Trzy siostry

Okładka książki Trzy siostry Susan Mallery
Okładka książki Trzy siostry
Susan Mallery Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Wyspa Blackberry (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Wyspa Blackberry (tom 2)
Three Sisters
HarperCollins Polska
2016-02-17
2016-02-17
Hanna Ordęga-Hessenmüller
siostry sąsiedztwo znajomość przyjaźń miłość uczucia

Kolejna książka z półki pożyczkowego wstydu to "Trzy Siostry" Susan Mallery, która przybyła do mnie od Magdalenardo. Wreszcie będę mogła oddać :)

Na urokliwej wyspie Blackberry stoją trzy wiktoriańskie domy zwane Trzema Siostrami. Do środkowego wprowadziła się właśnie Andi Gordon, która z dala od swego dotychczasowego środowiska zamierza zapomnieć o tym, że narzeczony porzucił ją przed ołtarzem! Po dziesięciu latach związku stwierdził, że nie jest gotowy. Żenujące było to, co zrobił później...

Z czasem Andi nawiązuje bliższą relację z mieszkanką prawego domu - Boston King, artystką zmagającą się ze śmiercią synka. Ucierpiało na tym jej małżeństwo, bo niby są razem, ale rozmijają się w kojeniu bólu, każde robi to na swój sposób, samotnie. Czy prośba Andi pomoże sąsiadce uleczyć duszę? Czy Boston i Zeke odnajdą jeszcze siebie?
Do tego duetu dołącza również Deanna Phillips z domu po lewej, która mając męża wciąż w delegacjach, sama wychowuje pięć córek. Jednak jej życie nie jest idyllą, bowiem rysy, które się pojawiły, powiększają się a kobieta popada w nerwicę natręctw. Małżeństwo rozpada się z powodu wzajemnych pretensji i jej apodyktyczności; Deanna ma wrażenie, że nawet córki jej nie chcą w swoim życiu...

Między sąsiadkami rodzi się nić porozumienia, żeby nie było zbyt sielankowo to ich problemy nawarstwiają się, bywają chwile załamania i rozbicia. A kiedy do worka wydarzeń dorzucimy zachowanie mężczyzn, to robi się niezły ambaras. Czasami bohaterom naprawdę trudno się porozumieć. Autorka poruszyła tą historią bardzo dużo realnych problemów: trauma po utracie dziecka, syndrom dziecka alkoholika, porzucenie w tak podniosłej chwili jaką jest ślub, wewnętrzny przymus do bycia ideałem, samotne rodzicielstwo, adaptacja w nowej społeczności, stawanie się kobietą.

Na urokliwej wyspie, w trzech kolorowych dziewiętnastowiecznych domach wcale nie jest tak kolorowo jak się początkowo wydaje. Ich mieszkańcy to zwykli ludzie, którzy doświadczają różnych emocji, zaś Susan Mallery potrafiła ich schematyczne zachowania czy wydarzenia z ich życia opisać w ciekawy i intrygujący sposób. Czy w każdym z domów zapanuje szczęście i miłość? Czy może muszą szukać go gdzieś daleko...?

Podsumowując - "Trzy Siostry" to historia o przyjaźni, trudnych relacjach damsko-męskich, pustce w sercu, bolesnej przeszłości oraz tkwieniu w skorupie. Opowieść o samotności, bólu, tęsknocie, goryczy, skatowanej duszy ukrytej za murem niedostępności, potrzebie poczucia bezpieczeństwa, samookaleczeniu, a przede wszystkim o nadziei, która obecna w życiu każdego człowieka powinna rosnąć wraz z każdym krokiem zmierzania do upragnionego celu.

Jedna z najciekawszych powieści obyczajowych jakie czytałam, bardzo podobała mi się historia trzech kobiet, które zamieszkały obok siebie, ich problemy, tragedie życiowe. Książkę pochłonęłam jednym tchem. Fantastyczne w powieściach obyczajowych jest to, że większość z opisanych historii może wydarzyć się w realnym świecie, wiele z nich można odnieść do swojego życia. Ogromnie obie cenię ich mądrość dlatego bardzo polecam Wam tę powieść, a przy okazji twórczość moich ulubienic Diany Chamberlain, Jodi Picoult i Maeve Haran.

"Trzy siostry" to nazwa trzech domów, wybudowanych na wyspie, w jednym mieszka Boston, młoda mężatka o artystycznej duszy, która pół roku wcześniej straciła maleńkiego synka, nie potrafi się podnieść po tej tragedii. Jej bezradny mąż sięga coraz częściej po alkohol, a ona wciąż rysuje portrety synka i nie potrafi pójść do przodu, przez co ich małżeństwo jest mocno zagrożone. A ona ani razu nie zapłakała nad zmarłym synkiem...

W drugim domu mieszka Deanna, mężatka, z piątką córek, która stała się intruzem we własnym domu. Trudno ją początkowo polubić, jest apodyktyczna, nad wszystkim musi mieć kontrolę, stosuje rygorystyczne metody wychowawcze, mnóstwa rzeczy zakazując swoim córkom, przez co i mąż, i dzieci się jej boją, i coraz bardziej oddalają od niej.
Deanna miała matkę alkoholiczkę, w domu zawsze było brudno, nie było co jeść, matka znęcała się nad nią, aż do dnia, gdy złamała jej rękę i opieka społ. odebrała Deannę matce, przekazując ją pod opiekę wujostwu. Na dzień dobry dziewczynka usłyszała, że zostanie u nich pod warunkiem, że będzie bardzo grzeczna i robiła to co jej każą. Tak oto stała się dziewczynką idealną. Niestety przeniosło się to na jej dorosłe zycie, wciaż stara się być idealną żoną i matką, i dziwi się, że rodzina nie docenia jej starań, tego, że zawsze ubrania są starannie złożone, jedzą wyłącznie zdrową żywność, że sama piecze chleb i gotuje, dba o dzieci i męża. Długo nie może zrozumieć dlaczego rodzina tak ma jej dosyć. Gdy sytuacja staje się nie do zniesienia, a u Deanny rozwija się nerwica natręctw połączona z atakami paniki, postanawia pójść po pomoc i sprawić, by jej rodzina znów była kochającą się rodziną.

Powieść rozpoczyna się, gdy do trzeciego, mocno zaniedbanego domu wprowadza się Andi, młoda lekarka pediatra, którą niedawno porzucił przed ołtarzem narzeczony, a konkretnie nie zjawił się na ślubie.
Andi traktowana przez rodzinę jako czarna owca, ofiara losu, bo jak śmiała zostać "tylko" pediatrą, podczas, gdy jej rodzeństwo i rodzice są wybitnymi lekarzami i naukowcami. Matka na każdym kroku jej to wypomina, dlatego gdy czara goryczy sie przelewa po niedoszłym ślubie, Andi pod wpływem impulsu kupuje dom na wyspie.

Dom wymaga kapitalnego remontu, czego podejmuje się mąż Boston ze swoim szwagrem, którzy mają firmę budowlaną. Ów szwagier, Wade od razu wpada w oko Andi, która jeszcze niedawno zarzekała się zostać singielką. Ale serce kieruje się swoim rozumem. Niestety i tu pojawią się przeszkody, o czym doczytacie same :)

Gorąco polecam lekturę, to mądra powieść, oj parę razy popłakalam się na niej razem z którąś z bohaterek.

Przyjemna opowieść zarówno na letnie, jak zimowe wieczory. Banalne historie z happy endem, ale czyż nie o to chodzi w rozrywce. To nie jest wybitna literatury, co nie zmniejsza przyjemność z czytania i podążania za bohaterami. Lekka, miła, choć czasem o trudnych relacjach.

Bardzo fajna książka, wciągająca opowiada o 3 kobietach które są sąsiadami. Pokazuje tez jacy potrafią być mężczyźni oraz zawsze czeka rycerz na białym koniu.

Powieść „Trzy siostry” Susan Mallery była dla mnie miłym zaskoczeniem.
Książka ta porusza ważne problemy (utrata dziecka, porzucenie przed ołtarzem, problemy małżeńskie…) jednak w magiczny, jedynie sobie znany sposób potrafi obrócić każdą sytuację pełną lęku i smutku w balsam dla serca.
Trzy kompletnie różne kobiety zaczyna łączyć przyjaźń, w piękny sposób ukazuje, że człowiek jest w stanie znieść naprawdę wiele cierpienia i przeciwności losu. Bo w życiu ważne jest, by nie zapomnieć o tym co naprawdę cenne: o rodzinie i przyjaźni.
Trzy siostry” polecam przede wszystkim osobom, które przepadają za obyczajówkami albo po prostu chciałyby nieco się odprężyć.

Powieść „Trzy siostry” Susan Mallery była dla mnie miłym zaskoczeniem.

Niezwykle przyjemna lektura. Z pozoru ta powieść wydaje się być lekkim, wakacyjnym czytadłem, ot zwykłą obyczajówka do czytania w hamaku lub na plaży. jednak autorce udało się tu poruszyć problemy znacznie bardziej poważne: syndrom dziecka alkoholika, negatywne konsekwencje nadmiernej chęci kontrolowania wszystkiego wokół, rozpaczy po stracie dziecka i konieczności przejścia całego procesu związanego z żałobą. I choć przytoczone tu problemy wydają się być z gatunku tych najcięższych, książka napisana jest w sposób, który sprawia, że po prostu miło się ją czyta.
Bo w gruncie rzeczy to opowieść optymistyczna. O sile przyjaźni, o tym, że zawsze można zacząć wszystko od nowa i o tym, jak bardzo potrzeba jest nam drugiego człowieka obok.
Choć nie byłam przekonana do tej powieści, bo myślałam, ze będzie ona zbyt błaha, teraz cieszę się, że po nią sięgnęłam. Lektura zafundowała mi mnóstwo emocji i dostarczyła tematu do przemyśleń. Przede wszystkim jednak przypomniała, że należy doceniać to, co mamy,a le nie bać się tego, co przyniesie życie. bo nawet z najgłębszego dołka można się podnieść.

Powieść o przyjaźni trzech kobiet, które mieszkają obok siebie. Andi trafia na wyspę po tym jak porzucił ją narzeczony w dniu ślubu przed ołtarzem, Boston opłakuje śmierć swojego malutkiego synka i Deanna, na której charakter wpłynęła toksyczna matka. Wszystkie panie mocno się zaprzyjaźniają i byłoby całkiem fajnie gdyby nie to,że książka jest tak przewidywalna, że aż odbiera chęć czytania.

Tytułowe trzy siostry to trzy domy położone na wzgórzu na małej wyspie Blackberry, gdzie wszyscy mieszkańcy się znają i wiodą spokojne życie. Każdy dom zamieszkuje inna kobieta.

Andi, kiedy narzeczony nie pojawił się przy ołtarzu, postanowiła obrócić życie o 180 stopni, sprzedała wszystko i kupiła dom, który zastała w opłakanym stanie. Boston to artystka, która po śmierci synka jedynie umie malować jego portrety i się w tym zatraca. A trzeci dom zamieszkuje Deanna, matka piątki dzieci, u której perfekcja dominuje w każdym elemencie życia.

Czy kobiety się polubią i będą jak te trzy siostry ze wzgórza?

Piękna, ciepła i zarazem dotykających ważnych aspektów życia książka. Ważne żeby przy sobie mieć bliskich, kochających i rozumnych ludzi a wtedy można podnieść się z najgorszego upadku.

Wielu osobom Wydawnictwo HarperCollins może nie być znane, ale zaręczam, że warto zapoznać się z ofertą książkową proponowaną przez nie. Współpracuję od jakiegoś czasu z tym wydawnictwem i muszę przyznać, że każda książka, którą miałam okazję otrzymać do recenzji okazywała się trafiona w dziesiątkę. To chyba trudna sztuka by w ofercie znajdowały się same bestsellery.
"Trzy siostry" to godna polecenia powieść. Na jej przykładzie możemy zobaczyć, że wcześniej czy później zza chmur wyjdzie słońce, a nawet największe problemy wyblakną lub całkowicie znikną ustępując miejsca szczęściu.
Akcja zaczyna się w momencie gdy Andi postanawia zmienić swoje życie. By zapomnieć o przeszłości postanawia wyjechać. Kupuje zrujnowany dom na pięknej wyspie, postanawia go wyremontować i otworzyć gabinet lekarski. Podziwiam ją. Naprawdę. Wiele kobiet w jej sytuacji zamknęło by się w sobie, nie miało ochoty na życie. Przede wszystkim byłoby im wstyd, że zostały porzucone przed ołtarzem (byłby to wstyd zupełnie irracjonalny, brak jakiejkolwiek winy to sprawa oczywista).
Andi poznaje swoje sąsiadki. To kobiety, tak jak ona doświadczone przez życie. Boston trudno pogodzić się ze śmiercią półrocznego synka, w swój sposób przeżywa żałobę. Oddala się od mężem. Ona szuka ucieczki w malarstwie- on w alkoholu. Czy uda im się do siebie dotrzeć?
Deanna to kobieta silna. Matka pięciu córek, szczęśliwa żona. Tak wydaje się boku. Nasza bohaterka dąży do ideału, nie zważając na nic. Nie zdaje sobie sprawy, że swoim zachowaniem rani bliskich.. Mało kto wie, że na teraźniejszość wielki wpływ miała przeszłość i traumatyczne wydarzenia jakie Deanne przeżyła jako mała dziewczynka.
Czy naszym bohaterkom uda się ułożyć życie i skosztować szczęścia? Sprawdźcie.
Książkę czyta się szybko, jest bardzo wiele interesujących wątków. Nie potrafiłabym zdecydować, który najbardziej do mnie "trafił", wzruszył. Wiem jedno- z chciałabym przeczytać inne powieści tej autorki (mam nadzieję, że powstaną).
Tytuł brzmi dwuznacznie. Musicie wiedzieć, że Trzy Siostry to między innymi nazwy domów. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że może to być określenie przyjaźni bohaterek.
To taki lek na całe zło...

"Trzy...

„Trzy siostry” Susan Mallery

Polecam tą książkę do czytania w tramwaju i w kolejce do kasy na zakupach, albo na poczcie albo chwilkę przed snem.

Książka jest z gatunku ...
więcej na http://smakuje.blox.pl/2016/04/23-kwietnia-8211-Swiatowy-Dzien-Ksiazki.html

„Trzy siostry” Susan Mallery

Książka jest z gatunku ...

• Zrecenzowane
  • Obyczajowe
  • Poszukuję
  • ☆ 2016 ☆

Dodaj cytat z książki Trzy siostry