Były sobie świnki trzy

Okładka książki Były sobie świnki trzy Olga Rudnicka
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Były sobie świnki trzy
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
2016-03-15
2016-03-15
literatura polska kryminał zbrodnia śledztwo przyjaciółki mąż i żona zdrada

Żony swoich mężów

"Bycie żoną swojego męża ma pewne zalety- pełne konto i nadmiar wolnego czasu. W zamian wystarczy tylko pilnować, by mąż nie zapomniał, dzięki komu żyje pełnią szczęścia. Układ działa jak w zegarku, ale do czasu... Jolka, Martusia i Kama pewnego dnia odkrywają, że w metryce lat im przybywa, nie ubywa, pojawiają się kurze łapki, dodatkowe kilogramy, a w życiu ich mężów inne kobiety. Przyjaciółki postanawiają zmienić swój stan cywilny, zanim zrobią to ich mężowie. Tylko te nieszczęsne intercyzy... W tej sytuacji można zrobić tylko jedno. Zostać bogatą wdową. Żeby to tylko było takie proste..."

To moje pierwsze spotkanie z autorką i od razu niewypał. Ta książka od samego początku była jak dla mnie beznadziejna, a im dalej było tylko gorzej. To cierpienie jednak wynagrodziła mi końcówka, która mi się podobała.
Mamy tu 3 przyjaciółki
Jola poniżana przez męża i nawet przez nastoletnie dzieci, dopiero później stanęły po jej stronie,
Martusia przysłowiowa blondynka, która chciała dziecka, ale mąż nie chciał dzieci więc nawet z żoną nie sypiał, za to z innymi kobietami owszem i Kama charakterna babka, która wiedziała o zdradach, ale odbijała to sobie dbaniem o siebie- zabiegi, ćwiczenia itp. plus własny kochanek.
W małżeństwie każdej nie powodziło się, gdyby nie podpisane intercyzy już dawno byłyby po rozwodzie.
Kobiety wpadają na pomysł uśmiercenia swoich mężów by być szczęśliwymi bogatymi wdowami.
Czy to im się uda?
Książka jest absurdalna. Pełno w niej "nieszczęśliwych" wypadków.
Dla mnie główne bohaterki są przedstawione jako te puste żyjące z łaski swego męża.
Wiele kobiet tak żyjących myśli że taka sielanka będzie trwać do śmierci, a potem budzą się ze zmarszczkami, z dodatkowymi kilogramami i z tą myślą, że zaraz mogą być wymienione na "lepszy' model.
Ta książka to kryminał komediowy, jednak dla mnie nic tu śmiesznego nie było.
Podobała mi się jedynie końcówka, gdy do ich grupy dołączyła czwarta osoba, która pomogła im zniszczyć męża jednej z kobiet ( nie uśmiercając go).
Dla mnie ta pozycja jest słaba.

To nie moja pierwsza książka tej autorki. Zawsze wracalam do niej, ponieważ podobał mi się styl pisania ale.. Ta historia jest zbyt abstrakcyjna. Zbyt przerysowana. Za mało prawopodobna. Od połowy zmuszalam się do dokończenia ksiazki, to było czytanie za kare.. Zakończenie niedorzeczne. Zdecydowanie jestem na nie.

Tym razem również kryminalnie ale i śmiesznie.
Komedia kryminalna, z trzema mężatkami na pierwszym planie. Każda z nich planuje zostać wdową i to w najbliższym czasie. Nie chcą czekać na śmierć ze starości, o rozwodach w ogóle nie ma mowy. Planują zbrodnie doskonałą, jednak wszystko zaczyna się mieszać. Nic nie idzie po ich myśli, choć plan jak najbardziej się spełnia.
Jolka, Martusia i Kama muszą coś zrobić za wszelką cenę, żeby zostać wdowami z bogatym zasobem portfela.

To było moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę przyznać, że przypominało mi to Alka. Może dlatego, że ostatnie komedie kryminalne, które czytałam, to właśnie tego autora.

Można się pośmiać, fabuła też niczego osobie. Dostałam to czego oczekiwałam. Zbrodnie planowane są aż trzy. Także każdy znajdzie coś dla siebie 🤣🤣. Mnóstwo zbiegów okoliczności, zawsze ktoś niezadowolony.

Lubię komedie kryminalne i chętnie przeczytam coś innego autorki. Co polecacie? Może macie jakieś typy, które przewyższają wszystko? Dajcie znać.

Polecam 💪

Tym razem również kryminalnie ale i śmiesznie.

Po prostu beznadziejna . Przeczytałam 60 stron i szkoda mi było więcej czasu.

Po prostu beznadziejna . Przeczytałam 60 stron i szkoda mi było więcej czasu.

Nie dało rady dokończyć..miało być śmiesznie a wyszło męcząco.

Nie dało rady dokończyć..miało być śmiesznie a wyszło męcząco.

Bardzo dobrze się bawiłam, świat byłby lepszym miejscem, gdyby tacy okropni mężczyźni dostawali to na co zasługują. A Pani Rudnicka jest dla mnie najlepszym oparciem podczas bezsennych ciążowych nocy, świetnie się bawię już kolejny raz.

Trzy kobiety mają dość swoich okropnych obleśnych mężów i chcą się ich pozbyć. Przezabawna historia pełna zaskakujących zwrotów akcji. Przyjemna lektura na wieczór lub relaksujący weekend.

Wysłuchana.
Nie lubię tego typu dziuń, co to ich jedyną pracą jest wydawanie pieniędzy męża, ale bohaterki Rudnickiej wprost pokochałam. Trzy niezrównoważone umysłowo bohaterki i czwarta, całkiem sensowna kobita, która przystaje do ich bezsensownego sojuszu.
Książka z tych, gdzie człowiek, co chwila robi facepalm i zaśmiewa się do rozpuku w miejscach publicznych. Jako nastolatka, zaczytywałam się w Chmielewskiej i reagowałam na jej książki bardzo podobnie. Niesamowicie się cieszę, że moja idolka dorobiła się tak zacnych następców jak Olga Rudnicka i Alek Rogoziński.
No i słowa uznania dla lektorów czytających audiobooki, Wasza interpretacja jest czasami tak genialna, że człowiek się zastanawia, co jeszcze można posprzątać, żeby tylko nie odrywać się od słuchania.

Wysłuchana.

Przyjemna komedyjka. Na ogromny plus lektorka (słuchałam w audiobooku),szczególnie w roli Martusi.

Lekka i szybko się czyta. Oczywiście po raz kolejny wśród bohaterek jest słodka idiotka, która może była śmieszna w jednej powieści., ale tu tylko irytuje. Ogólnie miło się czytało.

• 2016
  • Olga Rudnicka