Zakładnik

Okładka książki Zakładnik Duncan Falconer
Okładka książki Zakładnik
Duncan Falconer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: John Stratton (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
John Stratton (tom 1)
The Hostage
Wydawnictwo Dolnośląskie
2006-01-01
2006-01-01
Bartłomiej Madejski
terroryzm IRA broń biologiczna siły specjalne

25/180/2022
Fajne to. Trochę jak u Clancy'ego, tzn. akcja się pomału rozkręca. Nie jest aż tak widowiskowo, jak u Toma C., ale bardzo przyzwoicie. I, jak należy, źli dostają łomot. A to dziś mocno krzepiące.

25/180/2022

Niezwykle ciekawa i dobra powieść sensacyjna brytyjskiego pisarza Duncana Falconera – byłego komandosa brytyjskich służb specjalnych. Autor więc doskonale orientuje się, o czym pisze i objawia swój niezły talent w budowaniu dramaturgii, dobrze skonstruowanej fabuły i bardzo ciekawych, barwnych postaci.
„Zakładnik” to pierwsza powieść cyklu o Johnie Strattonie, który na początku wcale nie wydaje się być głównym bohaterem. Schowany w cieniu, skryty i tajemniczy wchodzi do akcji dopiero w decydujących momentach.
„Zakładnik” charakteryzuje się doskonałym tempem, świetną akcją, niezwykle niebezpiecznymi i dramatycznymi momentami, a zakończenie po prostu wbija w fotel!
Temat IRA i jej nieustającej wojny z Brytyjczykami może wydawać się już niemodny, ale ten konflikt nigdy tak naprawdę nie wygasł, ciągle się czai, więc nic dziwnego, że autor wokół tego tematu zbudował swą powieść.
Przeczytałem dotychczas trzy powieści Falconera z Johnem Strattonem. Każda z nich jest inna, akcje, wokół których autor buduje te powieści, też są zupełnie różne. Raz Stratton działa jako żołnierz sił specjalnych, innym razem na własną rękę w prywatnej sprawie, a jeszcze innym wyciągany jest gdzieś z ukrycia po odstawieniu przez przełożonych na boczny tor. Stratton jest jednak niezwykle skuteczny i ogromnego pecha mają ci wszyscy, którzy wejdą mu w drogę…
Polecam wszystkim lubiącym dobrą sensację i wartką akcję. Te powieści można porównywać do najlepszych filmów sensacyjnych z udziałem największych gwiazd kina akcji…

„Zakładnik” to pierwsza powieść cyklu o Johnie Strattonie, który na...

Bardzo dobrze się czyta, dużo akcji, walka Wywiadu Brytyjskiego z IRA, polecam.

Bardzo dobrze się czyta, dużo akcji, walka Wywiadu Brytyjskiego z IRA, polecam.

Kiedyś pamiętam,było mnóstwo książek o IRA.Dziś chyba już to,temat troszkę nie modny.Dlatego,bardzo się ciesze,że mogłem przeczytać,to książkę.
Akcja jest tu bardzo żywiołowa.Porwanie,strzelanina,próba z bombą biologiczną.Czego chcieć więcej ?
Mamy tu wyraźnie zarysowane postaci.Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.
Autor wyraźnie oddziela dobrych,od tych złych.
Jest tu i wątek rodzinny i romansowy.Ale spokojnie,ten drugi.Ma też swe drugie dno.
W Zakładniku nie ma nudy,tu na każdej stronie coś się dzieje.
I mimo,że IRA już nie jest "modna" to warto przeczytać,dla samej akcji.

Mamy tu wyraźnie zarysowane postaci.Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.
Autor wyraźnie oddziela dobrych,od tych złych.
Jest tu i...

• 3Sypialnia 2E