Trzy siostry

Cykl: Wyspa Blackberry (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Three Sisters
HarperCollins

Trzy Siostry to słynne wiktoriańskie domy na wyspie Blackberry. Zamieszkały w nich trzy kobiety: Andi, Boston i Deanna. Bliskie sąsiedztwo sprawia, że szybko nawiązują znajomość. Każda z nich znajduje się na życiowym zakręcie. Andi została porzucona przez narzeczonego tuż przed ślubem. Przeprowadziła się z miasta na wyspę, zamierza wyremontować dom i otworzyć własną praktykę lekarską. Boston jest malarką. Niedawno straciła dziecko, a jej mąż szuka zapomnienia w alkoholu. Deanna perfekcyjnie zajmuje się domem, wychowując pięć córek, ale w jej małżeństwie również dzieje się źle.
Los sprawia, że trzy tak różne kobiety połączy wielka przyjaźń, która pomoże pokonać niejedną przeszkodę i zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

ila1982 | 2019-06-24
Przeczytana: 22 czerwca 2019

Jedna z najciekawszych powieści obyczajowych jakie czytałam, bardzo podobała mi się historia trzech kobiet, które zamieszkały obok siebie, ich problemy, tragedie życiowe. Książkę pochłonęłam jednym tchem. Fantastyczne w powieściach obyczajowych jest to, że większość z opisanych historii może wydarzyć się w realnym świecie, wiele z nich można odnieść do swojego życia. Ogromnie obie cenię ich mądrość dlatego bardzo polecam Wam tę powieść, a przy okazji twórczość moich ulubienic Diany Chamberlain, Jodi Picoult i Maeve Haran.

"Trzy siostry" to nazwa trzech domów, wybudowanych na wyspie, w jednym mieszka Boston, młoda mężatka o artystycznej duszy, która pół roku wcześniej straciła maleńkiego synka, nie potrafi się podnieść po tej tragedii. Jej bezradny mąż sięga coraz częściej po alkohol, a ona wciąż rysuje portrety synka i nie potrafi pójść do przodu, przez co ich małżeństwo jest mocno zagrożone. A ona ani razu nie zapłakała nad zmarłym synkiem...

W drugim domu mieszka Deanna,...

Askona | 2019-05-13
Przeczytana: 10 maja 2019

Przyjemna opowieść zarówno na letnie, jak zimowe wieczory. Banalne historie z happy endem, ale czyż nie o to chodzi w rozrywce. To nie jest wybitna literatury, co nie zmniejsza przyjemność z czytania i podążania za bohaterami. Lekka, miła, choć czasem o trudnych relacjach.

Kasietta | 2019-05-05
Przeczytana: 04 maja 2019

Bardzo fajna książka, wciągająca opowiada o 3 kobietach które są sąsiadami. Pokazuje tez jacy potrafią być mężczyźni oraz zawsze czeka rycerz na białym koniu.

Gosia3 | 2019-03-29
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: lipiec 2018

Powieść „Trzy siostry” Susan Mallery była dla mnie miłym zaskoczeniem.
Książka ta porusza ważne problemy (utrata dziecka, porzucenie przed ołtarzem, problemy małżeńskie…) jednak w magiczny, jedynie sobie znany sposób potrafi obrócić każdą sytuację pełną lęku i smutku w balsam dla serca.
Trzy kompletnie różne kobiety zaczyna łączyć przyjaźń, w piękny sposób ukazuje, że człowiek jest w stanie znieść naprawdę wiele cierpienia i przeciwności losu. Bo w życiu ważne jest, by nie zapomnieć o tym co naprawdę cenne: o rodzinie i przyjaźni.
Trzy siostry” polecam przede wszystkim osobom, które przepadają za obyczajówkami albo po prostu chciałyby nieco się odprężyć.

Sonrisa | 2018-08-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Niezwykle przyjemna lektura. Z pozoru ta powieść wydaje się być lekkim, wakacyjnym czytadłem, ot zwykłą obyczajówka do czytania w hamaku lub na plaży. jednak autorce udało się tu poruszyć problemy znacznie bardziej poważne: syndrom dziecka alkoholika, negatywne konsekwencje nadmiernej chęci kontrolowania wszystkiego wokół, rozpaczy po stracie dziecka i konieczności przejścia całego procesu związanego z żałobą. I choć przytoczone tu problemy wydają się być z gatunku tych najcięższych, książka napisana jest w sposób, który sprawia, że po prostu miło się ją czyta.
Bo w gruncie rzeczy to opowieść optymistyczna. O sile przyjaźni, o tym, że zawsze można zacząć wszystko od nowa i o tym, jak bardzo potrzeba jest nam drugiego człowieka obok.
Choć nie byłam przekonana do tej powieści, bo myślałam, ze będzie ona zbyt błaha, teraz cieszę się, że po nią sięgnęłam. Lektura zafundowała mi mnóstwo emocji i dostarczyła tematu do przemyśleń. Przede wszystkim jednak przypomniała, że należy doceniać...

Marta | 2017-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 stycznia 2017

Powieść o przyjaźni trzech kobiet, które mieszkają obok siebie. Andi trafia na wyspę po tym jak porzucił ją narzeczony w dniu ślubu przed ołtarzem, Boston opłakuje śmierć swojego malutkiego synka i Deanna, na której charakter wpłynęła toksyczna matka. Wszystkie panie mocno się zaprzyjaźniają i byłoby całkiem fajnie gdyby nie to,że książka jest tak przewidywalna, że aż odbiera chęć czytania.

Zuzanna | 2017-01-03
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2016
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Z dużą przyjemnością przeczytam inne książki tej Autorki.... Polecam...

BooksMyLove | 2016-09-06

Tytułowe trzy siostry to trzy domy położone na wzgórzu na małej wyspie Blackberry, gdzie wszyscy mieszkańcy się znają i wiodą spokojne życie. Każdy dom zamieszkuje inna kobieta.

Andi, kiedy narzeczony nie pojawił się przy ołtarzu, postanowiła obrócić życie o 180 stopni, sprzedała wszystko i kupiła dom, który zastała w opłakanym stanie. Boston to artystka, która po śmierci synka jedynie umie malować jego portrety i się w tym zatraca. A trzeci dom zamieszkuje Deanna, matka piątki dzieci, u której perfekcja dominuje w każdym elemencie życia.

Czy kobiety się polubią i będą jak te trzy siostry ze wzgórza?

Piękna, ciepła i zarazem dotykających ważnych aspektów życia książka. Ważne żeby przy sobie mieć bliskich, kochających i rozumnych ludzi a wtedy można podnieść się z najgorszego upadku.

knigoholiczka | 2016-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Wielu osobom Wydawnictwo HarperCollins może nie być znane, ale zaręczam, że warto zapoznać się z ofertą książkową proponowaną przez nie. Współpracuję od jakiegoś czasu z tym wydawnictwem i muszę przyznać, że każda książka, którą miałam okazję otrzymać do recenzji okazywała się trafiona w dziesiątkę. To chyba trudna sztuka by w ofercie znajdowały się same bestsellery.
"Trzy siostry" to godna polecenia powieść. Na jej przykładzie możemy zobaczyć, że wcześniej czy później zza chmur wyjdzie słońce, a nawet największe problemy wyblakną lub całkowicie znikną ustępując miejsca szczęściu.
Akcja zaczyna się w momencie gdy Andi postanawia zmienić swoje życie. By zapomnieć o przeszłości postanawia wyjechać. Kupuje zrujnowany dom na pięknej wyspie, postanawia go wyremontować i otworzyć gabinet lekarski. Podziwiam ją. Naprawdę. Wiele kobiet w jej sytuacji zamknęło by się w sobie, nie miało ochoty na życie. Przede wszystkim byłoby im wstyd, że zostały porzucone przed ołtarzem (byłby to wstyd...

Dorota Smakuje | 2016-04-25
Przeczytana: 28 marca 2016

„Trzy siostry” Susan Mallery

Polecam tą książkę do czytania w tramwaju i w kolejce do kasy na zakupach, albo na poczcie albo chwilkę przed snem.

Książka jest z gatunku ...
więcej na http://smakuje.blox.pl/2016/04/23-kwietnia-8211-Swiatowy-Dzien-Ksiazki.html