Mindfulness: Jak wytrenować dzikiego słonia i inne przygody w praktyce uważności

Tłumaczenie: Andrzej Wojtasik
Wydawnictwo: Amber
How to Train a Wild Elephant and Other Adventures in Mindfulness
poradniki
Paolina_pl

Mindfulness (uważność) nie jest modą, choć tak o niej głośno na świecie. Nie jest religią, choć daje nadzieję. Nie jest filozofią, choć wskazuje drogę świadomego i spokojnego życia. Coraz więcej badań naukowych dowodzi, że uważność zmniejsza stres, pomaga się skupić, wpływa pozytywnie na stan zdrowia i jakość życia. Uważność to nasz ratunek: sposób by życie nie pędziło obok nas, tylko byśmy je...

Coraz więcej badań naukowych dowodzi, że uważność zmniejsza stres, pomaga się skupić, wpływa pozytywnie na stan zdrowia i jakość życia. Uważność to nasz ratunek: sposób by życie nie pędziło obok nas, tylko byśmy je przeżywali.

„Wiele osób myśli: Chciałbym praktykować uważność, ale jestem zbyt zajęty” – pisze Jan Chozen Bays. – Napisałam tę książkę, by pokazać, że to nieprawda”. Praktyka uważności jest dla ludzi, którzy nie mają czasu, zagonionych, zmęczonych, rozpamiętujących przeszłość i martwiących się o przyszłość.

Co robić, by wprowadzić uważność do codzienności.

Jan Chozen Bays – lekarka i nauczycielka buddyzmu zen i autorka bestsellera Uważność w jedzeniu – przygotowała zestaw prostych ćwiczeń, by pomóc rozwijać uważność podczas zwyczajnych, codziennych zajęć. Wystarczy inaczej do nich podejść.Na przykład: wziąć trzy głębokie oddechy przed odebraniem telefonu, w ciągu dnia korygować postawę ciała, jeść uważnie, zamiast tylko jeść... Każde ćwiczenie uzupełniają cenne wskazówki, jak o nim codziennie pamiętać.

Spośród wszystkich książek o uważności poradnik doktor Bays wyróżnia się 53 prostymi i przyjemnymi ćwiczeniami sprawdzonymi w ciągu 20 lat w klasztorze zen. Ułatwia on zadanie wprowadzenia mindfulness w nasze pędzące życie.

PUBLISHERS WEEKLY

Znakomity zbiór prostych, a jednocześnie inspirujących i cennych ćwiczeń uważności. To bardzo pożyteczna lektura dla każdego, kto chce przeżyć swoje życie w całej jego dostępnej pełni.

Marek Jaros Prezes Kliniki Stresu w Warszawie

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Tom Aves | 2019-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Świetny podręcznik metod uważności, prosty, zwięzły i zwracający uwagę na drobne sprawy wokół nas. Warto mieć pod ręką i zaglądać od czasu do czasu

Sebastian_Maruszak | 2019-03-18
Przeczytana: sierpień 2018

Z wieloma ćwiczeniami się spotkałem, więc pozwoliłem sobie skracać okresy trwania w innych stosowałem się do zaleceń autora.
Jest tyle możliwości trenowania uważności prócz "siedzenia" i ta książka to pokazuje.
Nie masz czasu albo możliwości na spotkanie z jakimś nauczycielem mindfullness?
Książka nie zastąpi zupełnie,ale będzie namiastką- da ci ćwiczenie na tydzień, po paru dniach sprawdzi jakie masz wnioski i obserwacje.
Wartościowa pozycja.

Klarciaa | 2018-01-20
Na półkach: Przeczytane, Books in 2018

Książkę przeczytałam dlatego, że chciałam troche więcej dowiedzieć o mindfulness, jednak jestem strasznie zniesmaczona ta książka, przez ciągle porównania do buddyzmu, choć pisało że Mindfulness nie jest połączony z żadną religia... Książkę szybko się czyta, ale jednak zdecydowanie nie dla mnie