Zakładnik

Tłumaczenie: Bartłomiej Madejski
Cykl: John Stratton (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Hostage

Tajna akcja brytyjskiego wywiadu w Irlandii Północnej, polegająca na obserwcji IRA kończy się klęską, kiedy IRA porywa obserwatora. Pożytek z tego jest taki, że wiadomo iż IRA ma wtyczkę w Londynie, a MI5 dowiaduje się, że informacje przechodzą przez Francję. Do Paryża rusza grupa specjalna pod dowództwem Johna Strattona.

wiejskifilozof | 2015-10-11

Kiedyś pamiętam,było mnóstwo książek o IRA.Dziś chyba już to,temat troszkę nie modny.Dlatego,bardzo się ciesze,że mogłem przeczytać,to książkę.
Akcja jest tu bardzo żywiołowa.Porwanie,strzelanina,próba z bombą biologiczną.Czego chcieć więcej ?
Mamy tu wyraźnie zarysowane postaci.Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.
Autor wyraźnie oddziela dobrych,od tych złych.
Jest tu i wątek rodzinny i romansowy.Ale spokojnie,ten drugi.Ma też swe drugie dno.
W Zakładniku nie ma nudy,tu na każdej stronie coś się dzieje.
I mimo,że IRA już nie jest "modna" to warto przeczytać,dla samej akcji.

spectator_zm | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Niezwykle ciekawa i dobra powieść sensacyjna brytyjskiego pisarza Duncana Falconera – byłego komandosa brytyjskich służb specjalnych. Autor więc doskonale orientuje się, o czym pisze i objawia swój niezły talent w budowaniu dramaturgii, dobrze skonstruowanej fabuły i bardzo ciekawych, barwnych postaci.
„Zakładnik” to pierwsza powieść cyklu o Johnie Strattonie, który na początku wcale nie wydaje się być głównym bohaterem. Schowany w cieniu, skryty i tajemniczy wchodzi do akcji dopiero w decydujących momentach.
„Zakładnik” charakteryzuje się doskonałym tempem, świetną akcją, niezwykle niebezpiecznymi i dramatycznymi momentami, a zakończenie po prostu wbija w fotel!
Temat IRA i jej nieustającej wojny z Brytyjczykami może wydawać się już niemodny, ale ten konflikt nigdy tak naprawdę nie wygasł, ciągle się czai, więc nic dziwnego, że autor wokół tego tematu zbudował swą powieść.
Przeczytałem dotychczas trzy powieści Falconera z Johnem Strattonem. Każda z nich jest inna, akcje, wokół...

Marta Struk | 2017-07-07
Przeczytana: lipiec 2017

Bardzo dobrze się czyta, dużo akcji, walka Wywiadu Brytyjskiego z IRA, polecam.

pomidor708 | 2017-03-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017