Archetypy i symbole: pisma wybrane

Okładka książki Archetypy i symbole: pisma wybrane Carl Gustav Jung
Okładka książki Archetypy i symbole: pisma wybrane
Carl Gustav Jung Wydawnictwo: Czytelnik nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Czytelnik
1993-01-01
1993-01-01
Jerzy Prokopiuk
archetyp symbol psychologia jaźń

Swego czasu, książka kultowa, wypadało ją mieć (to nie znaczy przeczytać, a jeszcze dodatkowo zrozumieć). Nowe wydanie jest lepiej przetłumaczone, i uzupełnione w ilustracje, które jednak są niezbędnym elementem do tekstu.
Trzymam to wydanie jedynie z sentymentu.

Trzymam to wydanie jedynie z sentymentu.

Bardzo trudno ocenić tę pozycję, bo z jednej strony jest w jakimś sensie klasyczna i megaważna, a z drugiej - ten przekład ma wiele wad i jeśli ktoś jest poważniej zainteresowany Jungiem, to polecam nowszą edycję wydawnictwa KR.

Spodziewałem się czegoś innego. Jak dla mnie za dużo ogolników o Islamie za mało o jego archetypach.

Książka w sposób techniczny opisuje proces przemiany osobowej, który u Junga został nazwany indywiduacją. Pozycja obowiązkowa dla ludzi zajmujących się duchowością opartą o medytacje, traktująca o niebezpieczeństwach takiej praktyki.

For alchemist,the one primarily in need of redemption is not man,but the deity who is lost and sleeping in matter.

Przeczytane fragmentarycznie, na zajęcia.

Przeczytane fragmentarycznie, na zajęcia.

• Psychologia
  • Studia