Filozofia frywolna

Wydawnictwo: M

Ekstra prezent! Żarty rysunkowe autora! Książeczka zawiera przekład pominiętej w polskim wydaniu części Diariusza najmniejszego. Dziełko jest atrakcją dla Czytelników, ponieważ autor za pomocą wiersza rysuje swoją historię filozofii, od greckich filozofów przyrody począwszy aż po współczesność.

Mariusz | 2014-04-13
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Autora nie trzeba polecać, ale jego książeczkę jak najbardziej. Tak do kawy lub herbaty. W zależności od doświadczeń filozoficznych czytelnika, każdy odbierze ją trochę inaczej. Można czytać na głos. Polecam.

Kochiyo | 2012-09-11
Przeczytana: 06 września 2012

Czy filozofia musi być nudna? Umberto Eco w niestandardowy sposób i bynajmniej nie nudny przedstawia nam rozwój filozofii zaczynając od starożytnych greków a kończąc na współczesności. Wszystko to przedstawione za pomocą wierszy i dopełnione szkicami autora.

inkaa2000 | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 maja 2014

Myślę, że to pozycja dla ,,smakoszy"...

AnnaCecylia | 2017-03-12
Przeczytana: 13 lutego 2017

Zbiór wierszy Umberto Eco, pisarza bardzo przeze mnie lubianego i cenionego, ale którego utworów wciąż za mało przeczytałam. "Filozofia frywolna" stanowi tomik zabawnych rymowanek opowiadających o poszczególnych filozofach i ich poglądach. Zaopatrzone w cudowne rysunki samego autora stanowią doskonałą rozrywkę i uzupełnienie nauki historii filozofii (bo jednak najbardziej będą śmieszyć tych, którzy o przedstawionych tu postaciach mają chociaż podstawowe pojęcie)

SkyeN | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017