Tej nocy umrzesz

Wydawnictwo: Czarna Owca
I natt är du död
morderstwo, dochodzenie, wojsko, Nora, Thomas
Ag2S

Student Marcus Nielsen zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Matka Marcusa jest jednak przekonana, że syn został zamordowany. Błaga policję, by nie zamykali sprawy. W trakcie śledztwa odkryty zostaje trop prowadzący do bazy wojskowej Korsö niedaleko Sandhamn. Wkrótce ginie kolejny człowiek, który również ma związki z Korsö. Najlepsza...

W trakcie śledztwa odkryty zostaje trop prowadzący do bazy wojskowej Korsö niedaleko Sandhamn. Wkrótce ginie kolejny człowiek, który również ma związki z Korsö. Najlepsza przyjaciółka Thomasa, Nora Linde, która dopiero co odeszła od męża, usiłuje dowiedzieć się więcej o bazie wojskowej, w której od kilkudziesięciu lat działają komandosi z piechoty morskiej. Czy w przeszłości kryje się coś, co nie ma prawa wyjść na światło dzienne?

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

hexe | 2019-09-08

Przyznaję się, że od tego tomu czytam tylko i wyłącznie, by poznać wątki osobiste głównych bohaterów.

MonikaNatalia | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Świetna książka, dużo się w niej działo, nie było monotonnie i co ważne ma zaskakujące zakończenie. Jest tajemnica, zarysowane tło obyczajowe, ciekawi bohaterowie. Dlatego też, przeczytam z przyjemnością kolejne książki tej autorki.

Anonimka | 2019-01-09
Przeczytana: 2018 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna, wciągająca. Chcę więcej ;)

anaszko | 2018-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

No w końcu doczekałam się bardzo fajnego rozwinięcia losów Thomasa i Pernilii! :) Do tego naprawdę ciekawe śledztwo dotyczące serii morderstw wiążących się z grupą marynarki wojennej szkolącej się na kadetów sprzed 30 lat. Nawet u Nory zaczyna się dziać ciekawie.

Im dalej w las, tym bardziej podoba mi się seria książek o kryminalnych sprawach na Sandhamn.

Fanom kryminałów serdecznie polecam, a ja zabieram się za kolejną część.

CzytAśka | 2017-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Kolejne morderstwa na szwedzkich szkierach, ale teraz ani ofiara, ani morderca nie pochodzą z Sandhamn. Korzenie sprawy natomiast sięgają niewielkiej wysepki tuż obok. Historia zatacza krąg.

Zapraszam na www.czytaska.pl gdzie w słońcu, na wietrze i w deszczu czyli jesienią, historia sprzed trzydziestu lat odzywa się tragicznym echem.

Izabela Pycio | 2017-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2017

"Ludzie, którzy tu służyli, mieli zostać zmienieni w elitarnych żołnierzy. Trzeba było maksymalnie przetestować ich odporność na stres... Coś takiego musiało zostać w każdym na resztę życia. Jakim stawał się potem człowiekiem?"

W poprzednim tomie autorka pozostawiła czytelnika z rozwiązanym śledztwem, ale w bardzo dramatycznym momencie losów głównych bohaterów serii. Wiedziona ciekawością i miłym sposobem spędzania wolnego czasu z książką w ręku, chętnie sięgnęłam po kontynuację przygody kryminalnej z udziałem Thomasa Andreassona i Nory Linde. "Tej nocy umrzesz" okazało się najbardziej trzymającą w napięciu odsłoną serii, od pierwszej do ostatniej strony powieści sporo tragicznych incydentów, a także ogromnej presji, aby śledztwo jak najszybciej zmierzało ku pełnym wyjaśnieniom.

Początkowo policja przypuszcza, że Marcus Nielsen, student psychologii, popełnił samobójstwo. Jednak silne przekonanie matki, iż syn został zamordowany, skłania pracowników wydziału śledczego do...

Sandra Jasona | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Klasyczny, skandynawski kryminał. Tym razem mamy samobójstwo młodego studenta. Thomas odkrywa, że chłopak zainteresował się szkoleniem w latach 80-tych komandosów i znęcaniem się dowódców. Okazuje się, że dawni przyjaciele z oddziału też giną topieni w wannach. Kto zabija i dlaczego? W sumie dlaczego zabija idzie już odkryć na początku powieści kto - tu już był problem, chociaż rozwiązanie było bardzo logiczne.
Sten już po raz drugi przeplata teraźniejszość z zapiskami z przeszłości. Typowy zabieg, który jednak mimo, że wiele razy powtarzany podoba mi się. Oszczędność w słowach, sytuacjach jest mocną stroną, minusem to ciągłe powtarzanie, że teściowie Nory są źli.

agatson | 2016-10-03
Przeczytana: 01 października 2016

Polecam przeczytanie całej serii zaczynając od pierwszej części.

kinderchocolate | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Autorka pisze coraz lepsze książki albo przyzwyczajam się do jej przeciętnego stylu pisania.
Ponownie sposób prowadzenia akcji łudząco podobny do Lackberg, ale tym razem Sten bardziej postawiła na wątek kryminalny, a wątki obyczajowe stanowiły tylko tło i stąd gwiazdka w górę.

Bzibzioh | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Viveca Sten pisze wyjątkowo prosto i łatwo się ją czyta. Kryminał jest klasyczny. Brak zbędnych opisów, dużo dialogów i wplecione wątki obyczajowe, co bardzo mi odpowiada. Autorka nie męczy i nie przytłacza czytelnika – a to stanowi wielki atut wobec wszechobecnej literatury męczącej. :-)