Okładka książki Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej

Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej

papier
joly_fh
7,17 (6 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Specjalista od długowieczności Dan Buettner przemierzył cały świat, by porozmawiać ze wszystkimi najstarszymi mieszkańcami naszego globu. Odwiedził ludzi, którzy współtworzą unikalne społeczności Niebieskich Stref. W tych wyjątkowych miejscach połączenie pewnych elementów stylu życia, diety i filozofii pozwala rdzennym mieszkańcom na osiągnięcie nie tylko zdumiewającego wieku, ale także wyjątkowej jakości życia. Książka Niebieskie Strefy odsłania tajemnice długowieczności mieszkańców włoskiej Sardynii, Loma Lindy w Kalifornii, japońskiej Okinawy oraz Nicoyi w Kostaryce, a także opisuje odkrycie kolejnej Niebieskiej Strefy znajdującej się na greckiej Ikarii.

Dzięki dziewięciu prostym, ale skutecznym lekcjom, które znajdziesz w tej książce, masz szansę na zdrowsze i szczęśliwsze życie. Z tej barwnej opowieści o niesamowitym projekcie naukowym dowiesz się nie tylko jak żyć dłużej, ale także jak uniknąć depresji i zachować bystrość umysłu nawet w podeszłym wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2014

Polecamy

Opinie czytelników
justine4 | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Fascynująca książka! Dla mnie była bodźcem do kilku zmian w dotychczasowym trybie życia, ale do rzeczy.

Autor nie tylko odwiedził miejsca, w których ludzie wykazują tendencję do stosunkowo długiego życia zachowując jednocześnie sprawność i samodzielność, ale również dociera do konkretnych osób i towarzyszy im w ich codziennych zajęciach i przeprowadza wywiady z nimi oraz ich bliskimi, by zrozumieć jak ich tryb życia wpływa na ich długowieczność. Dodatkowo w każdej ze stref spotyka się z lokalnymi naukowcami, profesorami, lekarzami, którzy dzielą się z nim także swoimi obserwacjami.

Znajdziemy tu wiele ciekawych informacji o nawykach żywieniowych opisywanych stulatków, popartych do tego badaniami nad konkretnymi składnikami żywieniowymi. Nie oznacza to jednak, że książka została napisana w naukowym tonie - wszystko jest wyjaśnione w prosty sposób i czyta się ją z przyjemnością. Ponadto dowiemy się o formach aktywności fizycznej w ich życiu oraz niemniej ważnych relacjach z rodziną i...

Sikamikanico | 2014-04-13
Na półkach: 2014, Przeczytane

Jedz zdrowo, ruszaj się, spotykaj się z ludźmi i miej cel w życiu a dozyjesz stu lat. Książka ciekawa, ale za dużo w niej powtórzeń, lania wody i pytań retorycznych (rozdział zatytułowany Niebieska Strefa na Okinawie i pytanie: czy Okinawa to Niebieska Strefa?)

Agata | 2014-08-28
Przeczytana: 20 września 2014