Zostawić Daringham Hall

Tłumaczenie: Agnieszka Hofmann
Cykl: Daringham Hall (tom 3)
Wydawnictwo: Otwarte
Daringham Hall - Die Rückkehr
karollllllla

W Daringham Hall zapanował spokój. Ben realizuje plan przywrócenia majątkowi dawnej świetności. Kate odnajduje upragnione szczęście u boku Bena. Sielanka nie trwa jednak długo – nagle wybucha pożar, który trawi nie tylko rezydencję, ale i zaufanie między kochankami... Ben zamierza odejść, lecz jeśli to zrobi, w angielskiej posiadłości zostawi swoje serce. Czy będzie miał odwagę opuścić Daringham Hall na zawsze?
Historia Bena i Kate trzyma w napięciu do ostatniej strony. Poznaj dalsze losy rodziny Camdenów, Petera, Tilly i innych mieszkańców Salter’s End w najbardziej dramatycznym romansie tego roku.

ZŁAMANE OBIETNICE, WALKA O POSIADŁOŚĆ I PŁOMIENNE UCZUCIA.

TO WSZYSTKO ZNAJDZIESZ W OSTATNIEJ CZĘŚCI TRYLOGII DARINGHAM HALL

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5546

W miłości nie ma żadnych reguł

„Zostawić Daringham Hall” to ostatni tom trylogii pióra Kathryn Taylor, który jest utrzymany w klimacie i stylu pozostałych książek z tego cyklu. Czytelnicy, którzy ją pokochali mają znów okazję spotkać się z poznanymi wcześniej bohaterami i dowiedzieć się czy niebo nad piękną posiadłością się rozchmurzy, a kłopoty zapadną się pod ziemię i znikną jak śnieg w maju.

Ben postanawia poświęcić całe swoje siły i środki finansowe na ratowanie angielskiej posiadłości Camdenów. Ciężko pracuje, dwoi się i troi, by wyprowadzić sprawy finansowe na prostą. Wydaje się, że wszystko będzie zgodnie z jego marzeniami, że akcja ratunkowa powiedzie się i w Daringham zapanuje tak pożądany spokój. Niestety sielankę przerywają kolejne rodzinne kłótnie, niesnaski między Benem a jego krewnymi oraz pożar, który niespodziewanie wybucha pewnego dnia. Iskrzyć zaczyna też w związku Bena i Kate. Harmonia zostaje w wielu sprawach zburzona. Czy wszystko wróci do normy? Czy posiadłość będzie mogła być turystyczną atrakcją i wyjdzie z finansowych tarapatów? Czy tak zakochanym w sobie jak Ben i Kate się ułoży? Co czeka w przyszłości pozostałych bohaterów? Na każde z tych pytań odpowiedź znajdziecie w powieści, która jest równie świetna jak dwa poprzedzające ją tytuły.

Ta książka to czarująca lektura, która dostarczy wielu emocji. Czyta się ją z niekłamaną przyjemnością. Dostarcza rozrywki, relaksuje, przenosi w świat arystokracji, zaprasza do przepięknej posiadłości, której posiadanie już taką sielanką nie jest. Taki dom sporo kosztuje, jeśli na siebie nie pracuje musi mieć bogate źródło finansowania. Ben zakochuje się w rodowym majątku rodziny ojca szybko i mocno. Sam nawet nie wie, kiedy Daringham Hall staje mu się bardzo bliskie i cenne. Udział w tym ma też Kate. Nowy baronet musi dać z siebie wiele, by wygrać finansową batalię. Rodzinka dopieka mu raz po raz. W końcu wskutek pewnych okoliczności wszyscy dochodzą do wniosku o co toczy się gra, co jest w niej stawką. Nieszczęście i kłopoty wbrew pozorom potrafią pogodzić. I to właśnie jest największym przesłaniem tej książki. Romansu też w lekturze nie brakuje. Miłość okazuje się być jednak uczuciem, które wymaga pieszczoty i pielęgnacji. Chuchania i dmuchania, opieki i tkliwości. Miłość uczy zakochane pary z tej książki sztuki kompromisu, rezygnacji ze swojego ja. Jeśli lubicie zawiłe rodzinne intrygi to powieść idealnie dla Was. Jeśli cenicie romanse pozbawione przesłodzonej treści polubicie tę trylogię. Jeśli macie ochotę na lekką i odprężającą książkę wybór powieści Taylor będzie trafiony. Choć zakończenie jest szablonowe i łatwe do odgadnięcia nie umniejszy to przyjemności czytania. Gorąco polecam ten tom i dwa poprzednie na letnie wieczory, ta lektura z pewnością Was nie rozczaruje.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

AuroraBorealis | 2017-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Trzecia część sagi Daringham Hall i aż chce się krzyknąć:"hura nareszcie koniec!".

Co wydarzy się w posiadłości? Czy Kate i Ben będą razem? Jak David poradzi sobie ze swoją sytuacją? Czy będzie z Anną? Czy Tilly coś połączy z chamowatym Peterem? Czy uda się uratować Daringham czy lepiej będzie zostawić je na pastwę losu? Tych i wielu innych rzeczy dowiecie się właśnie z ostatniego tomu.

Trzecia pozycja i w sumie autorka nic nie poprawiła w swoim warsztacie. Nadal mamy drewniane dialogi, których wciąż jest mało, standardowo więcej opisów, może nieco więcej emocji bez emocji, ale wymuszonych wydarzeniami mającymi miejsce w naszym pałacu. Bohaterowie nadal jedni wkurzający, inni nad sobą pracujący, a jeszcze inni bez zmian. Wyjaśniają się pewne sprawy, które wydarzyły się w pierwszy czy drugim tomie.

Ogólnie mam wrażenie, że czytanie tej sagi chyba było stratą czasu. Seria po prostu pupy nie urywa, taka smutna prawda. Czytałam lepsze książki tego rodzaju.

Niestety ja nie polecam...

Wioleta Sadowska | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

"Wszystko albo nic".

Miłość potrafi podobno pokonać wszelkie przeszkody – przynajmniej tak ukazują różne książkowe historie, powstałe najczęściej w niczym nieograniczonej wyobraźni pisarzy. A my, czytelnicy lubimy takie opowieści, w których wszystko dobrze się kończy, a nasi ulubieni bohaterowie odnajdują swoje szczęście. Dokładnie takiego scenariusza spodziewałam się po ostatnim, kończącym trylogię "Daringham Hall", tomie. Nie zawiodłam się, jak ja uwielbiam takie zakończenia!

Kathryn Taylor urodziła się w Kanadzie w Nowej Fundlandii, dorastała w małym miasteczku. Ukończyła Uniwersytet Acadia w Nowej Szkocji, pracowała w szerokim obszarze public relations. Jest mamą dwóch córek, a jej największą pasją jest pisanie będące jednocześnie wielką przygodą. "Zostawić Daringham Hall" jest trzecią częścią trylogii po "Powrót do Daringham Hall” i "Ocalić Daringham Hall".

Ben postanowił pozostać w Daringham Hall, by uratować rodzinny majątek i rozpocząć prawdziwy związek z Kate. Bohater...

Izabela Pycio | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

"Zdjęty niepokojem wyruszył w drogę... Nie mógł żyć tak jak do tej pory, to było pewne. Okłamywał najbliższych mu ludzi i nie potrafił rozstać się z czymś, co już dawno powinien zostawić za sobą."

Bardzo sympatyczna, utrzymana w ciepłym klimacie trylogia, idealna na lekki relaks i poszukiwanie dobrego nastroju po ciężkim dniu. Ciekawa mieszanka współczesności i angielskiej arystokratycznej atmosfery, określonych konwenansów, norm i zasad zachowania, poczucia własnej wyjątkowości i ważności w kontraście z fałszywą prawdą i grą pozorów. Trzeci tom dostarcza nam przyjemnego zaczytania, opartego na romantycznej nucie, namiętnościach bohaterów, intrygującej fabule, dramatycznym przebiegu zdarzeń i ciekawej narracji. Trzeba przyznać, że wiele się w nim dzieje, w zasadzie każdy rozdział dostarcza czytelnikowi ciekawych wrażeń, niecodziennych sytuacji i spojrzenia z różnych perspektyw na podobne sprawy. Książka napisana lekkim piórem, sprawnie skonstruowaną siecią zazębiających się...

darkangel | 2016-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2016

Dalsze losy Kate i Bena oraz rodu Camdenów i posiadłości Daringham Hall. Czy Ben zdoła wyciagnąc dwór z długów? I co z uczuciem Bena i Kate? Czy odnajdą drogę dk swoich serc? Ja juz wiem a wy musicie przeczytać sobie 😉 polecam, miła i ciekawa lektura.

Kasia | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Zgodnie z opisem na okładce, historia Kate i Bena trzyma w napięciu do ostatnich stron. Sporo się dzieje w trzeciej części i chociaż zakończenie można przewidzieć to warto spędzić wieczór z tą książką.
Polecam

Natalia Dziakowicz | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Mogę powiedzieć to z czystą przyjemnością , że bardzo będę tęsknić za trylogią książek o Darringham Hall ..
Wszyscy ci którzy nie wiedzą albo wahają się czy warto to przeczytać mogę powiedzieć jedno NAPRAWDĘ WARTO WZIĄĆ DO RĘKI
Ostatnia część mnie nie rozczarowała ...
Jestem bardzo zadowolona z tej książki tak jak w przypadku poprzednich ..
W końcu poznajemy jaką decyzję podjął główny bohater - Ben w stosunku do Darringham Hall i oczywiście jak zachował się wobec Kate
Przyjaciele ich również mile czytelnika zaskoczyli ...
Wątek pomiędzy Davidem i Anną został przez autorkę rozwinięty i nareszcie dowiadujemy się co z nimi będzie dalej i jaki los ich spotkał.
Uwielbiam historię , dawne rody królewskie i ich etykietę ale ta książka w wspaniały sposób ukazała mi dzieje współczesnego rodu królewskiego ..
Książka jest lekka i napisana zwięzłym i łatwym w opanowaniu językiem .
Nie ma w niej przesadnie długich i skomplikowanych opisów i może przez to szybko można ją przeczytać i...

Asia | 2016-07-04
Przeczytana: czerwiec 2016

W 100% mogę całą serię polecić i zaliczam ją do moich perełek. Pomysł super, byłam pozytywnie zaskoczona. Na pewno wrócę do niej kiedyś. Nie chcę zdradzać szczegółów na temat bohaterów ale na pewno wszystko się toczy w zupełnym chaosie i każdy następny rozdział zaskakuje bardziej od pierwszego. Dawno nie zaskoczyła mnie tego rodzaju książka.

Dona | 2017-04-21
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Ostatnia część trylogii to czas pozornego spokoju.
Ben przejął zarząd nad posiadłością i rezydencją angażując w to swój majątek. Precyzyjny plan rozbudowy oraz udostępnienie części rezydencji dla zwiedzających mają przynieść wymierne korzyści. Lecz nie wszyscy członkowie rodziny podzielają otwarcie Daringham Hall dla turystów, decyzja ta staje się źródłem konfliktów i niezadowolenia.
Ben i Kent cieszą się swoim szczęściem, Tilli wyjeżdża do Nowego Jorku do Petera i wszystko zdaje się podążać w dobrym kierunku. Ben angażuje się w budowę kawiarni, wiążąc z nią spore dochody. Kiedy na terenie posiadłości wybucha pożar i jego przedsięwzięcie ginie w płomieniach, Ben traci grunt i zaufanie do ludzi, których uważał za bliskich.
Opuszcza Daringham Hall z silnym postanowieniem, iż nigdy tu nie powróci.
Czy po jego wyjeździe podzieleni mieszkańcy Daringham Hall w końcu się zjednoczą i jaką rolę odegra spóźniona przesyłka od ojca ?

Ta trylogia to połączenie powieści obyczajowej z...

Shinedown | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Liczyłam, że trylogia mnie pochłonie. Myliłam się. Generalnie cała trylogia nudna, przewidywalna i jeszcze raz nudna. Sceny seksu jak w pierwszym lepszym harlequinie. Nie polecam.

Cyrysia | 2016-05-15

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów trylogii Daringham Hall. Natomiast pozostałych czytelników gorąco zachęcam do sięgnięcia po twórczość Kathryn Taylor. Znajdziecie w niej nie tylko zawiłe relacje rodzinne, pełne nieporozumień i konfliktów, ale także gorącą miłość na tle malowniczej panoramy Anglii. Polecam.