To się da!

Cykl: Złodziejka marzeń (tom 2)
Wydawnictwo: Szara Godzina
Anna Sakowicz, kobieta, marzenia

Joanna w trakcie rocznego urlopu dla poratowania zdrowia mieszka na Kociewiu i opiekuje się ciocią Zofią, energiczną starszą panią. Nowe miejsce staje się szansą na pozytywne życiowe zmiany. Wraz z córką Lusią wikła się w historię z przeszłości i próbuje odnaleźć tajemniczego Henryka z młodości cioci Zosi. Nastolatka wierzy, że miłość może przetrwać kilkadziesiąt lat. Czy faktycznie jest to możliwe?

Autorka stawia główną bohaterkę przed ważnymi decyzjami życiowymi. Każe jej wybierać pomiędzy stabilizacją zawodową a namiętnością, utartymi schematami a porywami serca. Ponadto zmusza ją do walki o nadzieję dla chorej na białaczkę Szpilki.

To się da! jest powieścią napisaną z dużym poczuciem humoru. Anna Sakowicz rozśmiesza, wzrusza, ale i pobudza do refleksji, dając Czytelnikowi sporą dawkę pozytywnej energii. Książka jest kontynuacją Złodziejki marzeń, ale można ją czytać bez znajomości pierwszego tomu.

Losy głównych bohaterów będzie można śledzić w kolejnej powieści Anny Sakowicz, która zamknie cykl o Joannie i jej rodzinie na Kociewiu.

źródło opisu: http://anna-sakowicz.blog.pl/to-sie-da/

źródło okładki: http://anna-sakowicz.blog.pl/to-sie-da/

awiola | 2016-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2016

"Zawsze się da, więc nie ma się co zamartwiać. Jak wszystko się da, to wszystko".

Lubię czytać książki, które epatują optymizmem i dobrą myślą. Zawsze bowiem po takiej lekturze mam poczucie, że jeśli tylko się chce, można naprawdę zdziałać bardzo dużo. Niewątpliwie do takich właśnie dzieł należy kontynuacja powieści "Złodziejka marzeń", czyli książka pod wiele mówiącym tytułem "To się da!". Czy powieść z takimi słowami na okładce może być smutna i przygnębiająca? Oczywiście, że nie, może tylko przynosić nadzieję i pozytywne myśli.

Anna Sakowicz to absolwentka filologii polskiej, filozofii oraz edukacji filozoficznej na Uniwersytecie Szczecińskim, a także edytorstwa na Uniwersytecie im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autorka swoje teksty publikowała w prasie pedagogicznej, debiutowała zaś zbiorem humoresek pt. "Żółta tabletka". Mieszka obecnie na Kociewiu, uwielbia wędrówki po meandrach literatury, kolekcjonuje stare książki. W sieci znajdziecie dwa blogi autorki, do...

Agnieszka | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016

ROZDARTA SOSNA
Na wstępie pragnę podziękować wydawnictwu Szara Godzina za egzemplarz książki do recenzji.
Książka Pani Anny Sakowicz "To się da!" jest drugim tomem cyklu "Złodziejka marzeń". Podobnie jak tomem pierwszym (którego recenzję możecie również przeczytać na moim profilu) jestem nią oczarowana.Już od samego początku lektury postawa oraz perypetie głównej bohaterki przywodziły mi na myśl motyw rozdartej sosny w literaturze.
Joanna to kobieta,która ma za sobą nieudane małżeństwo owocem którego jest nastoletnia Lusia wychowywana samotnie przez matkę. Kobieta razem z córką przebywają w Kociowiu na rocznym urlopie po to,by opiekować się ciocią Zosią.
Niestety urlop dobiega końca i Joanna musi podjąć decyzję odnośnie tego, co dalej zrobić ze swoim życiem.Niestety nie jest to takie proste ponieważ musi wybierać pomiędzy rozsądkiem,a miłością.Jako,że w swoim,życiu została boleśnie zraniona boi się ulec porywom serca lecz jednocześnie wie,że w jej wieku trafić na mężczyznę...

Grażyna | 2016-06-01
Przeczytana: maj 2016

Bardzo polubiłam -bo trudno nie polubić sympatycznej Asi. Czasami potrafiła ściągać na siebie różne "przygody". Cenię gdy w historii jaką przedstawia autorka jest szczerość.....gdy dzieje się coś poważnego,ton jest taki ale także jakże zręcznie są wplecione zabawne historie ,które nie pozwoliły mi nie uśmiechnąć się ,ba czasami śmiałam się tak ,że mój mąż dopytywał się ...co się dzieje. A blubluś,figolas,babora itp. to określenia kociewskie ,które już mam zapisane.Stereotypy,które autorka łamie także przemawia u mnie za czymś pozytywnym.Zachęcam do czytania ,a później do czekania na 2017 rok....ma być dalszy ciąg przygód Asi.

AnnaSikorska | 2016-05-28

Anna Sakowicz jest mistrzynią tworzenia humorystycznych obrazów, pozytywnych bohaterów, nietypowych, silnych kobiet, poruszania poważnych spraw w taki sposób, że czytelnik z chęcią o nich czyta. Do tego tworzy piękny wachlarz osobowości, wśród których są osoby o wielkich sercach, bardzo religijnie, unikające tematów wiary, knujące intrygi, wykorzystujące innych. Mimo, że głównymi bohaterkami są w nich kobiety czterdziestoparoletnie to mają one w sobie tak wiele energii i dystansu, że staną się przyjemną lekturą dla dorastającej młodzieży. W przeciwieństwie do wielu współczesnych książek autorka bardzo subtelnie pomija wątek erotyczny, nie czuje wplatania tandetnych scen łóżkowych, co nie znaczy, że mamy tu do czynienia z samymi cnotkami i dziewicami. Kobiety w książkach Anny Sakowicz los bardzo doświadcza, a mimo tego są silne, pełne nadziei na przyszłość i waleczne.
Takie są i bohaterki książki „To się da!” (kontynuacji „Złodziejki marzeń”, ale można czytać bez znajomości...

książek: 1932
liaguszka | 2017-01-11
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2017

No1 Skończyłam. Dobrze, ze nie miałam przerwy pomiędzy "Złodziejką marzeń" a tą pozycją, która jest kontynuacją przygód Joanny. Obie, choć wpisują się niejako w schemat: rozwód- wyprowadzka-nowe życie- idealny facet jakoś inaczej do mnie przemawia. Przede wszystkim nie jest przesłodzona,sytuacje, które spotykają Joannę nie są wydumane, ale takie życiowe po prostu. Podoba mi się, bo Joanna jest taka zwyczajna, taka "po sąsiedzku". Pochłonęłam "to się da!" w dwa wieczory i teraz żałuję, że tak szybko...

Ewa | 2017-03-20

To się da to druga, z trzech części opowieści kociewskiej, powieść z gatunku literatury kobiecej, której fabuła umiejscowiona została w czasach nam współczesnych w Starogardzie Gdańskim.

Joanna przebywa na rocznym urlopie zdrowotnym. Z zawodu jest nauczycielką, a w tym zawodzie urlopy zdrowotne są częste. Joasia mieszka u swojej cioci, którą rzekomo miała się opiekować. Staruszka jest jednak tak żywotna, że takowej opieki wcale nie potrzebuje, aczkolwiek goszczenie pod swoim dachem wnuczki swojej siostry i jej córki jest dla niej miłą odmianą w życiu. Joanna nie jest przyzwyczajona do bezczynności, więc bardzo szybko angażuje się w pomoc dzieciom przebywającym w miejscowym hospicjum, poznaje również pewnego lekarza i mimo oporów w stosunku do mężczyzn rozbudza w sobie coraz silniejsze uczucie. Ale… w końcu trzeba będzie wrócić do siebie, urlop zdrowotny dobiega końca, a przed Joasią trudne decyzje. Czy postanowi pozostać na Kociewiu? Czy doktorek zatrzyma ją przy sobie? I co o tym...

Joanna | 2016-06-18
Na półkach: 2016, Otrzymane, Przeczytane

Dobry przykład literatury kobiecej, której nie znoszę. Wtórna historia - po rozwodzie świat staje otworem, pojawiają się nowe rewelacyjne propozycje zawodowe, idealny kandydat na męża, a prócz zazdrosnych koleżanek okropnie gapowatą główną bohaterkę kochają wszyscy. Jest trywialnie i nudno.

Grazia_czytaninka_ | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Anna Sakowicz po raz drugi zabrała mnie w krainę, w której sama chętnie bym się znalazła. Ponownie spotykamy się z Joanną oraz Lusią, które przedstawiałam Wam w recenzji Złodziejki marzeń o których możecie przypomnieć sobie tutaj.

Powieść kolejny raz porwała mnie w swoje szpony i nie pozwoliła odłożyć się na półkę, dopóki nie dobrnęłam na ostatnią stronę - o dziwo stało się to bardzo szybko, co bardzo mnie zasmuciło, bo powieść po prostu zachwyca w każdym calu. Autorka dostarcza nam kolejnej dawki humoru, ale nie obędzie się bez wzruszeń, smutków oraz przemyśleń.

Pojawią się nowe postacie takie jak Artur, który jest poukładanym i sympatycznym doktorem, który zawróci w głowie naszej bohaterce Joannie. Pojawi się również postać Jaromira, niezwykle utalentowanego mężczyzny. Niestety jest bardzo chamski i nie strzępi języka na irytujące docinki w stosunku do Asi. Nie da się go polubić, gdyż samym sposobem bycia odstrasza od siebie ludzi. A być może to tylko taka jego przykrywa...

Kasiek m | 2016-02-20
Na półkach: 52/2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 lutego 2016

Katka31 | 2016-02-28

Zapraszam na recenzję http://wielbicielka-ksiazek.blogspot.com/2016/02/to-sie-da-sakowicz.html :)

Alek Rogoziński poleca na wakacje

Dzisiaj pięć zakurzonych książek na wakacje poleca Alek Rogoziński, autor bestsellerowej komedii kryminalnej „Jak Cię zabić, kochanie?” Alek z wykształcenia jest filologiem, z zawodu dziennikarzem, z pasji pisarzem kryminałów.