Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej

Wydawnictwo: Galaktyka
7,27 (11 ocen i 3 opinie)
zdrowie, życie
poradniki
joly_fh

Specjalista od długowieczności Dan Buettner przemierzył cały świat, by porozmawiać ze wszystkimi najstarszymi mieszkańcami naszego globu. Odwiedził ludzi, którzy współtworzą unikalne społeczności Niebieskich Stref. W tych wyjątkowych miejscach połączenie pewnych elementów stylu życia, diety i filozofii pozwala rdzennym mieszkańcom na osiągnięcie nie tylko zdumiewającego wieku, ale także wyjątkowej jakości życia. Książka Niebieskie Strefy odsłania tajemnice długowieczności mieszkańców włoskiej Sardynii, Loma Lindy w Kalifornii, japońskiej Okinawy oraz Nicoyi w Kostaryce, a także opisuje odkrycie kolejnej Niebieskiej Strefy znajdującej się na greckiej Ikarii.

Dzięki dziewięciu prostym, ale skutecznym lekcjom, które znajdziesz w tej książce, masz szansę na zdrowsze i szczęśliwsze życie. Z tej barwnej opowieści o niesamowitym projekcie naukowym dowiesz się nie tylko jak żyć dłużej, ale także jak uniknąć depresji i zachować bystrość umysłu nawet w podeszłym wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2014

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Z jednym wyjątkiem
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Włoska symfonia
  • Tajemnica domu Helclów
  • Szturmując niebo
  • Głuchy telefon
  • U2. Zdemaskowani
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,5 (2 ocen i opinii)
Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska

8,06 (53 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

U2. Zdemaskowani
John Jobling

6,5 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Meggie | 2015-05-10

W naszym zabieganym świecie starość kojarzona jest często ze zmniejszoną produktywnością, samotnością i chorobami. Czy jednak tylko tak ona musi wyglądać? Dan Buettner odkrywa przed nami Niebieskie Strefy będące skupiskami ludzi osiągającymi zadziwiający wiek. Poznajemy ich życie, historie, a czasem też przemiany, jakie w nich zaszły. Usiądźcie wygodnie i poznajcie opowieść o najstarszych mieszkańcach na świecie, a może wy także odkryjecie przepis na długowieczność i sposób na ulepszenie własnego życia.

Któż nie chciałby znaleźć złotego środka na długowieczność? Zainteresowanie tą tematyką widać cały czas, co uwidacznia się w książkach, filmach i sztuce. Publikacja stanowi zebrane w jednym miejscu wnioski dotyczące projektu naukowego. Dan Buettner jest amerykańskim badaczem i pisarzem, a także miłośnikiem kolarstwa wyczynowego, który na rowerze zwiedził Amerykę, Rosję i Afrykę. Jego praca badawcza opiera się na wiedzy, którą zdobył podróżując i zbierając informacje dotyczące...

justine4 | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Fascynująca książka! Dla mnie była bodźcem do kilku zmian w dotychczasowym trybie życia, ale do rzeczy.

Autor nie tylko odwiedził miejsca, w których ludzie wykazują tendencję do stosunkowo długiego życia zachowując jednocześnie sprawność i samodzielność, ale również dociera do konkretnych osób i towarzyszy im w ich codziennych zajęciach i przeprowadza wywiady z nimi oraz ich bliskimi, by zrozumieć jak ich tryb życia wpływa na ich długowieczność. Dodatkowo w każdej ze stref spotyka się z lokalnymi naukowcami, profesorami, lekarzami, którzy dzielą się z nim także swoimi obserwacjami.

Znajdziemy tu wiele ciekawych informacji o nawykach żywieniowych opisywanych stulatków, popartych do tego badaniami nad konkretnymi składnikami żywieniowymi. Nie oznacza to jednak, że książka została napisana w naukowym tonie - wszystko jest wyjaśnione w prosty sposób i czyta się ją z przyjemnością. Ponadto dowiemy się o formach aktywności fizycznej w ich życiu oraz niemniej ważnych relacjach z...

Sikamikanico | 2014-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2014

Jedz zdrowo, ruszaj się, spotykaj się z ludźmi i miej cel w życiu a dozyjesz stu lat. Książka ciekawa, ale za dużo w niej powtórzeń, lania wody i pytań retorycznych (rozdział zatytułowany Niebieska Strefa na Okinawie i pytanie: czy Okinawa to Niebieska Strefa?)

mon1 | 2015-07-21
MichalGorzki | 2015-05-11