Przypadek Iwony z Grzmiących

Wydawnictwo: Novae Res
Paulina

Grzmiące - senna mieścina na krańcach cywilizacji. Iwona, tutejsza dziewczyna o intrygującej urodzie, pracuje w miejscowym ciucholandzie, zwanym szumnie butikiem. Pewnego dnia Karol, który zjawił się w Grzmiących nie wiedzieć skąd i zamieszkał w podupadłym dworku na skraju miasteczka, proponuje Iwonie zatrudnienie w charakterze modelki. Mężczyzna stopniowo wprowadza nieobytą dziewczynę w...

Grzmiące - senna mieścina na krańcach cywilizacji.

Iwona, tutejsza dziewczyna o intrygującej urodzie, pracuje w miejscowym ciucholandzie, zwanym szumnie butikiem. Pewnego dnia Karol, który zjawił się w Grzmiących nie wiedzieć skąd i zamieszkał w podupadłym dworku na skraju miasteczka, proponuje Iwonie zatrudnienie w charakterze modelki. Mężczyzna stopniowo wprowadza nieobytą dziewczynę w tajniki sztuki i innych sfer wyższej kultury.

Czy chce w ten sposób oczarować i uwieść coraz bardziej zafascynowaną nim dziewczynę, dla której stał się przewodnikiem i mistrzem? Jakkolwiek się rozwinie ich osobliwy związek, jedno jest pewne: dla Iwony już nic nie będzie takie samo jak wcześniej.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2015

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/przypadek_iwony_z_grzmiacych,druk

Paulina | 2016-01-03
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Książka o niezwykłym charakterze, która z jednej strony zaciekawiła mnie w warstwie językowej i w ciekawej kreacji postaci głównej bohaterki, a z drugiej strony niezbyt wciągnęła w akcję. Trudno ją zakwalifikować do jednej kategorii, ale pewne jest, że to książka zupełnie nietuzinkowa. Warto ją przeczytać choćby ze względu na miłe obcowanie na kartach książki z sympatyczną, inteligentną i skrytą Iwoną.
Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/przypadek_iwony_z_grzmiacych_recenzja