Luna: Wilcza pełnia

Wydawnictwo: Mag
Luna: Wolf Moon
Uczta Wyobraźni
Mariusz

Zabito Smoka. Corta Hélio, jedna z pięciu rządzących Księżycem rodzinnych korporacji, została zniszczona. Rodzina się rozproszyła, wrogowie podzielili majątek między sobą. Minęło osiemnaście miesięcy. Ocalałe dzieci Cortów, Lucasinho i Luna, uzyskały ochronę potężnego rodu Asamoah, a Robson, który nie doszedł do siebie po gwałtownej śmierci rodziców, jest teraz podopiecznym – a w istocie...

Zabito Smoka.
Ocalałe dzieci Cortów, Lucasinho i Luna, uzyskały ochronę potężnego rodu Asamoah, a Robson, który nie doszedł do siebie po gwałtownej śmierci rodziców, jest teraz podopiecznym – a w istocie zakładnikiem – rodu Mackenziech. Natomiast mianowany następca tronu, Lucas Corta, zniknął z powierzchni Księżyca.
Jedynie lady Sun, głowa rodu Sunów i korporacji Taiyang, podejrzewa, że Lucas jednak żyje i wciąż jest liczącym się graczem. Przecież zawsze był królem intrygi – i nie zawahałby się zaryzykować nawet życia, by zbudować nowe Corta Hélio, jeszcze potężniejsze niż przedtem. Potrzebuje jednak sojuszników – aby ich zyskać, porywa się na podróż na Ziemię, wyprawę niewykonalną dla urodzonego na Księżycu człowieka.
W niestabilnym księżycowym klimacie zwieńczeniem intryg, zmieniających się sojuszy i politycznych machinacji wielkich rodów staje się otwarta, krwawa wojna.
Luna: Wilcza pełnia jest kontynuacją sagi o pięciu księżycowych Smokach.

źródło opisu: www.mag.com.pl

źródło okładki: www.mag.com.pl

Agnieszka | 2017-05-24
Przeczytana: 24 maja 2017

Jest to właściwie recenzja obu tomów.

Znałam dotąd (przed Luną) 3 książki Iana McDonalda, każdą czytałam z przyjemnością na tyle dużą żeby sięgać do następnych. Ale żadna z tych powieści nie kupiła mnie w pełni, w Brasyl nie pasowało mi tempo, było za szybkie, nie pozwoliło rozwinąć się opowieści, czytanie przypominało bieg na czas, w Domu Derwiszy -skądinąd chwilami zachwycającym - nie udało się stworzyć McDonaldowi wystarczającej więzi miedzy mną a bohaterami, Dni Cyberabadu -zestaw opowiadań, odrobinę mnie znużył, mimo charakterystycznej dla McDonalda obfitości pomysłów, ciążyła mi jednorodność atmosfery.

Nie był więc McDonald moim ulubionym pisarzem i nie czekałam niecierpliwie na kolejne jego książki. Aż do Luny. Pierwszy tom Luna: Nów ukazał się rok temu. W kwietniu tego roku drugi Luna: Wilcza Pełnia. Wiem, że kiedyś w zamierzeniach autora miała to być dylogia. Ale mam ogromną nadzieję, że nie spełni tej groźby i będzie jeszcze Lunę pisał. Furtek w drugim tomie zostawił...

ayiana | 2017-06-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papier, 2017
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Pierszy tom był ciekawy, a ten jest jeszcze lepszy. Nie mogłam się oderwać. Świetnie poprowadzona historia. Wyraziści i przekonujący bohaterowie

MałySuseł | 2018-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2018

Krótko pisząc Luna: Wilcza Pełnia utrzymała poziom Luny: Nów. Autor serwuje nam nie tylko nową fabułę, ale także szersze pomysły na świat (chociażby wydarzenia dziejące się na Ziemi).

Nadal więc drżę o to, czy kolejna, podobno ostatnia część, godnie zamknie cykl.

igor | 2017-09-02
Przeczytana: 14 maja 2017

Luna: Wilcza pełnia - Ian McDonald. Dzieje się jeszcze więcej niż w Nowiu* gdyż znamy wszystkich bohaterów i wiemy, z grubsza, na co ich stać. A stać ich na wiele. Jest bardzo dramatycznie i można powiedzieć, że to bardziej wojna niż pokój. Krucha księżycowa równowaga opierająca się na cywilnych kontraktach i korporacyjnej chciwości zaczyna pękać...

więcej: http://gloswglowie.blogspot.com/2017/05/sonata-ksiezycowa-quasi-una-fantasia.html

aklekot | 2018-08-03
Chewy | 2018-07-23