Czerwień

Tłumaczenie: Miłosz Urban
Cykl: Colours of Love (tom 2)
Wydawnictwo: Akurat
Entblößt
Patricia

Przepadła z kretesem. Chociaż Grace doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest uczucie do Jonathana Huntingtona, to z dnia na dzień kocha go coraz bardziej. Czy szlachetnie urodzony, żądny władzy i wyrachowany mężczyzna naprawdę jest tak nieprzystępny, jak jej się wydaje? Czy naprawdę widzi w niej jedynie zabawkę? Dziewczyna postanawia zrobić wszystko, aby mu uświadomić, jak bardzo jest dla niej ważny i że chciałaby dzielić z nim życie. Nie wie jednak, że jej starania niemal doprowadzą do katastrofy: Jonathan będzie musiał stawić czoło tragedii z przeszłości i zmierzyć się z traumą, która rzuciła cień na całe jego życie. Jakiego ostatecznie dokona wyboru? Czy gorące uczucie pięknej młodej kobiety wystarczy, by zmiękczyć jego serce i dać im obojgu szansę na szczęście, którego tak bardzo pragną?

źródło opisu: http://muza.com.pl

źródło okładki: http://muza.com.pl

Kasiek | 2016-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 lutego 2016

Druga część, podobnie jak poprzednia, jest tak bardzo wzorowana na historii Christiana i Any, że nie potrafię jej obiektywnie ocenić, a tylko przez pryzmat podobieństw między nimi. Można je wychwycić nie tylko w ogólnym przesłaniu książki, ale także w szczegółach, jak np. zachowanie głównych bohaterów na balu dobroczynnym.
Starając się jednak spojrzeć na całość z boku, to muszę przyznać, że książka jest całkiem dobra. Nie jest to jednak zapierająca dech w piersiach historia i nie wywołuje skrajnych emocji. Jak dla mnie autorka zawarła w niej za mało dramatyzmu, konfliktów i kontrowersji.
Typowa współczesna historia jakich wiele, z dużą dawką uczucia, jeszcze większą dawką erotyzmu i oczywistym zakończeniem.

Beata | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Bardzo dobry romans. Ściśle połączony z pierwszą częścią: Barwy miłości. Bardzo dobrze się czyta, napisana lekko. Bohaterowie ciekawi, mroczny Jonathan, broniący się przed zaangażowaniem i miłością, Grace – piękna i mądra (nareszcie!) dziewczyna, pragnąca tego, czego pragnie każda kobieta – uczucia i pełnej jedności (nie mylić z uległością:). W zalewie powieści erotyczno-romansowych wydaje mi się ciekawą i przykuwającą powieścią. Przeczytałam z przyjemnością.

ardnaskela | 2017-08-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook

Świetne czytadło. Nie działa na nerwy. Dobrze napisana historia na letni dzień. Polecam.

geena | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Takie książki czyta się przede wszystkim dla przyjemności, a ta jest czystą przyjemnością.
Czerwień jeszcze lepsza od swojej poprzedniczki!

"Czerwień" to pełna namiętnych uniesień opowieść o przemianie głównych bohaterów oraz o tym, jak seks i pożądanie zmieniają się w głębsze uczucia... Kathryn Taylor już w w swojej drugiej serii, o Daringham Hall, którą miałam okazję czytać, pokazała jak dobrze potrafi wykreować swoich bohaterów. I o ile w Daringham Hall niestety na tym się kończy, tak w Barwach miłości autorka idzie na całość i chwała jej za to! W "Czerwieni" po mistrzowsku pokazuje nie tylko głębię obsesyjnego pożądania i miłości, ale również agresji i nieokiełznanych żądz... Zdecydowanie bardziej wolę tę serię, niż Daringham Hall, które w moim odczuciu jawi się raczej bezbarwnie. Nie to co tutaj! Autorka doskonale wie jak podkręcić atmosferę i jak rozpalić emocje, które dopadają nas ze zdwojoną siła już na samym początku czytanej historii. Co więcej, jak się pewnie...

Kasia | 2016-02-20
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 20 lutego 2016

To moja pierwsza e-książka, czytało się wygodnie ale trochę nienaturalnie, cóż muszę się przyzwyczaić :)
Jeśli chodzi o samą treść, to kolejny romans z odważniejszymi scenami erotycznymi. Konstrukcja fabuły też powielona, a mimo to wyzwala emocje i trudno odłożyć książkę na półkę.
Polecam.

Książkomania | 2016-02-08
Przeczytana: 06 lutego 2016

Czerwień.

Kathryn Taylor wdarła się na rynek literatury z ogromnym sukcesem. Jej debiutancka powieść „Barwy Miłości” zdobyła ogromne uznanie nie tylko wśród fanów literatury erotycznej. To było oczywiste, że historia Grace i Jonathana nie może się skończyć na jednej części. „Barwy Miłości. Czerwień” rozwija ich romans, przybliża do poznania prawdy i odkrywa uczucia, a dla nas to kolejne 350 stron emocjonalnej tortury.

„Chcę położyć się przy nim, wtulić w niego i zapomnieć, jak paskudnie to wszystko jest skomplikowane.”

Grace przeszła na kolejny seksualny poziom. Jonathan proponuje jej coraz to nowsze wyzwania, a ona poddaje się jemu całkowicie. Jednak zaczyna jej to nie wystarczać – pragnie miłości Jonathana. Kiedy chce się do niego zbliżyć, on zaczyna się od niej oddalać. Grace zrobi wszystko, by przedrzeć się przez mur Jonathana, lecz nie wie, że to doprowadzi niemal do tragedii.

„Zachowujemy się tak, jakbyśmy byli od siebie uzależnieni. Jest między nami coś, czego żadne z...

książek: 1909
Sherry | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

CZERŃ ALBO CZERŃ

Grace przybyła do Londynu na praktyki w wielkiej, odnoszącej sukcesy firmie. Nie mogła jednak przypuszczać, że na pracy i zdobywaniu doświadczenia zawodowego się nie skończy. Nieprzygotowana na porażająco przystojnego szefa - szalone pożądanie pomiędzy nimi i szereg uczuć, które się pojawią w jej sercu, nie jest w stanie zapanować nad myślami. Nad marzeniami. Nad pragnieniami. A wszystko sprowadza się do bólu - bo Johnatan jest niedostępny. Jest zimny. Ma wokół siebie mur. Czy w sequelu głównej bohaterce uda się go zburzyć albo chociaż nadkruszyć?

Kathryn Taylor nie zdobyła mojego serca pierwszym tomem Barw miłości. I mimo wątpliwej przyjemności jaką miałam podczas lektury tomu numer jeden, po sequel sięgnęłam z pewnego rodzaju zapałem - jak dalej potoczą się losy Grace? Czy autorce uda się przekonać mnie do romansu stanowiącego - nie czarujmy się - trzon całej książki? I muszę przyznać, że po skończeniu "Czerwieni", czuję się miło zaskoczona. Drugi tom...

iza122 | 2016-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2016

On - przystojny, bogaty i niedostępny. Ona - cnotliwa, młoda, ambitna. Schemat, który często wykorzystują autorzy romansów czy powieści erotycznych. Taylor także z niego skorzystała, ale udało jej się dobrze go wykorzystać.

Grace jest gotowa odejść od Jonathana, gdyż pragnie czegoś więcej niż on jest w stanie jej obiecać. Jonathan, nie chce stracić Grace więc idzie na ustępstwa. Początkowo wszytko jest dobrze, jednak mężczyzna nadal jest zamknięty w sobie. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy Grace stara się przekonać Jonathana do pogodzenia się z ojcem, wówczas Jonathan całkowicie izoluje się od Grace.
Jedynym wyjściem dla Grace jest odejście - zakończenie związku, tym samym złamanie sobie serca, gdyż Jonathan nie chce zapomnieć o przeszłości i dać szanse przyszłości.
Czy Grace będzie w stanie walczyć o Jonathana, czy będzie wolała odejść?

"Barwy miłości - czerwień" to bardzo dobra książka. Choć jest klasyfikowana jako powieść erotyczna to tak naprawdę scen łóżkowych nie ma za...

Alexandra | 2016-03-14

Nie ma nic wspanialszego jak wziąć w rękę 2 część książki tym bardziej, gdy pierwsza była cudowna :) 'Barwy miłości' okazała się bardzo wciągająca, a autorka zostawiła nas w takim momencie, że nie wiedziałam czego spodziewać się po kontynuacji.

Związek Grace i Jonathana wisi na włosku o ile można to tak nazwać. Po szoku, jaki przeżyła, gdy mężczyzna zabrał ją do klubu, nie dała rady dłużej tego wytrzymać. Była pewna, że to już koniec jednak on nie pozostawia złudzeń, że to nie może się tak zakończyć i postara się zrobić wszystko, aby nadal mogli cieszyć się swoją obecnością. Tylko że Grace oczekuję czegoś więcej, a Jonathan nie potrafi jej tego dać.

Ciągłe wahania nastroju mężczyzny wszystko utrudniają. Grace nie wie czego może się spodziewać za chwile i mimo to dąży, aby naprawić stosunki z jego ojcem, co jeszcze gorze wpływa na ich relacje. Nie potrafią być ze sobą, jedynie co ich łączy to seks, a na takich fundamentach nie utworzą zdrowej relacji. Czy jest sens ratować to...

Justyna | 2016-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2016

Barwy miłości Czerwień jak sam tytuł wskazuje, to typowy romans z cyklu „On – młody, niezależny, bogaty bóg. Ona – niedoświadczona myszka, obowiązkowo dziewica”. A więc drogie czytelniczki jeśli lubujecie się w tego typu literaturze, to ta powieść jest napisana dla Was. O to następca Greya - Jonathan.
Barwy miłości Czerwień to druga część romansu Grace z przyszłym hrabią Huntingtonem. Ja przygodę z bohaterami zaczęłam właśnie od tej części i trudno mi ocenić, czy dalsze losy Grace was zachwycą. Na pewno zaciekawią… Tu główna bohaterka robi wszystko (naprawdę) aby uświadomić Jonathanowi, że chce się z nim zestarzeć. Problem w tym, iż dla niego to bardzo trudny wybór. Dawne beztroskie życie, czy stabilizacja z jedną kobietą u boku…? Książkę czytało mi się niewiarygodnie szybko, narracja dynamiczna, język ok. Co do pomysłu, no cóż historia jakich wiele opowiedziana z perspektywy kobiety. Nic oryginalnego. Ale gwarantuje, że niepoprawnie romantyczne fanki romansideł, spragnione...