śmierci swojego kolegi Terry`ego (który występował w ,,Ciemność mroczniejsza niż noc"). Ja się później okazuje tropy prowadzą do seryjnego mordercy - Poety. Zakończenie jest dość zaskakujące, akcja wartka. Jedyne czego mi zabrakło to bardziej szczegółowych opisów z miejsca zbrodni.

Tara | 2013-03-17
Przeczytana: 15 marca 2013

Początkowo myślałam, że nie będzie w tej książce nic nadzwyczajnego. Mimo to czytałam dalej i zmieniłam opinię. Świetnie napisana, doskonale zaplanowana postać psychopaty - Poety oraz śmierć Terry'ego.
Wstrząsająca, szokująca - tak mogę ją określić.

babelg | 2015-01-09

Niestety książka mnie rozczarowała. Niespójna fabuła nie trzymała się całości, a niektóre elementy były dla mnie bezsensowne. Ogólnie słabo, liczyłem na coś więcej...

frytex | 2012-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Książka jest, jak zwykle u tego autora, dobra.
Ale to druga część "Poety", więc warto najpierw sięgnąć po tamtą.

Edyta | 2011-11-23

To pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam. Całkiem mi się spodobała tak, że chętnie sięgnę po inne.