Okładka książki Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej

Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej

papier
joly_fh
7,17 (6 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Specjalista od długowieczności Dan Buettner przemierzył cały świat, by porozmawiać ze wszystkimi najstarszymi mieszkańcami naszego globu. Odwiedził ludzi, którzy współtworzą unikalne społeczności Niebieskich Stref. W tych wyjątkowych miejscach połączenie pewnych elementów stylu życia, diety i filozofii pozwala rdzennym mieszkańcom na osiągnięcie nie tylko zdumiewającego wieku, ale także wyjątkowej jakości życia. Książka Niebieskie Strefy odsłania tajemnice długowieczności mieszkańców włoskiej Sardynii, Loma Lindy w Kalifornii, japońskiej Okinawy oraz Nicoyi w Kostaryce, a także opisuje odkrycie kolejnej Niebieskiej Strefy znajdującej się na greckiej Ikarii.

Dzięki dziewięciu prostym, ale skutecznym lekcjom, które znajdziesz w tej książce, masz szansę na zdrowsze i szczęśliwsze życie. Z tej barwnej opowieści o niesamowitym projekcie naukowym dowiesz się nie tylko jak żyć dłużej, ale także jak uniknąć depresji i zachować bystrość umysłu nawet w podeszłym wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2014

Polecamy

Opinie czytelników
justine4 | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Fascynująca książka! Dla mnie była bodźcem do kilku zmian w dotychczasowym trybie życia, ale do rzeczy.

Autor nie tylko odwiedził miejsca, w których ludzie wykazują tendencję do stosunkowo długiego życia zachowując jednocześnie sprawność i samodzielność, ale również dociera do konkretnych osób i towarzyszy im w ich codziennych zajęciach i przeprowadza wywiady z nimi oraz ich bliskimi, by zrozumieć jak ich tryb życia wpływa na ich długowieczność. Dodatkowo w każdej ze stref spotyka się z lokalnymi naukowcami, profesorami, lekarzami, którzy dzielą się z nim także swoimi obserwacjami.

Znajdziemy tu wiele ciekawych informacji o nawykach żywieniowych opisywanych stulatków, popartych do tego badaniami nad konkretnymi składnikami żywieniowymi. Nie oznacza to jednak, że książka została napisana w naukowym tonie - wszystko jest wyjaśnione w prosty sposób i czyta się ją z przyjemnością. Ponadto dowiemy się o formach aktywności fizycznej w ich życiu oraz niemniej ważnych relacjach z rodziną i...

Sikamikanico | 2014-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2014

Jedz zdrowo, ruszaj się, spotykaj się z ludźmi i miej cel w życiu a dozyjesz stu lat. Książka ciekawa, ale za dużo w niej powtórzeń, lania wody i pytań retorycznych (rozdział zatytułowany Niebieska Strefa na Okinawie i pytanie: czy Okinawa to Niebieska Strefa?)

Agata | 2014-08-28

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica