Okładka książki Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej

Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej

papier
joly_fh
7.4 (5 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Specjalista od długowieczności Dan Buettner przemierzył cały świat, by porozmawiać ze wszystkimi najstarszymi mieszkańcami naszego globu. Odwiedził ludzi, którzy współtworzą unikalne społeczności Niebieskich Stref. W tych wyjątkowych miejscach połączenie pewnych elementów stylu życia, diety i filozofii pozwala rdzennym mieszkańcom na osiągnięcie nie tylko zdumiewającego wieku, ale także wyjątkowej jakości życia. Książka Niebieskie Strefy odsłania tajemnice długowieczności mieszkańców włoskiej Sardynii, Loma Lindy w Kalifornii, japońskiej Okinawy oraz Nicoyi w Kostaryce, a także opisuje odkrycie kolejnej Niebieskiej Strefy znajdującej się na greckiej Ikarii.

Dzięki dziewięciu prostym, ale skutecznym lekcjom, które znajdziesz w tej książce, masz szansę na zdrowsze i szczęśliwsze życie. Z tej barwnej opowieści o niesamowitym projekcie naukowym dowiesz się nie tylko jak żyć dłużej, ale także jak uniknąć depresji i zachować bystrość umysłu nawet w podeszłym wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2014

Polecamy

Opinie czytelników
justine4 | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Fascynująca książka! Dla mnie była bodźcem do kilku zmian w dotychczasowym trybie życia, ale do rzeczy.

Autor nie tylko odwiedził miejsca, w których ludzie wykazują tendencję do stosunkowo długiego życia zachowując jednocześnie sprawność i samodzielność, ale również dociera do konkretnych osób i towarzyszy im w ich codziennych zajęciach i przeprowadza wywiady z nimi oraz ich bliskimi, by zrozumieć jak ich tryb życia wpływa na ich długowieczność. Dodatkowo w każdej ze stref spotyka się z lokalnymi naukowcami, profesorami, lekarzami, którzy dzielą się z nim także swoimi obserwacjami.

Znajdziemy tu wiele ciekawych informacji o nawykach żywieniowych opisywanych stulatków, popartych do tego badaniami nad konkretnymi składnikami żywieniowymi. Nie oznacza to jednak, że książka została napisana w naukowym tonie - wszystko jest wyjaśnione w prosty sposób i czyta się ją z przyjemnością. Ponadto dowiemy się o formach aktywności fizycznej w ich życiu oraz niemniej ważnych relacjach z rodziną i...

Sikamikanico | 2014-04-13
Na półkach: 2014, Przeczytane

Jedz zdrowo, ruszaj się, spotykaj się z ludźmi i miej cel w życiu a dozyjesz stu lat. Książka ciekawa, ale za dużo w niej powtórzeń, lania wody i pytań retorycznych (rozdział zatytułowany Niebieska Strefa na Okinawie i pytanie: czy Okinawa to Niebieska Strefa?)

Z_błyskiem_w_oku | 2014-06-25

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku