Perfect Match

Wydawnictwo: Atria Books
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
Monika

In the course of her everyday work, career-driven assistant district attorney Nina Frost prosecutes child molesters and works determinedly to ensure that a legal system with too many loopholes keeps these criminals behind bars. But when her own five-year-old son, Nathaniel, is traumatized by a sexual assault, Nina and her husband, Caleb, a quiet and methodical stone mason, are shattered, ripped apart by an enraging sense of helplessness in the face of a futile justice system that Nina knows all too well. In a heartbeat, Nina's absolute truths and convictions are turned upside down, and she hurtles toward a plan to exact her own justice for her son - no matter the consequence, whatever the sacrifice.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: materiały wydawcy

książek: 2018
Ulka | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z jednej strony popieram tę kobietę,jednak czy my powinniśmy wymierzać karę śmierci ? Nie wiem. Zrozpaczona i kochająca matka jest w stanie chyba to zrobić. Szkoda mi Caleba i Patricka. Obydwaj kochają tę samą kobietę.Ten pierwszy oskarżony o najgorszy postępek w życiu,drugi samotny i zraniony przez nieodwzajemnioną miłość ( no może nie aż tak do końca). No i dziecko: skrzywdzone, "okaleczone" , niewinne. Czy w imię miłości można tak postąpić? Stwierdzam , że tak udowadnia to Nina i na końcu kochany Caleb. Może to przestępstwo, kontrowersja uwielbiana przez autorkę,ale wszystko z miłości.Prawdziwej,mocnej, trwałej,jedynej,niepowtarzalnej.

Ania | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Powieść nawiązuje do potfornego problemu jakim jest molestowanie i gwałt na dzieciach.Czytając ją czytelnikowi nasuwa się myśl co by zrobił gdy znalazł by sie w takiej sytuacji jak Nina Forst gdy jej pięcioletni syn został wykorzystany seksualnie.Ja oczywiście zadałam sobie to pytanie gdyz mam córke i jest to wprost nie do wyobrazenia ale pirwsza myśl jaka mi naszła to z wsciekłości zabiłamym tego bydlaka,który by w tak potforny sposób skrzywdził moje dziecko,dlatego nie dziwiłam się Ninie że postąpiła tak jak to zrobiła.
ksiązka podobała mi się,jest ciekawa,wzruszająca,zaskakuje i trzyma w napięciu.Polecam.

Justyna Antoniewicz | 2015-03-02
Przeczytana: 02 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytając książkę aż popłakałam się bardzo smutna, prawdziwa opowieść oparta na prawdziwych faktach...Opowiada o Prokurator Ninie Frost która zajmuje się sprawami nieletnich dzieci w sądzie, ma 5 synka Nathaniela który został wykorzystany seksualnie przez księdza. Pełna bólu, cierpienia i okrucieństwa książka.
Bardzo przejmująca, poruszająca historia warto przeczytać!!!

Lenalee | 2010-01-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jej, to naprawdę niesamowita książka. Tak mnie wciągnęła, że przeczytałam jednym tchem. A chcę zwrócić uwagę na fakt, że nie bardzo interesuję się takimi książkami. Preferuję raczej fantasy itp. Jednak zainteresowałam się nią, bo zauważyłam książkę tej autorki (inną niż "W imię miłości") na biurku mojej polonistki, a wiem, że ona byle jakich książek nie czyta, więc się skusiłam. Nie żałuję absolutnie. Planuję dorwać się do innych książek Jodi, obecnie w kolejce czeka "Bez mojej zgody". Ale wracając do książki... Treść mną absolutnie wstrząsnęła, bo jeszcze nie czytałam książki, w której występowałby motyw gwałtu tak malutkich dzieci. Serce mi pękało, gdy czytałam fragmenty z punktu widzenia Nathaniela, czyli synka głównej bohaterki. Najbardziej wstrząsnęły mną te fragmenty pochyłym drugiem, które rozpoczynały nowy rozdział. Ja wiem, że to tylko książka, ale naprawdę jestem pod wrażeniem tego, ile Nathaniel potrafił znieść. Biorąc oczywiście pod uwagę to, KTO (bo to chyba...

mroźny_poranek | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2013, Z biblioteki
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Ogromną tragedią dla każdej matki jest, gdy jej własnemu dziecku dzieje się niewyobrażalne zło. Wtedy zdolna jest do największych poświęceń i zrobienia rzeczy, o których nawet by nie pomyślała.
W książce "W imię miłości" Jodi Picoult właśnie taki problem porusza.
Autorka ukazuje dziecko wykorzystane seksualnie, a także jego matkę - panią prokurator, która łamie wszelkie zasady i przepisy właśnie w imię miłości do jej dziecka.
Sama książka jest bardzo interesująca.
Przyznam szczerze, że są w niej niesłychane zwroty w akcji.
Mnie jednak najbardziej zaskoczył sam koniec; szczerze przyznam, że nie spodziewałam się takiego.
Książka na pewno wciągnie i zaintryguje niejednego czytelnika.
Zresztą, przeczytajcie sami.

Muminka | 2014-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jodi Picoult słynie z wątków obyczajowych i społecznych. W każdej powieści mamy quasi sensacyjną intrygę oraz poruszane są różne tematy tabu. Albo omawia problem odmiennej kultury czy wiary, albo fałszywych oskarżeń, albo przemocy w rodzinie czy hodowlę genetycznych bliźniaków jako "części zamiennych" dla chorych dzieci. Tutaj zaś spotykamy panią prokurator Ninę Frost, szczęśliwą żonę i matkę, która zajmuje się molestowaniem nieletnich. Jest nieustępliwym obrońca uciśnionych, bardzo angażuje się w swoją pracę. Ku swojemu przerażeniu, odkrywa że synek Nathaniel nagle traci mowę. Psychosomatyczne objawy jednoznacznie wskazują, że chłopiec został wykorzystany. Dochodzenie obejmuje jego ojca i nauczycieli, chłopiec językiem migowym wspomina coś o jakimś ojcu. Odnajduje się bielizna chłopca ze spermą. Matka jest pewna że winny to ojciec Glen Szyszynski. Zdesperowana kobieta zna procedury, przebieg takich procesów, obawia się że sprawca nie zostanie przykładnie ukarany. Na sali sądowej...

Inez | 2015-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2015

Jodi Picoult nie boi się podejmowania trudnych tematów. W tej powieści ponownie udowadnia, że można o nich pisać dosadnie, ale nie tabloidowo; rzeczowo, ale jednocześnie emocjonalnie i poruszająco. Po raz kolejny stworzyła historię, która na długo pozostanie w mojej pamięci.

Molestowanie i pedofilia to tematy będące do niedawna objęte ścisłym tabu. Złożoność problemu polega na tym, że dotyka on nie tylko sfery nietykalności cielesnej każdego obywatela, ale także pozostawia ślady na psychice, które są bardzo różnorodne i odmienne dla każdej z ofiar. Ponadto pośrednio krzywdzi także bliskich ofiar, także ich życie zamieniając w piekło na ziemi. Dlatego tak trudno wpisać dany przypadek molestowania w jakiś schemat, uogólnienie, regułę. Picoult pokazuje, że skutki molestowania potrafią przewrócić całe życie do góry nogami; posunąć do czynów, których się po sobie nie spodziewamy, a ich konsekwencje mogą nam ciążyć do końca życia.

„Myślisz sobie: Nigdy. Myślisz: Nie ja. Lecz jesteśmy...

keys | 2013-05-17
Przeczytana: maj 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zachwyciła mnie ta książka. Nieprawdopodobne zwroty akcji kiedy wydaje nam się, że już wiemy prawie wszystko a tu...niespodzianka. Praktycznie aż do ostatniej strony.
Natomiast nie spodobała mi się postać głównej bohaterki, pani prokurator, matki 5-letniego Nathaniela, która w imię miłości do swojego dziecka jest w stanie posunąć się do najgorszych rzeczy, nawet do zabójstwa.
Rozumiem jej pobudki i postępowanie, jednak nie przekonałam się do niej do samego końca książki. No cóż, nie stała się dla mnie bohaterką pozytywną.

Dodatkowo utkwiło mi jedno ważne zdanie z tej powieści : "Czy wolno zamykać koło cierpienia kosztem otwarcia następnego?".

Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pełna emocji historia matki, która poświęca życie, aby zaoszczędzić synkowi emocjonalną karuzelę związaną z rozprawą sądową. Pięcioletni chłopiec zostaje analnie "zbeszczeszczony" przez kapłana dusz, powiernika naszych najskrytszych tajemnic. Matka, która od wielu lat poświęca się pracy w sądownictwie, podejmuje samosąd i wymierza karę. Czy poniesie tego konsekwencje? Przekonajcie się sami :)
Nie ukrywam jednak, że miałam trochę żal do autorki, że akurat na obraz czarnego charakteru wybrała Polaka - Szyszyńskiego. I jak to podkreśla w przedmowach swoich postaci - przedstawicieli prawa, raz wypowiedzianych słów nie da się wymazać całkowicie z pamięci, dotyczy to również pamięci czytelnika.
Polecam.

biruta | 2018-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2018

Kolejne spotkanie z powieścią Jodi. I kokejny raz czytelnik przekonuje się, że czyny człowieka nie są czarno-białe. Że nie można określić ,czy jest winny czy nie. Temat mocny. Ale dla mnie za dużo fragmentów procesowych.Autorka je chyba uwielbia. Ale czyta się dobrze i szybko. Miejscsmi zaskakuje. I dobrze.