Okładka książki Mindfulness: Jak wytrenować dzikiego słonia i inne przygody w praktyce uważności Jan Chozen Bays
Jan Chozen Bays Wydawnictwo: Amber poradniki
poradniki
How to Train a Wild Elephant and Other Adventures in Mindfulness
Amber
2015-12-08
2015-12-08
Andrzej Wojtasik
uważność mindfulness ćwiczenia uważności

O tej książce mam dwie opinie, jedna jest zła, a druga dobra.
Zacznijmy od dobrej w tej książce dostajemy multum rad o tym jak się stać najlepszą wersją siebie. Wszystko siedzi w naszych działaniach, kontroli i świadomości. Większość naszych działań jest nieprzemyślanych, więc gdy włożymy w nie trochę wysiłku możemy całkowicie odmienić siebie i swój świat. Motywacja z tej książki płynie w każdym podrozdziale.
Zaś z drugiej strony w tej książce dostajemy multum rad o tym jak się stać najlepszą wersją siebie. Wszystkie nasze dotychczas działania były niewystarczające, bo myślenie o zmianie nie przyniesie nam zmiany. A wylana motywacja z książki zaczyna drażnić. Bo zamiast dostać odkrywce rady i pytania, na które czytelnik powinien sam sobie odpowiedzieć. To dostajemy powody aby stwierdzić że całe nasze dotychczasowe życie było przypadkiem.
Mam żal do książki, że tek wartościowy pomysł został tak dostosowany pod czytelnika, aby bez rozmyślania zaczął wszystko stosować, aby stać się lepszym sobą. A co to znaczy lepszy sobą? Bardziej skoordynowanym? Bardziej pracowitym? Bardziej zrealizowanym?
Przez co zaczęłam się zastanawiać, czy rzeczywiście nasze życie ma jeden cen stać najlepszą wersją siebie? Cóż książka budzi wiele emocji. Wielu pomoże, a dla wielu będzie stratą czasu. Nie polecam i nie odradzam.

O tej książce mam dwie opinie, jedna jest zła, a druga dobra.

recenzja na blogu - https://clepatches.com/mindfulness-dr-jan-chozen-bays-recenzja/

Z wieloma ćwiczeniami się spotkałem, więc pozwoliłem sobie skracać okresy trwania w innych stosowałem się do zaleceń autora.
Jest tyle możliwości trenowania uważności prócz "siedzenia" i ta książka to pokazuje.
Nie masz czasu albo możliwości na spotkanie z jakimś nauczycielem mindfullness?
Książka nie zastąpi zupełnie,ale będzie namiastką- da ci ćwiczenie na tydzień, po paru dniach sprawdzi jakie masz wnioski i obserwacje.
Wartościowa pozycja.

Nie masz czasu albo możliwości na spotkanie z jakimś nauczycielem mindfullness?

Książkę przeczytałam dlatego, że chciałam troche więcej dowiedzieć o mindfulness, jednak jestem strasznie zniesmaczona ta książka, przez ciągle porównania do buddyzmu, choć pisało że Mindfulness nie jest połączony z żadną religia... Książkę szybko się czyta, ale jednak zdecydowanie nie dla mnie

Świetny podręcznik metod uważności, prosty, zwięzły i zwracający uwagę na drobne sprawy wokół nas. Warto mieć pod ręką i zaglądać od czasu do czasu

• Poradniki
  • Gatunek: popularnonaukowa