365 pingwinów

Okładka książki 365 pingwinów Jean-Luc Fromental
Okładka książki 365 pingwinów
Jean-Luc Fromental Wydawnictwo: Tatarak literatura dziecięca
2014-10-01
48 min.
Jarosław Wróbel

Okładka książki Miś na czas Jean-Luc Fromental, Joëlle Jolivet
Miś na czas Jean-Luc Fromental,...
Okładka książki O psia kość! Jean-Luc Fromental, Joëlle Jolivet
O psia kość! Jean-Luc Fromental,...
Okładka książki Le Coup de Prague Jean-Luc Fromental, Miles Hyman
Le Coup de Prague Jean-Luc Fromental,...

Okładka książki Pora na potwora Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Pora na potwora Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Niebieska niedźwiedzica Joanna Maria Chmielewska, Jona Jung
Niebieska nied... Joanna Maria Chmiel...
Okładka książki Spóźniłem się do szkoły, bo... Davide Cali, Benjamin Chaud
Spóźniłem się ... Davide Cali, Benjam...

Błyskotliwa i z humorem. Ciekawa, angażująca i bardzo zaskakująca. Moje dzieciaki ją uwielbiają, sama znam ją już prawie na pamięć. Dlatego bardzo polecam!

Bardzo chciałam pokazać wam to graficzne pomarańczowo - czarne cudo podczas #tydzienztatarakiem. Nie udało się, więc nadrabiam teraz! Co to jest za książka! Żartobliwa, pełna pingwinów, matematyki, ludzi i ich stanów emocjonalnych oraz szalonych pomysłów. Zachęca, aby ciągle do niej wracać, nie pozwala o sobie zapomnieć. Jak widzicie, nam się bardzo podoba 🥰

W pierwszy dzień roku do drzwi domu, w którym miesza pewna czteroosobowa rodzina puka kurier. W paczce znajduje się najprawdziwszy pingwin! Jakby tego było mało, następnego dnia pojawia się kolejna przesyłka z pingwinem. Kolejnego również i tak przez całe 365 dni! Wyobrażacie sobie to? Jak zmieścić tyle pingwinów w jednym, małym domu? Zaczyna się układanie, segregowanie, upychanie po szufladach. A w raz z tymi czynnościami pojawia się zabawa z matematyką. Mnożenie, dodawanie, dzielenie - to wszystko i o wiele więcej znajdziecie na kartach tej wspaniałej książki.
Skąd się wzięły pingwiny? Co się stanie, gdy znikną?

To bardzo zaskakująca książka! Wyjątkowa i niepowtarzalna. Drugiej takiej na rynku nie znajdziecie. Mnóstwo dobrego humoru, salwy śmiechu podczas czytania, ważny wątek ekologiczny i oplatająca wszystko matematyka.

Bardzo duży format, twarda oprawa, dobrej jakości papier i niezwykłe, pełne kontrastów ilustracje. Jest, co podziwiać 🥰
Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

W pierwszy...

Pierwszy dzień nowego roku.
Tajemnicza paczka.
Pingwin w środku.
Zaraz, zaraz, przecież rok ma 365 dni i tylu też czarno-białych gości odwiedzi wesołą rodzinkę, ale jak je wszystkie przechować w jednym domu? Jest układanie, chowanie, są szuflady i piramidy, czy to już chaos?
Wierzcie mi, tutaj się dzieje. I to tyle, że sama się dziwię jak można to zmieścić w jednej książce. A jednak się dało i powstało to nasycone czernią i pomarańczą cudo.
Tatarak kolejny raz nie zawodzi. Lektura, którą wprost uwielbiamy, a do tego nieoceniona pomoc w matematycznych potyczkach. Mnożymy, dodajemy, dzielimy, a przy tym rymujemy. Dwoi nam się i troi w oczach. Świat staje się innym wymiarem. Edukacyjna, kipiąca radością i energetycznymi ilustracjami. Wiedza serwowana tak, że nie chcesz przestać jeść, a do tego uśmiech nie schodzi Ci z twarzy. To fantastyczny pingwini zawrót głowy.
Istne książkowe SZALEŃSTWO!
Po prostu dla KAŻDEGO!

Pierwszy dzień nowego roku.
Tajemnicza paczka.
Pingwin w środku.

“365 pingwinów’ to książka szalona. Pingwiny przesyłane w paczkach. Pingwiny układane w szufladach, by zmieściło ich się więcej, pingwiny ustawiane w piramidy, by można było je zliczyć. Emocje, które zmieniają się z każdym kolejnym pingwinem, aż do nastania totalnego chaosu. U nas bardzo się podoba https://poczytajnia.pl/365-pingwinow-czyli-pingwin-na-kazdy-dzien-jak-radosc-zamienia-sie-w-koszmar/

Świetna kreska, tekst i pomysł. To nie są zwyczajne rymowanki z rymem częstochowskim, o Jasiu, który szedł z kwiatkiem, ale się przewrócił i stłukł kolanko. Zdecydowanie polecam, dzieciakom bardzo się podoba.

Dla moich synów lat 5 i 7 to absolutny hit. Znamy ją już na pamięć. POwoli mam dość :-)

Dowcipna, intrygująca i..pouczająca! Świetnie zilustrowana,dzieci nie mogły oderwać od niej oczu. Czytaliśmy ją kilkanaście razy, za każdym razem z żalem zamykając ostatnią stronę.

"W dzień noworoczny z samego rana paczka niespodziewana ... otwieramy pudło - pingwin wypada! " i tak kolejne dni mijają "Aż do niedzieli tak się toczyło siedem pingwinów w domu przybyło,... na koniec stycznia w domu się kręci 31" W dalszej kolejności spotkamy dodawanie, mnożenie pingwinów, logiczna zabawa w układanie, zabawa i śmiech. Pięknie zilustrowana, podstawowe kolory: pomarańcz, biały, czarny i niebieski. Książka dużego formatu do czytania i zabawy. Polecam.

7-latka zachwycona, książkę przeczytała już kilka razy i zanosiła również do szkoły żeby pani mogła przeczytać wszystkim dzieciom. Jedną gwiazdkę odejmuję za zbyt duży, a przez to niewygodny format.

Świetna książka dla dzieci. Wesoła, zaskakująca, a przy okazji możemy poćwiczyć liczenie ;) Idealna dla 4-5 latka, który nie lubi dużo tekstu w książkach :)

• Dla dzieci
  • Książki obrazkowe
  • 2017
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki 365 pingwinów