Mijn vader
Róża_Bzowa

Kim jest tata dla małego chłopca? Wszystkim! Niezwykły portret taty widzianego oczami małego chłopca. W 42 zabawnych i wzruszających rozdziałach poznajemy tatę, który jest najwyższym, najsilniejszym, najmądrzejszym i najwspanialszym człowiekiem na świecie. Wie wszystko i wszystko potrafi: unieszkodliwić zbira, stać się niewidzialnym, ugasić pożar, zatrzymać pędzący buldożer i zakończyć...

Kim jest tata dla małego chłopca? Wszystkim!

Niezwykły portret taty widzianego oczami małego chłopca. W 42 zabawnych i wzruszających rozdziałach poznajemy tatę, który jest najwyższym, najsilniejszym, najmądrzejszym i najwspanialszym człowiekiem na świecie. Wie wszystko i wszystko potrafi: unieszkodliwić zbira, stać się niewidzialnym, ugasić pożar, zatrzymać pędzący buldożer i zakończyć wojnę. Lekka i dowcipna opowieść o wyjątkowym tacie w niekonwencjonalny sposób docenia dziecięcą fantazję i bezwarunkową wiarę w rodzicielską doskonałość.

Tekst holenderskiego mistrza krótkich humorystycznych opowiadań o zwierzętach (znanych polskim czytelnikom z książek Nie każdy umiał się przewrócić i Urodziny prawie wszystkich) został zilustrowany przez Rotraut Susanne Berner – autorkę m.in. uwielbianej przez dzieci Ulicy Czereśniowej. Jej radosne ilustracje doskonale współgrają z opowieścią pełną pomysłowych metafor.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-tata.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-tata.html

Jamajka | 2016-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2016

książki dla dzieci oceniam po reakcji dziecka. ta jest cudownie abstrakcyjna. surrealistyczna. poetycka. inspirująca. naszkicowana. ja nie zawsze nadążałam, bo analizowałam, zadawałam sobie pytania a moje dziecko reagowało tak, jakby ta narracja została wyjęta z jego głowy. wszystko było oczywiste. dialog z książkową mamą o miłości, czytał ze mną na głosy, ot tak sobie, z powietrza. niezwykłe doświadczenie. brak słów.

Piter | 2017-01-31
marcepan | 2016-04-30