Okładka książki Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej

Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej

papier
joly_fh
7.4 (5 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Specjalista od długowieczności Dan Buettner przemierzył cały świat, by porozmawiać ze wszystkimi najstarszymi mieszkańcami naszego globu. Odwiedził ludzi, którzy współtworzą unikalne społeczności Niebieskich Stref. W tych wyjątkowych miejscach połączenie pewnych elementów stylu życia, diety i filozofii pozwala rdzennym mieszkańcom na osiągnięcie nie tylko zdumiewającego wieku, ale także wyjątkowej jakości życia. Książka Niebieskie Strefy odsłania tajemnice długowieczności mieszkańców włoskiej Sardynii, Loma Lindy w Kalifornii, japońskiej Okinawy oraz Nicoyi w Kostaryce, a także opisuje odkrycie kolejnej Niebieskiej Strefy znajdującej się na greckiej Ikarii.

Dzięki dziewięciu prostym, ale skutecznym lekcjom, które znajdziesz w tej książce, masz szansę na zdrowsze i szczęśliwsze życie. Z tej barwnej opowieści o niesamowitym projekcie naukowym dowiesz się nie tylko jak żyć dłużej, ale także jak uniknąć depresji i zachować bystrość umysłu nawet w podeszłym wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2014

Polecamy

Opinie czytelników
justine4 | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Fascynująca książka! Dla mnie była bodźcem do kilku zmian w dotychczasowym trybie życia, ale do rzeczy.

Autor nie tylko odwiedził miejsca, w których ludzie wykazują tendencję do stosunkowo długiego życia zachowując jednocześnie sprawność i samodzielność, ale również dociera do konkretnych osób i towarzyszy im w ich codziennych zajęciach i przeprowadza wywiady z nimi oraz ich bliskimi, by zrozumieć jak ich tryb życia wpływa na ich długowieczność. Dodatkowo w każdej ze stref spotyka się z lokalnymi naukowcami, profesorami, lekarzami, którzy dzielą się z nim także swoimi obserwacjami.

Znajdziemy tu wiele ciekawych informacji o nawykach żywieniowych opisywanych stulatków, popartych do tego badaniami nad konkretnymi składnikami żywieniowymi. Nie oznacza to jednak, że książka została napisana w naukowym tonie - wszystko jest wyjaśnione w prosty sposób i czyta się ją z przyjemnością. Ponadto dowiemy się o formach aktywności fizycznej w ich życiu oraz niemniej ważnych relacjach z rodziną i...

Sikamikanico | 2014-04-13
Na półkach: 2014, Przeczytane

Jedz zdrowo, ruszaj się, spotykaj się z ludźmi i miej cel w życiu a dozyjesz stu lat. Książka ciekawa, ale za dużo w niej powtórzeń, lania wody i pytań retorycznych (rozdział zatytułowany Niebieska Strefa na Okinawie i pytanie: czy Okinawa to Niebieska Strefa?)

Z_błyskiem_w_oku | 2014-06-25

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku